6 вправ, щоб зберегти здоровий мозок

Насправді багато людей прокидаються о третій ночі або трохи пізніше. Це далеко не містичне чи надприродне явище, а дуже поширена проблема.
6 вправ, щоб зберегти здоровий мозок

Останнє оновлення: 23 грудня, 2018

Розум і тіло тісно пов’язані. Зрештою, “mens sana in corpore sano” (у здоровому тілі – здоровий дух)! Це також правильно, коли йдеться про здоровий мозок.

Це підтверджують кілька наукових досліджень. Учені дійшли висновку, що фізичні вправи сприяють здоров’ю мозку.

Крім того, регулярне фізичне навантаження запобігає майбутнім захворюванням і старінню мозку, а також покращує когнітивний розвиток.

Крім того, спорт також ефективний проти інсульту, діабету та серцевих захворювань.

Було навіть доведено, що фізичні вправи допомагають утворювати нові клітини в ділянках мозку, які мають набагато більше активності, ніж зазвичай.

Якщо ви хочете зберегти здоровий мозок і сповільнити процес старіння, виконуйте такі вправи.

6 вправ, які підтримують здоровий мозок у формі

1. Піднімання ваги

вправи для здорового мозку

Займаючись важкою атлетикою один раз на тиждень, ви допоможете собі зберегти здоровий мозок.

Учені запевняють, що підняття ваги знижує рівень гомоцистеїну, запальної молекули в мозку дорослих людей, які страждають на слабоумство.

Підняття ваги – це дуже комплексний спорт. Крім регенерації клітин головного мозку, він також допомагає м’язам спини і біцепсів бути у тонусі.

Ви можете піти в тренажерний зал, щоб мати доступ до спеціальних тренажерів або використовувати підручні прилади, як ваги та розробити звичайну програму тренування вдома.

2. Енергійна ходьба

Ми завжди знали, що ходьба – це форма фізичних вправ, яка допомагає зберегти тіло і розум здоровими.

В одному з досліджень вчені дійшли висновку, що ходіння щонайменше 40 хвилин три рази на тиждень значно покращує роботу мозку.

Ця фізична активність також сприяє виконанню когнітивних завдань і бореться зі зниженням психічних розладів, що приходять з роками.

Тож доцільно додати прогулянки в щоденну програму тренувань, оскільки це також запобігає серцево-судинним захворюванням і допомагає від стресу.

3. Серфінг

серфінг для здоров’я

Як повідомив дослідник Артур Крамер, директор Інституту Бекмана в Іллінойському університеті, будь-які фізичні вправи, під час яких потрібно думати і підтримувати рівновагу, корисні для мозку.

Серфінг, наприклад, стимулює почуття самосвідомості. Під час занять серфінгом треба тримати в голові інформацію про різні частини свого тіла.

Самосвідомість змушує розум працювати через рецептори, що знаходяться в м’язах. Вони повідомляють у ваш мозок про довжину і простягання м’язів.

4. Гра з дітьми

Виконання будь-яких фізичних вправ, які вам подобалися в дитинстві, стимулює вашу робочу пам’ять.

Робоча пам’ять встановлює пріоритети, обробляє інформацію, дає вам змогу ігнорувати неважливе та фокусується на тому, що є насправді важливим.

Фізичні вправи, такі як вилізання на дерева або бігання босоніж, мають сильний вплив на мозок. Ви можете здобути ще кращі результати, об’єднавши декілька вправ одразу.

5. Танці

танці для здоров’я

Інша форма фізичних вправ, яка допомагає зберегти здоровий розум – це танці. Танці випускають ендорфіни та серотонін, які відомі як гормони добробуту та щастя.

Він також стабілізує рівень кортизолу, в результаті чого це є природним антидепресантом і стабілізатором настрою.

Однак це ще не все. Танці також допомагають відкласти процес втрати пам’яті і підтримують ясність розуму.

Також було доведено, що танці значно підвищують інтелект. Ось чому це одна з найбільш рекомендованих фізичних активностей середньої тяжкості для людей різного віку.

6. Фехтування

фехтування і здоровий мозок

Фехтування – це вид спорту, у якому потрібно швидко рухатися, негайно реагувати і приймати рішення за секунди.

Усе це протидіє впливу старіння, зокрема:

  • Проблемам із пам’яттю
  • Труднощам у навчанні
  • Довшому часу на реакцію

Інші види спорту, що також стимулюють негайні реакції мозку, – це футбол, волейбол, баскетбол, настільний теніс, хокей та ін.

Ці форми фізичних вправ надзвичайно ефективні для активації мозку. Додайте їх до свого повсякденного життя і хай ваш мозок буде здоровий!


Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.