6 корисних порад для декорування помешкання

Оселя є віддзеркаленням людей, які у ній мешкають. Саме тому можна сміливо стверджувати, що стиль декорування помешкання є уособленням не тільки особистих смаків та вподобань людини, але і її стилю життя у цілому.
6 корисних порад для декорування помешкання

Останнє оновлення: 20 березня, 2019

Ідеального будинку не буває. Утім, є помешкання з бездоганним декором, який мешканці обирають відповідно до власних потреб та особистих вподобань. Кожен шматочок вільного простору в оселі є потенційною платформою для креативних експериментів з метою декорування помешкання.

Дуже важливо навчитися декорувати оселю таким чином, щоб зробити її водночас затишною для членів родини та цікавою для гостей.

Для того, щоб гарно облаштувати помешкання, не потрібно витрачати багато грошей. Все, що потрібно – це знати, як правильно розташувати потрібні предмети інтер’єру у потрібних місцях.

У цій статті ми поділимося кількома корисними порадами для успішного декорування помешкання відповідно до сучасних трендів.

Неймовірні практичні поради для декорування помешкання

1. Дайте предметам нове життя за допомогою сріблястої фарби

Вам перестали подобатися деякі предмети у помешканні? Не поспішайте їх викидати у смітник, адже старим речам можна дати нове життя. Зі старих предметів інтер’єру можна виготовити красивий декор, не витративши при цьому багато грошей.

Сучасні тренди у світі дизайну – це декор сріблястого кольору.

Ми рекомендуємо придбати аерозольну фарбу золотистого або сріблястого відтінку та пофарбувати нею набридлі предмети інтер’єру для того, щоб надати їм нового, більш вишуканого та стильного вигляду.

За допомогою сріблястої фарби ви зможете змінити такі предмети:

 • Квіткові горщики та вази
 • Старі іграшки
 • Фоторамки
 • Ніжки стільців
 • Скляні або пластикові пляшки
 • Магніти на холодильник
 • Гілочки декоративних рослин.

2. Прикрасьте оселю за допомогою дзеркал

декорування оселі за допомогою дзеркал

Попри те, що цей тренд не є сучасним, адже його почали використовувати ще багато століть тому, дзеркала досі у моді. Насправді навіть невеличке за розміром дзеркало є одним з найефективніших способів зробити приміщення візуально більшим за розміром та світлішим.

Спробуйте повісити дзеркала у тих частинах кімнати, куди потрапляє природне світло. Поверхня дзеркала відбиватиме сонячні промені, і помешкання здаватиметься значно більшим, ніж воно є насправді.

 • Ще одна проста хитрість для декорування помешкання полягає у розташуванні кількох маленьких дзеркал біля входу в оселю.
 • Ви також можете використовувати великі дзеркала у мінімалістичному стилі (з вузькою рамою) та чітких геометричних форм для того, щоб зробити стиль помешкання більш класичним.

3. Використовуйте якомога більше рослин

Кімнатні рослини є невіддільною частиною кожного помешкання, адже вони не тільки тішать нас своїми яскравими кольорами, але й очищують повітря. Подумайте, в яких саме куточках помешкання потрібно розташувати живі рослини, щоб оживити оселю.

 • Сучасний дизайнерський тренд передбачає облаштування кімнатних міні-садів, адже при нагромадженні у приміщенні великої кількості об’ємних горщиків з вазонами ви робите оселю менш практичною.
 • Використовуйте невеликі вази, форми та кольори яких пасуватимуть до інших предметів декору.

Є ще одна проста, проте чудова хитрість: розвісьте кілька горщиків з рослинами у тих куточках оселі, яким бракує життя та світла. Ви також можете власноруч видозмінити горщики, прикрасивши їх кольоровими камінцями або піском.

4. Візьміть на озброєння “Правило 3-ох”

правило трьох для декорування помешкання

Будь-які предмети інтер’єру (рамки для фото, вази, дзеркала, меблі та інший декор) краще не розташовувати парами. Натомість візьміть на озброєння “правило трьох”.

Пояснити це правило досить просто. Число “три” головний мозок людини сприймає як невелику кількість. Саме тому три предмети, розташовані поруч, привертають увагу людини і видаються їй не окремими предметами інтер’єру, а маленькою колекцією.

 • Якщо ви оберете непарну кількість предметів декору, то ваші гості неодмінно звернуть на них увагу. Таким чином ви створите ілюзію асиметрії, яка є дуже приємною для людського ока.

5. Прикрасьте помешкання фіранками

Погодьтеся, що штори та тюль – це дуже важлива деталь інтер’єру у кожному приміщенні, адже вони є незамінними не тільки для захисту від надмірного світла, але й для підкреслення кольору стін.

Залежно від того, якого саме ефекту ви домагаєтеся, важливо взяти до уваги такі корисні рекомендації:

 • Якщо ви хочете впустити у кімнату якомога більше природного світла, обирайте прозорі та легкі фіранки (наприклад, органзу). Саме такий тонкий та невагомий матеріал допоможе наповнити кімнату сонячними променями, при цьому додавши оселі затишку.
 • Якщо ж ви хочете захиститися від яскравого світла, використовуйте для декорування помешкання важкі та щільні штори. Перевагу краще надавати фіранкам з льону чи бавовни темних відтінків. Таким чином вам вдасться максимально захистити оселю від надмірно яскравого природного світла.

Ми також рекомендуємо приділяти особливу увагу тканинам, з яких виготовлені штори, та їхньому дизайну:

 • Однотонні штори чудово пасуватимуть до приміщень, які пофарбовані в яскраві та насичені кольори. Штори можуть бути і яскравих, і пастельних кольорів – головне, щоб вони пасували до стін та меблів.
 • Серед найсучасніших трендів варто виділити різноманітні візерунки та орнаменти, адже вони надають інтер’єру особливого почерку. Утім, ми рекомендуємо дотримуватися витриманого стилю під час декорування помешкання та не розвішувати надто багато картин на стінах.

6. Прикрасьте стіни або шафи кольоровою клейкою стрічкою

як прикрасити стіни у помешканні

Ця техніка декорування помешкання є неймовірною простою, проте цікавою водночас. За допомогою такого доступного матеріалу, як клейка стрічка, ви зможете додати помешканню більше барв та текстури та створити у ньому еклектичну атмосферу.

Усе, що вам для цього знадобиться – пофарбувати стіни в пастельні відтінки, після чого створити на них лінії або інші візерунки за допомогою клейкої кольорової стрічки.

Ви можете зробити те саме з дверцятами шафи або гардеробної кімнати, а також з кімнатними дверми. Не бійтеся бути креативними та поєднувати клейкі стрічки різних кольорів.

This might interest you...
Поради для декорування коридорів
Моє здоров'я
Написав та перевірив Моє здоров'я
Поради для декорування коридорів

Щоб ваш коридор не виглядав голим і нудним, потрібно знати, як його прикрасити. Ознайомтеся з чудовими порадами для унікального декорування коридор...