6 порад, щоб мати здорові артерії

Фізична активність і споживання жирних кислот омега-3 - це два способи захисту артерій від погіршення стану і захворювань. Дізнайтеся далі, що робити, щоб мати здорові артерії!
6 порад, щоб мати здорові артерії

Останнє оновлення: 02 лютого, 2019

Дуже важливо мати здорові артерії.

Дотримання певних здорових звичок є не лише гарною ідеєю, це життєво необхідно для артерій. Хоча багато хто ще не знає, значна частина серцево-судинних захворювань, які сьогодні трапляються в багатьох людей, є наслідком пошкодження артерій від холестерину та токсинів.

Найбільш хвилює те, що сидячий спосіб життя і погане харчування є основними причинами появи таких захворювань. Навіть якщо спочатку немає явних симптомів, пізніше виникають проблеми з серцевою системою.

Тому перш ніж у вас проявиться серйозна хвороба, дізнайтеся, як змінити свій спосіб життя на краще. Нижче ми хотіли б поділитися 6 дуже важливими рекомендаціями, яких варто дотримуватися, якщо ви хочете, щоб ваші артерії були здоровими.

Почніть вже сьогодні!

Як мати здорові артерії

1. Споживайте омега-3 жирні кислоти

омега-3 жирні кислоти

Не всі жири шкідливі для артерій. Наприклад, продукти, що містять омега-3 жирні кислоти, дуже корисні для них.

Цей тип ліпідів підвищує хороший холестерин (ЛВЩ), допомагаючи виводити з організму поганий холестерин (ЛНЩ) і тригліцериди.

Регулярне споживання, навіть через добавки, знизить ризик розвитку атеросклерозу, гіпертонії та інфаркту. Крім того, омега-3 є протизапальним засобом і, таким чином, корисною для системи кровообігу і головного мозку.

Омега-3 можна знайти в:

 • Жирна риба (сардини, лосось, скумбрія, тунець, оселедець)
 • Горіхи та насіння
 • Авокадо
 • Оливкова олія
 • Соєві боби

2. Фізичні вправи

Регулярно тренуватися – це одна з найбільш рекомендованих звичок, якщо ви хочете мати здорові артерії. Якщо у вас активний організм, у вас буде хороший кровообіг і здорова кардіореспіраторна система.

Тому будь-яка фізична активність ідеально підходить для запобігання та поліпшення ситуацій, таких як високий рівень холестерину, високий кров’яний тиск і проблеми з вагою. Насправді, лише 30 хвилин заняття спортом на день знизить ризик серцевого нападу і інсульту.

3. Дотримуйтеся збалансованої дієти

збалансована дієта

Збалансоване харчування є дуже корисним для вашого тіла. Воно не тільки допоможе вам зберегти здорову вагу, але ви будете мати здорові артерії. Оскільки воно складається з найрізноманітніших поживних продуктів, це найкращий спосіб схуднути та зберегти хороший рівень холестерину.

Ми не говоримо про обмежувальні дієти і видалення цілих груп продуктів з вашого раціону. Замість цього ми говоримо про «трохи всього» – але в потрібних кількостях.

Але збалансоване харчування охоплює обмеження цукру і солі, тому що вони не є корисними для артерій.

Збалансована дієта містить:

 • Свіжі фрукти та овочі
 • Цілі зерна і бобові
 • Горіхи та насіння
 • Пісне м’ясо та риба

4. Уникайте стресу

Коли ваше тіло знаходиться в безперервних або тривалих стресових ситуаціях, відбуваються певні хімічні реакції. Ці реакції можуть призвести до проблем в артеріях. Швидкість серцевого скорочення прискорюється, кров’яний тиск – теж, і часто це негативно позначається на кровообігу.

Хоча дисбаланс настрою не відповідає безпосередньо за погане здоров’я артерій, це негативно впливає на нього. Тому відпочинок і дихальні вправи є важливими; потрібно навчитися позбавлятися від стресу.

5. Не вживайте їжу з холестерином

їжа з холестерином

Організм використовує невелику кількість холестерину для виконання певних процесів. Проте занадто велика кількість холестерину в артеріях є фактором, що сприяє багатьом різним захворюванням серця.

Печінка виділяє більшу частину ліпіду, але ви також отримуєте його, вживаючи їжу, в якій він міститься. Отже, якщо ваша мета – мати здорові артерії, уникайте його.

Загальні джерела холестерину:

 • Червоне м’ясо і субпродукти;
 • Молочні продукти із цільного жиру та масло;
 • Копчене м’ясо, ковбаса, сосиски тощо;
 • Смажена їжа і картопляні чипси;
 • Оброблені тістечка і хліб.

6. Обмежте пиття алкогольних напоїв і куріння

Невеликий келих червоного вина в день забезпечує тіло потужними антиоксидантами, які справді корисні для вашого серця. Але коли ви п’єте занадто багато вина або інших алкогольних напоїв, це контрпродуктивно.

Крім того, токсичні компоненти в сигаретах пошкоджують артерії. Куріння також знижує рівень хорошого холестерину і збільшує ваші шанси на розвиток гіперхолестеринемії.

Отже, ви також повинні пам’ятати, що регулярні медичні огляди є обов’язковими, якщо ви хочете зберегти здорові артерії. Таким чином, у вас може з’явитися хвороба ще до появи симптомів.

Почніть дбати про себе вже сьогодні! • Espinosa González, L. (2004). Cambios del modo y estilo de vida; su influencia en el proceso salud-enfermedad. Revista Cubana de Estomatología41(3), 0-0.
 • Restrepo, S. L., Morales, R. M., Ramírez, M. C., López, M. V., & Varela, L. E. (2006). Los hábitos alimentarios en el adulto mayor y su relación con los procesos protectores y deteriorantes en salud. Revista chilena de nutrición33(3), 500-510.
 • Vinaccia, S., Margarita Quiceno, J., Gómez Lina, Á., & Montoya, M. (2007). Calidad de vida relacionada con la salud en pacientes con diagnóstico de hipertensión arterial leve. Diversitas3(2), 203-211.
 • Weschenfelder Magrini, D., & Gue Martini, J. (2012). Hipertensión arterial: principales factores de riesgo modificables en la estrategia salud de la familia. Enfermería Global11(26), 344-353.

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.