Як очищати листя кімнатних рослин

Ви коли-небудь намагалися очищати листя своїх кімнатних рослин? Ви маєте це робити. Це може бути причиною, чому рослинки погано ростуть.
Як очищати листя кімнатних рослин

Останнє оновлення: 10 лютого, 2019

Прибирання будинку має охоплювати найменші куточки будинку. Навіть такі, як листя кімнатних рослин. Ви знали, що вони можуть сяяти від чистоти, якщо ви виконаєте кілька простих кроків?

Ми розповімо вам про те, як очищати листя кімнатних рослин. Ви зможете поліпшити свій домашній сад та досягти кольорів листя рослин, які ви завжди хотіли.

Чи важливо очищати листя кімнатних рослин?

Так, це важливо. Чисте і здорове листя допомагає рослинам дихати. Пил або забруднювальні речовини в повітрі можуть накопичуватися на листі і значно зменшувати кількість світла, яку отримують рослини.

Як всі ви знаєте, менше сонячного світла означає менше хлорофілу. Це натомість призводить до появи хвороби у рослини. Якщо ситуація дійде до цього, рослина почне не тільки жовтіти, а й перестане рости. Вона може навіть померти.

очистити листя кімнатних рослин

Тому, очищати кімнатні рослини, які не отримують дощову воду, надзвичайно важливо. Ви повинні очищати листя принаймні два рази щомісяця.

Способи очищення листя кімнатних рослин

1. Вода як основний ресурс

Звичайно, навіть якщо ви не експерт, ви розумієте, що вода – це хороший ресурс для очищення листя кімнатних рослин.

Ви можете спробувати поставити рослину у душ і обережно промити теплою водою. Таким чином, рослина може отримувати легкі краплі води замість інтенсивного потоку, який може пошкодити листя. Використання шлангу або спрею також є гарними методами.

Якщо ви побачите, що рослина занадто брудна, ви можете змішати літр води та трохи гелю для душу. Ніжно промийте листя і змийте чистою водою. Люди, які рекомендують мильну воду, пропонують покривати рослину тканиною. Або обережно покласти рослину на одну сторону так, щоб суміш залишалася лише на листі.

2. Природний блиск

Досягнення природного блиску є ефективним, за винятком тих рослин, що мають скручене листя або невеликі відростки; потрібно уникати його застосування на таких рослинах.

Використовуйте губку та мильну воду, щоб обережно протерти листя для досягнення природного блиску; ви також можете спробувати використовувати оливкову олію. Обидва варіанти нададуть вашим рослинам гарного блиску.

3. Очистіть листя рослин молоком або пивом

Це може здатися неправдоподібним, але молоко є ідеальним продуктом для отримання здорового вигляду рослини. Це просто: опустіть тканину в молоко та протріть листя, яке ви хочете очистити. Ви одразу побачите результати. Ви також можете використовувати трохи пива замість молока.

очистити листя рослин молоком

4. Бананові шкурки для очищення рослин

Очищення листя кімнатних рослин внутрішньою стороною бананової шкірки зробить їх чистими та блискучими. Як і з молоком, ви помітите негайне покращення зовнішнього вигляду рослини. Воно стане зеленим і променистим.

5. Очистіть рослини зубною щіткою

Вище, у другому методі, про який ми згадували в нашому списку, ми говорили про обережність з оксамитовими рослинами або тими, що мають невеликі відростки. Для очищення цих видів рослин можна використовувати стару зубну щітку.

Це дуже просто: візьміть лист в долоні однієї руки і обережно почистіть його зубною щіткою. Почніть з основи листа і обережно ведіть до кінчика. Не забудьте промивати зубну щітку щоразу, і перед тим, як очищати листя, переконайтеся, що вона повністю суха.

Кілька інших об’єктів, які ви можете використовувати для очищення листя, – це м’які пензлики чи очищувачі для труб. Крім того ви навіть можете використовувати власний лист рослини, щоб очистити пил з іншого.

Інші рекомендації

Виходячи за межі очищення листя рослини, ви також повинні дбати про них і іншими способами. Приклад, який може бути дуже важливим, – це усунення пошкоджених ділянок рослини.

Якщо на рослині є листя, яке є сухим, жовтим або слабким, ви повинні його видалити. Це дозволить рослині спрямувати всі свої ресурси, щоб зберегти і виростити більш здорові частини.

Ви маєте знати характеристики кожної рослини, щоб мати змогу належним чином доглядати за ними. Наприклад, не слід мочити листя певних рослин таких, як кактуси і сукуленти. Ви повинні очищати ці рослини без води.

Очищення листя кімнатних рослин потребує лише декількох хвилин вашого часу. Однак це принесе чудовий ефект для здоров’я рослин. Якщо ви використовуєте їх для прикраси будинку, яскраві та здорові рослини повністю змінять атмосферу вашого простору.
Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.