7 ознак отруєної печінки

7 ознак отруєної печінки
7 ознак отруєної печінки

Останнє оновлення: 28 листопада, 2018

Ні для кого не секрет, що печінка є одним з найважливіших органів в організмі. Вона відповідає за виробництво білка, метаболізування глюкози, за залізо, холестерин та детоксикацію всіх токсинів та чужорідних речовин в організмі. Та іноді у роботі печінки відбувається збій і це може свідчити про отруєння печінки.

Хочете знати основні ознаки отруєної печінки? Тоді читайте далі.

Ознаки отруєної печінки

Після головного мозку, печінка є другим найбільш важливим органом в організмі, тому ми повинні підтримувати її в здоровому стані. Збалансована дієта та здоровий спосіб життя можуть значно поліпшити її загальний стан.

Активні та здорові звички, в яких немає місця для тютюну, сидячого способу життя, алкоголю та надмірного споживання ліків, допоможуть вам відгородитися від причин, які можуть завдати шкоди вашій печінці.

1. Спазми шлунка та здуття живота

здуття живота

Чи траплялось з вами таке, що ви відчували надмірне здуття, здуття майже всього тіла: руки, щиколотки, ноги, живіт… У першу чергу, ми хочемо сказати, що вам не слід хвилюватися з цього приводу, якщо, звичайно, ці симптоми вас турбують лише зрідка.

Проблема виникає, коли симптоми повторюються: якщо гази не дають вам спокою, ваше травлення стає повільніше і ви відчуваєте біль у животі.

Всі ці симптоми вказують на збій у роботі печінки, вона погано виконує функцію детоксикаціїї, що призводить до накопичення токсині. В такому випадку ви ризикуєте отримати асцит, тому, помітивши, що ваш стан не покращується і симптоми повторюються, вам слід звернутися до лікаря якомога швидше.

2. Зміна кольору сечі та випорожнень

зміна кольру випорожнень свідчить про отруєння печінки

Ви помітили зміни в кольорі сечі? Ваш кал світліший? Щоб позбутися будь-яких сумнівів, краще звернутися до лікаря. Звичайно, ці симптоми можуть бути пов’язані з іншими захворюваннями, але без жодного сумніву, вони вказують на порушення роботи печінки або нирок. Щодо сечі, вона може виглядати темніше або світліше звичайного через накопичення білірубіну.

3. Жовтяниця

ознаки отруєної печінки: жовтяниця

Це, мабуть, найбільш очевидний симптом, який має насторожити вас. Жовтуватий колір шкіри, очей та нігтів з’являється, в основному, через накопичення жовчного пігменту під назвою білірубін у вашому тілі.

Цей елемент є основним у процесі травлення, і коли відбувається збій у роботі печінки, вона втрачає здатніть фільтрувати ті елементи, які не є корисними для організму. Таким чином, вони залишаються у тілі і саме вони надають цей жовтуватий відтінок, який так чітко говорить про захворювання печінки.

4. Чутливість шкіри

свербіж шкіри

Безперервне відчуття свербежу, ніби щось лоскоче вас зсередини. Це дуже дратівливе відчуття, чим же воно може бути викликане?

Це, в основному, відбуваєтся через накопичення токсинів в вашому організмі, тих токсинів, яких ваша печінка не здатна фільтрувати, і вони викликають реакцію на вашій шкірі. Якщо це відчуття турбуває досить тривалий час, зверніться до лікаря для діагностики, оскільки свербіж може бути пов’язаний також з іншими захворюваннями.

5. Шлунковий рефлюкс

шлунковий рефлюкс

Відчуття повноти, гази, які стискають вас зсередини і не дозволяють дихати, і що найгірше, рефлюкс, який прибуває із стравоходу в тих кислотах, які викликають так багато болю і дискомфорту, всі ці симптоми часто пов’язані з отруєнням печінки. Тому вам негайно слід звернутися до лікаря.

6. Діарея

діарея

Діарея – дуже поширене явище при проблемах з печінкою. І що б ви не їли, це викликає неприємні відчуття. Це надходить шлункова кислота, про яку ми все згадували вище, тому ви відчуваєте тиск, часті епізоди діареї через погане функціонування травної та очищувальної систем.

Вам слід звернути на це увагу. Очевидно, якщо ви страждаєте досить частими епізодами діареї, ви ризикуєте викликати зневоднення організму, тому стежте, скільки разів це відбувається. Раз на тиждень, два? Як і інші симптоми, згадані тут, цілком можливо, що це пов’язано з іншими захворюваннями, але все одно ви повинні з’ясувати причину недуги.

7. Загальна втома

втома

Ви відчуваєте втому, нездужання, слабкість і безперервне почуття млявості. Будучи хворою або отруєною, печінка починає працювати більше, ніж зазвичай, тому витрачається істотно більше енергії.

Пам’ятайте, якщо ви помітили будь-які симптоми, пов’язані з поганим функціонуванням печінки, не зволікайте з лікуванням, терміново зверніться до компетентного лікаря, адже ваше здоров’я повино завжди стояти на першому місці.  • De Vilanova C. Guía para limpiar el hígado, la vesícula y los riñones. Editorial Sirio.
  • Romero A, Zeinsteger P, Teibler P, Montenegro M, et al. Lesiones hepáticas inducidas por componentes volátiles de Senecio grisebachii (margarita del campo o primavera) en ratones.Rev. Vet. 2001–2002;12(13):1-2
  • Andrade R. J., López-Ortega S.. Hepatitis tóxicas. Rev. esp. enferm. dig. 2006; 98( 9): 701-701.

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.