7 способів виявлення вагінальних інфекцій

7 способів виявлення вагінальних інфекцій
7 способів виявлення вагінальних інфекцій

Останнє оновлення: 11 січня, 2019

Так само, як і в будь-який іншій частині тіла, у піхві можуть розвинутися різноманітні інфекції, які одного дня стануть не лише докучливими, але й дуже болісними.  Вагінальні інфекції можуть виникнути після статевого контакту, але це не єдина причина.

Прості чинники, як-от користування громадським туалетом, брудні рушники, погана гігієна – інші можливі причини, про які ви повинні знати.

Важливо, щоб жінки остерігалися ознак вагінальних інфекцій, а також дізнавалися про їх можливі причини. Є багато способів знизити ризик постраждати від них, і знання – це ключ до вчасного виявлення та лікування.

Вагінальні інфекції та їх ознаки

Вагінальні інфекції можна виявити на основі деяких загальних симптомів, які зазвичай з’являються на початку інфекції. Серед них виділимо такі:

Будь-який з перерахованих симптомів може бути ознакою того, що у вас є вагінальна інфекція. Після того, як ви її виявили, важливо швидко вжити заходів, перш ніж вона перетвориться на серйознішу проблему. На щастя, ви можете уникнути її, дотримуючись рекомендацій, наведених у сьогоднішній статті.

Як можна уникнути вагінальних інфекцій?

вагінальні інфекції спричиняють дискомфорт

Як ми вже говорили, вагінальні інфекції викликають різноманітні фактори. Але якщо ви швидко на них відреагуєте, то зможете значно зменшити ризик зараження.

Носіть бавовняну білизну

Білизна з 100% бавовни забезпечує сухість і захищає від багатьох вагінальних інфекцій. Така тканина вбирає вологу – осередок для бактерій. Коли ви купуєте нову нижню білизну, переконайтеся, що принаймні ластовиця зроблена з бавовни.

Слідкуйте за гігієною

Щоденна особиста гігієна є одним з основних способів запобігання вагінальним інфекціям. Важливо мити цю чутливу ділянку тіла з м’яким милом, яке не вплине на природний рН організму. Окрім цього, завжди після душу витирайтеся спереду і ззаду, щоб уникнути занесення бактерій і мікробів у піхву.

Порошки, ароматизовані мила, піни для ванни, ароматичні тампони і “жіночі” дезодоранти можуть змінити баланс бактерій у піхві і навіть погіршити інфекцію.

Уникайте тісного одягу

тісні джинси

Занадто тісні джинси або шорти створюють тепле і вологе середовище, що ідеально підходить для поширення бактерій і дріжджових грибків. Намагайтеся носити вільніший одяг, як-от спідниці.

Підтримуйте сухість інтимної зони

Вологість є ідеальним середовищем для росту дріжджових грибків і бактерій. Дуже важливо висушувати інтимну ділянку, перш ніж одягатися.

Уникайте контрастних вагінальних душів

Миття усередині піхви будь-якою рідиною може знищити “хороші” бактерії, які допомагають запобігти вагінальній інфекції. Це піддає вас більшому ризику цих набридливих проблем і навіть може зробити вас більш уразливими до інших захворювань.

Поліпшення харчування

Здорова дієта є дуже важливим способом захиститися від вагінальних інфекцій. Численні дослідження показали, що регулярне споживання цукру і спирту в поєднанні зі стресом можуть спричинити вагінальні інфекції.

Експерти рекомендують уникати таких продуктів і ситуацій, намагатися пити більше води і їсти фрукти та овочі, які допомагають зберегти чистоту сечовивідних шляхів.

  • Серед продуктів, які рекомендовані для запобігання вагінальним інфекціям: капуста, шпинат, ананаси, ріпа й зелень ріпи, мангольд, часник, хрін, петрушка, буряк, зелень кульбаби, брокколі та цитрусові.
  • Крім того, рекомендують їсти багато йогурту, що містить молочну кислоту, яка допомагає відновити корисні бактерії, які ви, можливо, втратили.

 Сік для запобігання вагінальним інфекціям

часник

Цей сік діє як природний антибіотик, допомагаючи організму боротися з вірусами, грибками та бактеріями, які можуть викликати вагінальні інфекції. Часник бореться з бактеріями і грибками, він також багатий на антиоксиданти і поживні речовини, які зміцнюють імунну систему.

Інгредієнти

  • 1 пучок шпинату
  • 1 зубчик часнику
  • 2 помідори

Приготування

Ретельно вимийте всі інгредієнти і покладіть у блендер з половиною склянки води. Отримайте однорідну масу і пийте цей напій, не фільтруючи його.

This might interest you...
Причини та типи вагінальних інфекцій
Моє здоров'я
Написав та перевірив Моє здоров'я
Причини та типи вагінальних інфекцій

Вагінальні інфекції дуже поширені. Радимо взяти на замітку інформацію про різні типи вагінальних інфекцій та знати про способи їхнього лікування.