Вітаміни, які повинні бути в вашому раціоні

Ви повинні завжди пам'ятати про вживання деяких вітамінів, якщо ви хочете, щоб ваше тіло залишалося здоровим і міцним. Дефіцит цих специфічних поживних речовин може спричинити серйозні проблеми зі здоров'ям.
Вітаміни, які повинні бути в вашому раціоні

Останнє оновлення: 19 січня, 2019

Здорове та збалансоване х арчування необхідне для здорового тіла. Серед поживних речовин, які ми повинні часто споживати, це вітаміни. Вони є абсолютно необхідними для багатьох різних хімічних процесів в організмі. Сьогодні ми хочемо розповісти вам про 6 обов’язкових для вживання вітамінів, щоб ви не забували їх купувати.

Вітаміни, необхідні для вживання

Вітамін С

вітамін С

Вживання достатньої кількості вітаміну С є дуже важливим, особливо взимку, коли холодна погода знижує рівень вашої захисної системи. Вітамін С допомагає запобігти простудам і грипу, оскільки він діє як антиоксидант.

Дефіцит вітаміну С перешкоджає організму будувати здорові клітини, щоб захищатись від вірусів та бактерій. Звичайно, споживання вітаміну С не гарантуватиме, що ви не захворієте, але це допоможе зменшити ризик.

 • Деякі продукти містять більшу кількість вітаміну С – цитрусові, такі як апельсини, а також ківі.

Вітамін А

Якщо у вашому тілі недостатньо вітаміну А, у вас виникнуть проблеми з зором. Ось чому вітамін А відомий тим, що він корисний для ваших очей. Крім того, ця речовина є антиоксидантом, що має силу утримувати імунну систему у хорошому стані. Ви можете знайти його в таких продуктах, як:

Фолієва кислота

фолієва кислота

Єдине, чим фолієва кислота (вітамін B9) приносить користь вашому тілу, – це запобігає анемії. Ця хвороба призводить до тривалої втоми, але її можна запобігти. Щоб забезпечити достатню кількість фолієвої кислоти,  потрібно їсти багато овочів та фруктів щодня . Ми рекомендуємо полуницю та манго.

Вітамін В12

Вітамін В12 необхідний для здорових нервових клітин та клітин крові. Це допомагає організму правильно виробляти енергію та створювати ДНК.

Коли ви старієте, шлунок не поглинає білки так ефективно, і тому тіло також не поглинає вітаміни. Таким чином, доцільно контролювати ваш рівень вітаміну B12, коли ви старієте. Зокрема, ризик дефіциту вітаміну B12 починає зростати в 50 років.

 • Деякі продукти, які забезпечують хорошу кількість вітаміну В12, – це риба, м’ясо, яйця та молочні продукти.
 • Якщо ви їсте вегетаріанську їжу, у вас підвищений ризик розвитку дефіциту вітаміну В12, але його також можна знайти в зернах.

Вітамін D

Ще одним обов’язковим для вашого раціону є відомий вітамін D. Він є необхідним до хорошого здоров’я кісток і правильного всмоктування кальцію. Крім того, низький рівень вітаміну D часто пов’язаний з підвищеним ризиком захворювань серця та раку. Ця речовина унікальна тим, що ви можете отримати її від сонячних променів. Справді, сонце – це наше головне джерело вітаміну D.

Люди, найбільш вразливі до дефіциту вітаміну D, це ті, хто:

 • живе у містах з високим рівнем забруднення;
 • зазвичай носить закритий одяг;
 • має більшу пігментацію на своїй шкірі.
отриати вітамін D від сонця

Вітамін B6

Вітамін В6 бере участь близько в 200 біохімічних реакцій у вашому організмі. Отже, зрозуміло, чому так важливо отримувати достатню кількість цієї речовини. Я кщо ви цього не зробите будуть порушені:

 • Сон
 • Апетит
 • Настрій
 • Когнітивні здібності
 • Імунна система
 • Виробництво еритроцитів

Низький рівень вітаміну В6 в організмі не є поширеним. Тим не менш, гарна ідея – переконатись, що ви споживаєте достатню кількість м’яса, цільних зерен та горіхів.

Тепер ви знаєте: є деякі вітаміни, які повинні бути у вашому раціоні, поживні речовини, які серйозно впливатимуть на життєво важливі процеси у вашому організмі, якщо їх не буде вистачати. У всьому, від простудних до серцевих захворювань, вітаміни допомагають захистити ваше тіло і виконують сотні необхідних хімічних реакцій. • Bucher A., White N., Vitamin C in the prevention and treatment of the common cold. Am J Lifestyle Med, 2016. 10 (3): 181-183.
 • Van Gool JD., Hirche H., Lax H., Schaepdrijver L., Folic acid and primary prevention of neural tube defects: a review. Reprod Toxicol, 2018. 80: 73-84.
 • Greenberg JA., Bell SJ., Yan Hong Y., Folic acid supplementation and pregnancy: more than just neural tube defect prevention. Rev Obstet Gynecol, 2011.

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.