6 порад, щоб мати здорові артерії

Січень 27, 2019
Фізична активність і споживання жирних кислот омега-3 - це два способи захисту артерій від погіршення стану і захворювань. Дізнайтеся далі, що робити, щоб мати здорові артерії!

Дуже важливо мати здорові артерії.

Дотримання певних здорових звичок є не лише гарною ідеєю, це життєво необхідно для артерій. Хоча багато хто ще не знає, значна частина серцево-судинних захворювань, які сьогодні трапляються в багатьох людей, є наслідком пошкодження артерій від холестерину та токсинів.

Найбільш хвилює те, що сидячий спосіб життя і погане харчування є основними причинами появи таких захворювань. Навіть якщо спочатку немає явних симптомів, пізніше виникають проблеми з серцевою системою.

Тому перш ніж у вас проявиться серйозна хвороба, дізнайтеся, як змінити свій спосіб життя на краще. Нижче ми хотіли б поділитися 6 дуже важливими рекомендаціями, яких варто дотримуватися, якщо ви хочете, щоб ваші артерії були здоровими.

Почніть вже сьогодні!

Як мати здорові артерії

1. Споживайте омега-3 жирні кислоти

омега-3 жирні кислоти

Не всі жири шкідливі для артерій. Наприклад, продукти, що містять омега-3 жирні кислоти, дуже корисні для них.

Цей тип ліпідів підвищує хороший холестерин (ЛВЩ), допомагаючи виводити з організму поганий холестерин (ЛНЩ) і тригліцериди.

Регулярне споживання, навіть через добавки, знизить ризик розвитку атеросклерозу, гіпертонії та інфаркту. Крім того, омега-3 є протизапальним засобом і, таким чином, корисною для системи кровообігу і головного мозку.

Омега-3 можна знайти в:

 • Жирна риба (сардини, лосось, скумбрія, тунець, оселедець)
 • Горіхи та насіння
 • Авокадо
 • Оливкова олія
 • Соєві боби

2. Фізичні вправи

Регулярно тренуватися – це одна з найбільш рекомендованих звичок, якщо ви хочете мати здорові артерії. Якщо у вас активний організм, у вас буде хороший кровообіг і здорова кардіореспіраторна система.

Тому будь-яка фізична активність ідеально підходить для запобігання та поліпшення ситуацій, таких як високий рівень холестерину, високий кров’яний тиск і проблеми з вагою. Насправді, лише 30 хвилин заняття спортом на день знизить ризик серцевого нападу і інсульту.

3. Дотримуйтеся збалансованої дієти

збалансована дієта

Збалансоване харчування є дуже корисним для вашого тіла. Воно не тільки допоможе вам зберегти здорову вагу, але ви будете мати здорові артерії. Оскільки воно складається з найрізноманітніших поживних продуктів, це найкращий спосіб схуднути та зберегти хороший рівень холестерину.

Ми не говоримо про обмежувальні дієти і видалення цілих груп продуктів з вашого раціону. Замість цього ми говоримо про «трохи всього» – але в потрібних кількостях.

Але збалансоване харчування охоплює обмеження цукру і солі, тому що вони не є корисними для артерій.

Збалансована дієта містить:

 • Свіжі фрукти та овочі
 • Цілі зерна і бобові
 • Горіхи та насіння
 • Пісне м’ясо та риба

4. Уникайте стресу

Коли ваше тіло знаходиться в безперервних або тривалих стресових ситуаціях, відбуваються певні хімічні реакції. Ці реакції можуть призвести до проблем в артеріях. Швидкість серцевого скорочення прискорюється, кров’яний тиск – теж, і часто це негативно позначається на кровообігу.

Хоча дисбаланс настрою не відповідає безпосередньо за погане здоров’я артерій, це негативно впливає на нього. Тому відпочинок і дихальні вправи є важливими; потрібно навчитися позбавлятися від стресу.

5. Не вживайте їжу з холестерином

їжа з холестерином

Організм використовує невелику кількість холестерину для виконання певних процесів. Проте занадто велика кількість холестерину в артеріях є фактором, що сприяє багатьом різним захворюванням серця.

Печінка виділяє більшу частину ліпіду, але ви також отримуєте його, вживаючи їжу, в якій він міститься. Отже, якщо ваша мета – мати здорові артерії, уникайте його.

Загальні джерела холестерину:

 • Червоне м’ясо і субпродукти;
 • Молочні продукти із цільного жиру та масло;
 • Копчене м’ясо, ковбаса, сосиски тощо;
 • Смажена їжа і картопляні чипси;
 • Оброблені тістечка і хліб.

6. Обмежте пиття алкогольних напоїв і куріння

Невеликий келих червоного вина в день забезпечує тіло потужними антиоксидантами, які справді корисні для вашого серця. Але коли ви п’єте занадто багато вина або інших алкогольних напоїв, це контрпродуктивно.

Крім того, токсичні компоненти в сигаретах пошкоджують артерії. Куріння також знижує рівень хорошого холестерину і збільшує ваші шанси на розвиток гіперхолестеринемії.

Отже, ви також повинні пам’ятати, що регулярні медичні огляди є обов’язковими, якщо ви хочете зберегти здорові артерії. Таким чином, у вас може з’явитися хвороба ще до появи симптомів.

Почніть дбати про себе вже сьогодні!

1. Ministerio de Salud. Guía clínica hipertensión arterial primaria o esencial en personas de 15 años y más. 2010. 2010.
2. Weschenfelder Magrini D, Gue Martini J. Hipertensión arterial: Principales factores de riesgo modificables en la estrategia salud de la familia. Enferm Glob. 2012;
3. Majem LS, Bartrina JA. Nutrición y Salud Pública. Guia Metod para la enseñanza la Nutr y la Aliment. 2012;
4. Carbajal A. Manual de Nutrición y Dietética. Dep Nutr Fac Farm Univ Complut Madrid. 2013;
5. Sindrome metabolica. Medicina dello Sport. 2007.
6. Quiroga de Michelena MI. Hipertensión arterial – Aspectos genéticos. An la Fac Med. 2011;
7. Centro Nacional de Excelencia Tecnologica en Salud. Guia de Practica Clinica. Diagnóstico y tratamiento de la Hipertensión arterial en el primer nivel de atención. Intituto Mex del Seguro Soc. 2014;