7 переваг кореня маки для жінок

31 Грудня, 2018
Окрім того, що корінь маки допомагає збалансувати гормони та емоції, він також дуже добре підходить для здоров'я кісток, оскільки забезпечує організм кальцієм, щоб допомогти боротися з остеопорозом. Спробуйте!

Ви коли небудь чули про корінь маки? Мака (lepidium meyenii) – це суперзасіб, який походить з гірського хребта Анд в центрі Перу.

Упродовж століть його використовувало корінне населення Південної Америки, однак останнім часом він поширився і на інші регіони світу. Це пов’язано з його дивовижним харчовим і лікувальним значенням.

Чим корисний корінь маки

Корень маки є природним джерелом антиоксидантів, мінералів і вітамінів. Вони допомагають регулювати життєво важливі функції організму.

Завдяки енергетичним, протизапальним та регуляторним властивостям цей корінь дуже корисний для лікування гормональних та метаболічних захворювань.

Багато хто вважає це “чудо-їжею” для здоров’я жінок.

У цій статті ми хочемо розповісти вам про 7 найбільш дивовижних переваг кореня маки. Ви будете вражені!

1. Він контролює симптоми менопаузи

Жінка
Фітохімічні речовини маки цікаво впливають на контроль гормональних дисбалансів. Особливо це стосується тих, що виникають під час менопаузи.

Його вітаміни та мінерали збалансовують гормональну активність. Інакше кажучи, ці речовини контролюють загальні симптоми, такі як нічний піт і гарячі припливи.

Фактично, вони мають заспокійливу дію на центральну нервову систему. Це дозволяє їм зменшити когнітивні труднощі, пов’язані з віком.

Ці речовини також допомагають з такими емоційними проблемами, як стрес або депресія.

2. Він підвищує сексуальну активність

Поживні речовини в корені маки можуть бути дуже корисними для жінок із сексуальними проблемами.

Це особливо актуально, коли ці проблеми є результатом гормонального або емоційного дисбалансу.

Напої з коренем маки або добавками, які ви можете придбати в магазинах здорової їжі, допомагають:

  • контролювати статеву дисфункцію
  • збільшити енергетичні рівні
  • збільшити лібідо

Вживання невеликої кількості щодня сприяє підвищенню рівня задоволення під час сексу. Він також контролює секрецію гормонів стресу.

3. Він покращує настрій

корінь маки покращує настрій
Мака має жирні кислоти та незамінні амінокислоти. Вони регулюють емоційний баланс.

Ці речовини контролюють вироблення кортизолу. Це гормон, який, крім стресу, може змусити вас набирати вагу.

Сполуки в корені маки стимулюють вироблення ендорфінів і серотоніну. Це два нейромедіатори, пов’язані зі щастям і гармонією.

4. Він захищає здоров’я мозку

Антиоксиданти та незамінні жирні кислоти в корені маки працюють як щит для клітин мозку. Вони допомагають боротися з погіршенням, викликаним вільними радикалами.

Ці поживні речовини також мають протизапальну дію. У довгостроковій перспективі вони знижують ризик когнітивної дегенерації, втрати пам’яті та нейродегенеративних захворювань.

Його здорові жири також видаляють надлишок поганого холестерину (ЛПНЩ) в артеріях. Це важливо для отримання найбільшої кількості кисню для мозку. Це також знижує ризик інсульту.

5. Він покращує народжуваність

корінь маки покращує народжуваність
Проблеми з народжуваністю стають все поширенішими серед жінок.

Лікування є дуже дорогим. Крім того, воно майже завжди призводить до негативних наслідків для здоров’я жінки.

Проте природні методи можуть істотно підвищити фертильність. Серед них – корінь маки.

Це працює, тільки якщо добавки збільшують секрецію гормонів гіпофіза.

6. Він збільшує щільність кісток

Підтримка щільності кісток є необхідністю для жінок, які досягають менопаузи.

Зменшення кількості естрогену значно ускладнює засвоєння кальцію. А це підвищує ризик остеопорозу.

Такі продукти, як корінь маки, корисні для вирішення таких проблем. Адже вони забезпечують значну кількість кальцію та інших важливих мінералів. Усе це допомагає зміцнити кістки.

Завдяки своїй здатності регулювати гормони, він також протистоїть дисбалансу, що підвищує ризик цих розладів.

7. Він підвищує енергетичні рівні

вправи
Необхідні поживні речовини в корені маки надають організму більше енергії, щоб збільшити психічні та фізичні показники. Крім того, ці поживні речовини містять здорові жирні кислоти та білки.

Корінь маки рекомендують як спортивну добавку, тому що він протидіє втраті поживних речовин, і, як наслідок, покращує фізичний стан.

Як бачите, корінь маки – це прекрасний засіб. Варто додати його до раціону. Ви можете знайти його в магазинах здорового харчування. Додайте його до напоїв, коктейлів або супів.

  • Zou Y, Aboshora W, Li J, Xiao T, Zhang L. Protective Effects of Lepidium meyenii (Maca) Aqueous Extract and Lycopene on Testosterone Propionate-Induced Prostatic Hyperplasia in Mice. Phytother Res. 2017 Aug;31(8):1192-1198. doi: 10.1002/ptr.5838. Epub 2017 Jun 20. PMID: 28635053.
  • da Silva Leitão Peres N , Cabrera Parra Bortoluzzi L , Medeiros Marques LL , Formigoni M , Fuchs RHB , Droval AA , Reitz Cardoso FA . Medicinal effects of Peruvian maca (Lepidium meyenii): a review. Food Funct. 2020 Jan 29;11(1):83-92. doi: 10.1039/c9fo02732g. PMID: 31951246.
  • Tafuri S, Cocchia N, Vassetti A, Carotenuto D, Esposito L, Maruccio L, Avallone L, Ciani F. Lepidium meyenii (Maca) in male reproduction. Nat Prod Res. 2019 Dec 5:1-10. doi: 10.1080/14786419.2019.1698572. Epub ahead of print. PMID: 31805775.