6 способів декорувати кухню невеликого розміру

Не знаєте, як правильно декорувати кухню невеликого розміру? Тоді уважно прочитайте цю статтю, адже у ній ми поділимося з вами неймовірно цікавими та корисними порадами для ефективного використання вільного простору у помешканні.
6 способів декорувати кухню невеликого розміру

Останнє оновлення: 06 листопада, 2018

На жаль, нині кухні невеликого розміру є досить поширеними. Утім, не варто передчасно панікувати, якщо вам також довелося зіткнутися з проблемою облаштування маленької кухні.

У цій статті ми зібрали 6 найефективніших способів декорувати кухню невеликого розміру. Ви не лише зможете навчитися максимально якісно використовувати вільний простір, але й отримаєте неймовірне задоволення від облаштування помешкання та зробите свою кухню затишною та особливою.

Ми допоможемо перетворити кухню на функціональне та комфортне приміщення, де ви будете із задоволенням готувати їжу та зустрічати гостей.

Насправді кухня призначена не тільки для приготування їжі та миття брудного посуду. Це приміщення в оселі використовують не тільки для споживання їжі, але й для зустрічей з друзями та веселого проведення дозвілля з рідними. Погодьтеся, саме на кухні людина проводить більшу частину свого часу вдома.

Саме тому необхідно облаштовувати це приміщення таким чином, щоб кухня була не тільки функціональною, але й красивою та затишною. Якщо ви хочете максимально якісно використати простір у цій кімнаті, необхідно завжди дотримуватися порядку на кухні та правильно організувати кожен сантиметр вільного простору.

Як правильно декорувати кухню невеликого розміру

1. Використовуйте світлі тони

декорувати кухню - світлі тони для стін

Ні для кого не таємниця, що світлі кольори роблять квартиру візуально більш просторою та яскравішою. З іншого боку, темні кольори стін зменшують помешканння та надають йому незатишного та загромадженого вигляду.

Якщо вам пощастило стати власником кухні невеликого розміру, ми рекомендуємо використовувати тільки світлі кольори для оздоблення стін. Візуально такі відтінки не лише збільшать кухню, але й зроблять приміщення більш легким, світлим та затишним. Ось кілька корисних порад, які необхідно взяти на озброєння, перш ніж декорувати кухню невеликого розміру у світлі кольори:

 • Використовуйте світлі тони, проте не варто всі стіни фарбувати виключно у білий колір
 • Неодмінно розставте по кухні кілька яскравих акцентів для того, щоб додати трохи кольору
 • Викладіть плитку лише до половини стін, а їхню верхню частину пофарбуйте у нейтральні світлі тони.

2. Підтримуйте на кухні порядок

Кухня – це багатофункціональний простір, тож якщо це приміщення є дуже маленьким, без порядку та правильної організації вільного місця ніяк не обійтися.

Під час облаштування кухні необхідно уважно та ретельно продумати кожну деталь у цьому приміщенні, щоб вам було комфортно рухатися по кухні та зручно відкривати всі шафки і шухляди.

Не забувайте, що дуже важливо мати змогу якісно використовувати кухню за призначенням, не відчуваючи при цьому жодного дискомфорту. Якщо ви ретельно продумаєте місце для кожного предмета та будете завжди підтримувати порядок на кухні, то вам буде набагато приємніше та комфортніше перебувати у цій кімнаті.

 • Зберігайте тарілки, склянки та кухонне приладдя у верхніх шафках
 • Під час облаштування кухні спробуйте залишити одну стіну вільною від меблів для того, щоб візуально розширити простір
 • Використовуйте розділювальні елементи для правильної організації вільного простору у шухлядах
 • Придбайте або замовте високі верхні шафки, які сягатимуть стелі, адже таким чином ви отримаєте додатковий простір для зберігання речей
 • На кухонній поверхні можна зберігати ті спеції та кухонне приладдя, які використовуються найчастіше.

3. Встановіть кухонний острів

Можна обрати або зафіксований на підлозі острів, або мобільний з коліщатками. Якщо ви хочете максимально якісно декорувати кухню маленького розміру, острів стане чудовим рішенням. Ви не лише збільшите робочу поверхню, але й ефективно використаєте весь вільний простір у цій кімнаті.

Існує чимало різних типів, стилів та матеріалів для виготовлення острова. До того ж, функціональне наповнення цього предмета інтер’єру також може бути різним. Ви зможете обрати той острів, який вам найбільше до вподоби ззовні, і який найкраще відповідає вашим потребам.

 • Можна зафіксувати острів на підлозі у центрі кухні
 • Ви також можете обрати острів з коліщатками, який за потреби можна буде легко пересунути
 • Кухонний острів можна використовувати замість стола або барної стійки для перекусів та сніданків
 • В острів можна вбудувати плиту та духовку
 • У нижній частині острова можна облаштувати широкі та глибокі шухляди для максимально ефективного використання простору та зберігання об’ємного кухонного начиння
 • Також кухонний острів можна використовувати для розподілу вільного простору на декілька зон, зокрема відокремлення кухні від їдальні.

4. Максимально використовуйте весь вільний простір

З метою оптимізації простору ми рекомендуємо використовувати всі ніші та закутки, які є у вашій кухні. Якщо ви правильно організуєте ці вільні місця, то зможете максимально ефективно користуватися цим приміщенням.

Ось кілька ключових рекомендацій: 

 • Використовуйте всю стіну, тобто весь простір від підлоги до стелі. Розмістіть на кухні максимально високі шафки та полиці, які дозволяє вам розмір приміщення. Таким чином ви зможете отримати велику кількість вільного місця для зберігання кухонного начиння.
 • Використовуйте декоративні кошички або ящички для того, щоб підтримувати на кухні охайність та порядок. Кухонну поверхню ніколи не засмічуйте зайвими предметами.
 • Стелю також можна використовувати! Можна навіть прикріпити до стелі невелику поличку на декоративних ланцюгах. На такій підвісній полиці буде дуже зручно зберігати габаритне кухонне приладдя, зокрема ложки для сервірування страв, черпаки та невеликі каструлі.

5. Використовуйте кухонне приладдя з нержавійки

Якщо ви намагаєтеся грамотно декорувати кухню невеликого розміру, ми радимо використовувати у ній кухонне начиння з нержавійки, адже поверхня цього матеріалу відбиває інші предмети, наче дзеркало. Завдяки цьому нехитрому прийому ви зможете візуально розширити кімнату та зробити її світлішою.

Нині у продажу можна знайти чимало кухонної техніки з нержавійки – і холодильники, і пральні машинки, і посудомийні машини, і навіть невелике кухонне приладдя.

6. Правильне освітлення у кухні невеликого розміру

як правильно освітлити маленьку кухню

Під час облаштування простору на маленькій кухні спробуйте максимально скористатися природним світлом, яке потрапляє у цю кімнату з вікна. Не варто закривати вікно меблями або завішувати його важкими портьєрами. Натомість повісьте на вікно легкий, напівпрозорий тюль світлих тонів (білого або бежевого).

У тих місцях, де природного денного світла не вистачає, необхідно встановити додаткові джерела освітлення. Не забувайте, що найкраще використовувати лампи, що зберігають енергію.

Під час встановлення освітлення скористайтеся такими рекомендаціями:

 • Розмістіть найбільше світла у тих місцях, де ви будете найчастіше працювати на кухні
 • Якщо у вас є окрема зона їдальні, неодмінно повісьте над обіднім столом додаткову люстру
 • Якщо кухонні шафки є надто темними та глибокими, встановіть у них додаткові лампи.Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.