7 продуктів для сприяння здоров'ю волосся

Важливо звернути увагу на продукти для сприяння здоров'ю волосся. Також необхідно зменшити споживання інших, які можуть завдати шкоди.
7 продуктів для сприяння здоров'ю волосся

Останнє оновлення: 08 січня, 2019

Якщо ви хочете, щоб ваше волосся було здоровим, але не знаєте, як це зробити, ця стаття для вас. Тому що ми розповімо вам про певні продукти для сприяння здоров’ю волосся.

У багатьох випадках продукти, які ви обираєте, можуть дати вам все необхідне для поліпшення зовнішнього вигляду і здоров’я вашого волосся.

1. Лосось

Лосось – це риба, багата на омега-3 жирні кислоти, тобто на поживну речовину, яка допомагає зміцнити волосяні фолікули і сприяє здоров’ю волосся.

Різні наукові дослідження довели, що якщо ви споживаєте ці типи кислот регулярно протягом півроку, це допоможе телогену – фазі спокою фолікулів волосся після катагену.

 • Вважають, що споживання продуктів, які багаті на омега-3 допоможе сприяти здоров’ю волосся
 • Крім того, лосось містить багато вітаміну В12 і заліза, що також покращує здоров’я волосся

2. Курка для сприяння здоров’ю волосся

курка для сприяння здоров'ю волосся
 • Якщо у вас дефіцит цього типу білка протягом 2 або 3 місяців, ваше волосся припинить рости зі звичайною швидкістю і почне випадати.

Будь-яке м’ясо може допомогти вам збільшити споживання тваринного білка, але курка є одним із здорових варіантів.

3. Мигдаль

Цей тип горіхів багатий на вітамін Е – поживну речовину, що допомагає зміцнити волосся.

 • Споживання 20 мигдалин на день достатньо, щоб забезпечити 70% від рекомендованого добового споживання цього вітаміну.
 • Ба більше, мигдаль також містить багато речовин, які дуже корисні, таких як біотин, жирні кислоти і вітаміни групи В.

4. Устриці

устриці для сприяння здоров'ю волосся

Ця їжа багата на цинк, який допомагає волоссю краще рости і бути більшим блискучим.

Вам потрібно тільки з’їсти одну устрицю, щоб отримати рекомендовану дозу цього мінералу.

Якщо ви не можете їсти устриці щодня, є й інші, багаті на цинк варіанти, які також чудово підходять для сприяння здоров’ю волосся. Наприклад:

 • пшениця
 • інжир
 • яловичина
 • свинина

5. Гарбузове насіння

Насіння гарбуза багате на вітаміни групи В, які чудово підходять для росту волосся, а також для поліпшення зовнішнього вигляду.

 • Щоб покращити здоров’я волосся, додайте до раціону гарбузову олію.

6. Бобові

бобові для сприяння здоров'ю волосся
заліза – однієї з найважливіших поживних речовин для здоров’я волосся.
 • Одна порція бобів містить приблизно половину рекомендованої добової кількості заліза.
 • Боби також багаті на цинк і холін, які необхідні для регулювання кровообігу в шкірі голови.

7. Яйця

Яйця є продуктами, які містять чи не найбільше білків. Вони також містять велику кількість вітаміну В12.

Продукти, яких ми рекомендуємо вам уникати

Так само, як є продукти, які можуть стимулювати здоров’я волосся, є й інші, яких слід уникати, якщо ваша мета мати здорове та сильне волосся.

 • Це рафіновані продукти і продукти з високою кількістю цукру або інших вуглеводів.

Вони викликають здуття живота і можуть спричинити зміну рівня гормонів. Це безпосередньо порушує здатність волосся зростати.

Надмірне споживання цукру є одним із найгірших чинників, крім стресу, що може призвести до випадіння волосся. Це може викликати розрив волосяних фолікулів (що призводить до того, що волосся не росте).

Звісно, це не означає, що ви повинні усунути весь цукор з вашого раціону, але занадто велика його кількість може послабити волосся.

Ви повинні навчитися контролювати своє бажання солодкого, щоб не зловживати цукром. Ви також повинні дізнатися, як можна замінити його іншими кориснішими альтернативами.

Це може вас зацікавити ...
5 натуральних інгредієнтів для лікування сухого волосся
Моє здоров'я
Написав та перевірив Моє здоров'я
5 натуральних інгредієнтів для лікування сухого волосся

Іноді волосся виглядає тьмяним та сухим, тому у цій статті маємо намір розповісти про натуральну продукцію, яка допоможе розв’язати цю проблему. • Guo EL, Katta R. Diet and hair loss: effects of nutrient deficiency and supplement use. Dermatol Pract Concept. 2017 Jan 31;7(1):1-10.
 • Glynis A., A double blind, placebo controlled study evaluating the efficacy of an oral supplement in women self perceived thinning hair. J Clin Aesthet Dermatol, 2012. 5 (11): 28-34.
 • Ibrahim, I. M., Hasan, M. S., Elsabaa, K. I., & Elsaie, M. L. Pumpkin seed oil vs. minoxidil 5% topical foam for the treatment of female pattern hair loss: A randomized comparative trial. Journal of Cosmetic Dermatology. 2021; 20(9): 2867-2873.
 • Almohanna HM., Ahmed AA., Tsatalis JP., Tosti A., The role of vitamins and minerals in hair loss: a review. Dermatol Ther, 2019. 9 (1): 51-70.
 • Murphrey, M. B., Agarwal, S., & Zito, P. M. Anatomy, Hair. 2018.
 • Oh JY, Park MA, Kim YC. Peppermint Oil Promotes Hair Growth without Toxic Signs. Toxicol Res. 2014 Dec;30(4):297-304.
 • Panahi Y, Taghizadeh M, Marzony ET, Sahebkar A. Rosemary oil vs minoxidil 2% for the treatment of androgenetic alopecia: a randomized comparative trial. Skinmed. 2015 Jan-Feb;13(1):15-21.

Зміст цієї публікації носить виключно інформаційний характер. Ні в якому разі не можна використовувати для постановки або заміни медичного діагнозу, самого лікування або рекомендацій спеціаліста. Якщо у вас виникли запитання чи сумніви, зверніться до перевіреного спеціаліста та отримайте його схвалення перед початком будь-якої процедури.