Симптоми грижі міжхребцевого диска

6 Грудня, 2018
Дізнайтесь про симптоми грижі міжхребцевого диска, щоб уберегти свою спину.

Багато людей страждають на грижі міжхребцевого диска. Ця серйозна проблема призводить до сильного болю та інвалідності, тому важливо знати її симптоми. Як ви знаєте, наш  хребет – це головоломка, що складається зі складних анатомічних частин: кісток, м’язів і зв’язок, і в будь-який момент з ними можуть виникнути проблеми. Ви дізнаєтеся, чому це відбувається, якщо далі прочитаєте цю статтю.

Які симптоми грижі міжхребцевого диска?

1. Що це таке?

грижа

Що це за диски у нас у хребті, які викликають такий сильний біль і дискомфорт? Для того, щоб зрозуміти це, варто знати, що між кістками в хребті є тканини, які мають мяку внутрішню текстуру і міцне зовнішнє покриття. Вони діють як амортизатори і пристосовуються до будь-яких рухів, які ви робите (це диски, і в них виникають грижі).

Іноді вони розриваються, що призводить до того, що вивільняється їхній вміст – біла тканина. Ця тканина може тиснути на нерви і спричиняє болі, а також втрачаються амортизувальні можливості.

2. Чому у мене зявилося зміщення дисків?

біль у спині

В основному, грижі міжхребцевого диска з’являються з віком. Коли люди стають старшими, хребет стає менш гнучким і жорсткішим, а зв’язки, які оточують диски, можуть іноді розриватися. Диски також стають жорсткішими, тому що втрачають вологу і в них відбуваються дегенеративні зміни. Якщо у вас з’явився біль, і його причина невідома, варто дізнатися симптоми грижі міжхребцевого диска.

3. Симптоми зміщення дисків

біль у спині

  • У першу чергу ви маєте знати, що залежно від того, у якій частині тіла ви відчуваєте біль, можна зрозуміти, де знаходиться грижа міжхребцевого диска. Це дуже важливо.
  • Якщо ви відчуваєте біль чи поколювання, важкість в ногах або втрату чутливості, можливо, у вас є грижі міжхребцевого диска у поперековій ділянці. Якщо дискомфорт виникає в середній частині спини, це може бути грижа диска грудного відділу. І якщо ви помічаєте напругу та біль у шиї або навіть у руках, ймовірно ви страждаєте на грижу шийного міжхребцевого диска.
  • Симптоми грижі диска шийного відділу: болі в шиї, напруженість шиї, нездатність рухати нею з боку в бік, судоми шиї, які розповсюджуються на плечі й руки. Можливі симптоми також – нудота або непритомність. Крім всього вищеназваного, дуже часто руки й кисті втрачають чутливість вночі. Можуть виникати й труднощі при піднятті ваги: раптом ви відчуваєте слабкість і не можете втримати речі. Це дуже обтяжливо і призводить до втрати працездатності.

Ще декілька симптомів

  • Симптоми грижі поперекового диска: У цьому випадку біль знаходиться у нижній частині спини. Ви будете відчувати незрозуміле печіння або сильний жар, які змушують тримати спину дуже прямо, майже нерухомо. Напруження м’язів, яке супроводжується судомами, може навіть поширюватися на ноги. При такому стані розвивається біль, який відомий як випромінювальний або сідничний біль. Є багато людей, які говорять, що вони іноді відчувають біль, поколювання або слабкість в ногах і навіть нетримання сечі. Останній симптом спостерігають у виняткових випадках. При цьому необхідно негайно звернутися до лікаря.
  • Лікарі також називають ще один симптом – іррадіюючий біль. Що це означає? У цьому випадку ви відчуваєте біль в одній частині тіла, а грижа знаходиться в іншому місці. Прикладом може бути випадок, коли грижа знаходиться в спині, а біль відчувається в ногах. При цьому проблема зосереджена в хребцевому диску. Зазвичай, пекучий біль виникає у сідницях і простягається вниз по внутрішній частині ноги. Такі прояви можуть вказувати на можливу радикулопатію. Але діагноз повинен ставити завжди тільки лікар.

Коли слід звертатися до лікаря?

лікар

Біль при будь-якому типі грижі міжхребцевого диска не дозволить вам вести звичайне життя. Ви не зможете нормально ходити, працювати або піднімати вагу. З’являться проблеми зі сном,  буде важко навіть сісти на стілець.

Якщо ці симптоми спостерігаються більше двох тижнів поспіль, зверніться до лікаря для консультації та діагностики.

Лікарі попереджають, що необхідно звернутися до відділення невідкладної допомоги, якщо ви втрачаєте контроль над сечовипусканням або дефекацією. У цьому випадку грижа порушує нормальні функції організму, що вказує на серйозність стану і необхідність медичного втручання.

При зміщенні дисків, як правило, потрібна операція. Але не хвилюйтеся, це можна успішно вилікувати, що дозволить повернутися до нормального життя. Як ви вже знаєте, звертайте увагу на симптоми й біль. Не вагайтеся, а повідомляйте лікарю про будь-які симптоми, які ви помітили. Від цього залежить якість вашого життя.

  • Belavý, D. L., Quittner, M. J., Ridgers, N., Ling, Y., Connell, D., & Rantalainen, T. (2017). Running exercise strengthens the intervertebral disc. Scientific Reports7, 45975.
  • A. Academy of Orthopaedic Surgeons. (2014). Hernia de disco en la columna lumbar (Herniated Disk in the Lower Back). Retrieved from https://orthoinfo.aaos.org/es/diseases–conditions/hernia-de-disco-en-la-columna-lumbar-herniated-disk-in-the-lower-back/
  • Clinica Medspine. (2017). Correr fortalece tus discos invertebrales. Retrieved from https://www.medspine.es/correr-fortalece-discos-intervertebrales/