7 способів позбутися болю у попереку

7 способів позбутися болю у попереку
7 способів позбутися болю у попереку

Останнє оновлення: 08 лютого, 2019

Біль у попереку – це дуже неприємне явище. Причиною розвитку больових відчуттів у цій частині спини може бути подразнення або ушкодження будь-яких структурних елементів у нижній частині спинного хребта.

Зазвичай біль у попереку пояснюють пошкодженням м’язів, проте дуже часто больові відчуття у цій частині спини виникають у результаті дегенерації міжхребцевих дисків, проблем із суглобами, грижі та інших серйозних ушкоджень хребта.

Звісно, при сильному болю необхідно одразу звернутися за допомогою до лікаря. Утім, є ціла низка ефективних порад та натуральних засобів, які допоможуть зменшити больові відчуття та усунути проблему у домашніх умовах незалежно від причини її появи.

Не варто чекати, поки з’явиться біль у попереку – ви можете взяти на озброєння ці рекомендації з метою профілактики больових відчуттів. Прості поради, які ми зібрали у цій статті, допоможуть уникнути травм, спазмування м’язів та інших серйозних розладів.

Як усунути біль у попереку за допомогою простих рекомендацій

1. Правильна постава

неправильна постава під час роботи викликає біль у попереку

А у вас гарна постава? На жаль, чимало людей не приділяють цьому питанню належної уваги. Та не варто забувати, що підтримання правильної постави як під час роботи, так і під час відпочинку, допоможе зменшити ризик розвитку больових відчуттів у попереку.

Корисні поради для гарної постави

 • Сидячи за столом, не забувайте завжди тримати спину прямо. Для цього краще працювати на спеціальному ортопедичному кріслі, яке забезпечує правильне положення спини під час роботи.
 • Під час виснажливого заняття (наприклад, при піднятті важких предметів) неодмінно згинайте ноги у колінах, щоб зняти навантаження зі спини та рівномірно розподілити його між іншими частинами тіла.
 • Під час ходьби намагайтеся тримати спину якомога рівніше. Плечі при цьому повинні бути на одній лінії, а голова має дивитися прямо.

2. Регулярно займайтеся спортом

Безсумнівно, сидячий спосіб життя має негативний вплив на роботу суглобів, що розташовані у нижній частині хребта. Саме тому після тривалого перебування у сидячому положенні людина може відчувати сильний біль у спині.

Попри те, що короткий відпочинок може знизити неприємні больові відчуття, значно краще запобігти їхній появі за допомогою регулярного фізичного навантаження.

Корисні рекомендації для занять спортом:

 • Для профілактики болю у спині та інших серйозних розладів необхідно займатися спортом щонайменше по півгодини тричі на тиждень.
 • Поєднуйте кардіотренування із вправами, які спрямовані на активну роботу м’язів (силовими тренуваннями).
 • Не забувайте робити розминку перед тренуванням та розтяжку після нього.
 • За можливості при сильних больових відчуттях у спині регулярно відвідуйте басейн. Плавання допоможе розслабити м’язи та зменшити біль у попереку.

3. Візьміть на озброєння дихальні техніки

дихальні техніки усунуть біль у попереку

Дихальні техніки – це прості вправи, які використовують для покращення процесу транспортування кисню до клітин внутрішніх органів.

За допомогою дихання можна зняти напругу та хвилювання під час стресової ситуації, а також покращити як емоційне, так і фізичне самопочуття.

Корисні рекомендації для правильного виконання дихальних технік:

 • Якщо сильна стресова ситуація викликала погіршення самопочуття та спричинила біль у попереку, підіть у тихе та спокійне місце, де ви зможете повільно та глибоко подихати впродовж 5 хвилин.
 • Робіть повільні вдихи та видихи, доки не відчуєте полегшення та гармонію.

4. Завжди тримайте вагу під контролем

Зайва вага та ожиріння також можуть спричинити біль у попереку. Серед інших несприятливих факторів, що призводять до больових відчуттів у нижній частині спини, варто виділити травми, зношення міжхребцевих дисків та інші серйозні хронічні захворювання.

Якщо не приділити належну увагу дискомфортним відчуттям та не зайнятися лікуванням одразу, це може призвести до розвитку значно серйозніших проблем у майбутньому.

Зверніть увагу, що зайва вага – це додаткове навантаження на всі м’язи та суглоби. При ожирінні спинний хребет не може виконувати свої функції належним чином.

Корисні рекомендації для боротьби з ожирінням:

 • Дотримуйтеся збалансованого раціону з низьким вмістом жирів та калорій.
 • Займайтеся спортом щонайменше тричі на тиждень.
 • Неодмінно зверніться до лікаря, щоб визначити, чи справді зайва вага є результатом переїдання, адже причинами ожиріння можуть бути захворювання щитоподібної залози, порушення обміну речовин, тощо).

5. Відмовтеся від цигарок

відмовтесь від цигарок

Ця шкідлива звичка призводить не лише до розвитку захворювань дихальної системи, а й до порушення роботи циркуляційної системи. У результаті зловживання тютюновими виробами клітини м’язів попереку не отримують достатню кількість кисню.

Токсини, що містяться у цигарках, руйнують тканини внутрішніх органів. З часом це може призвести навіть до ушкодження хребцевих дисків.

Корисні рекомендації для курців:

 • Спробуйте кинути курити якомога швидше. За потреби зверніться за допомогою до кваліфікованого спеціаліста, який допоможе прискорити процес звільнення від цигаркової залежності.
 • Зробіть частиною свого раціону спеціальні чаї та натуральні засоби, які допоможуть знизити тягу до тютюнових виробів.
 • Якщо ви вирішили кинути курити, уникайте регулярного спілкування з людьми, що курять, та намагайтеся не відвідувати місць, де сильно пахне цигарковим димом.

6. Хороший сон допоможе зняти біль у попереку

Якісний відпочинок у нічний період не лише допоможе відновити запаси енергії та покращити емоційний стан, але й розслабить м’язи у поперековій та потиличній частинах тіла.

Під час відпочинку напруга, що накопичується впродовж дня, зникає, і м’язи стають більш еластичними. До того ж сон стимулює процес транспортування кисню до клітин внутрішніх органів.

Корисні рекомендації для якісного сну:

 • Завжди дотримуйтеся режиму: лягайте об одній і тій самій годині щовечора та спіть близько 7-9 годин на добу.
 • Пам’ятайте, що навіть під час сну необхідно зберігати правильну поставу.

7. Частіше піднімайте ноги вгору

піднімайте ноги вгору

Після виснажливого дня ляжте на спину та підніміть ноги вгору. Ця проста вправа допоможе не лише розслабити м’язи спини, але й покращить кровообіг у нижній частині тіла.

За допомогою такої простої корисної звички ви зможете запобігти розвитку запального процесу та спазмування м’язів, а також зробите тіло більш еластичним та гнучким.

Корисні рекомендації для правильного виконання вправи:

 • Зручно ляжте на горизонтальну поверхню, випрямивши спину та витягнувши руки вздовж тулуба.
 • Підніміть ноги вгору на 3-5 хвилин, після чого повільно опустіть їх додолу.

Чи доводилося вам відчувати біль у попереку? Якщо цей неприємний симптом заважає вам вести звичний спосіб життя, візьміть на озброєння всі вищезгадані рекомендації та переконайтеся в їхній ефективності на власному досвіді!

Зверніть увагу: якщо вам не вдається позбутися больових відчуттів самотужки, неодмінно зверніться до лікаря.
Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.