7 вітамінів для здорового організму

7 вітамінів для здорового організму
7 вітамінів для здорового організму

Останнє оновлення: 12 листопада, 2018

Нині на ринку є чимало різноманітних вітамінних добавок. Утім, перед тим як спорожнити свій гаманець та наповнити аптечку кольоровими баночками, радимо більше дізнатися про те, які саме вітаміни необхідні вашому організму.

Адже навіть попри те, що вітаміни – це корисний натуральний продукт, у деяких людей вони можуть викликати алергічні реакції або інші серйозні побічні ефекти.

У цій статті ми зібрали інформацію про те, які вітаміни можна щоденно вживати з метою профілактики поширених захворювань без жодної шкоди для здоров’я.

Коли потрібно приймати вітаміни?

Натуральні вітаміни можна використовувати як безпечну альтернативу синтетичних медикаментів при несерйозних проблемах зі здоров’ям.

Не забувайте, що зловживати вітамінами не варто, навіть якщо вони є абсолютно натуральними, адже за тривалого вживання вони можуть нашкодити здоров’ю людини.

Утім, не всі вітаміни та мінерали негативно впливають на організм, якщо вживати їх регулярно. Навіть навпаки, такі безпечні вітамінні добавки можна й треба щоденно приймати, адже вони допоможуть отримати необхідну добову норму поживних елементів, які організм не в змозі в належній кількості засвоїти з харчових продуктів.

Найкращі вітаміни та корисні речовини для здорового організму

вітаміни для здорового організму

Якщо ви дбаєте про власне здоров’я, радимо звернути увагу на перелік вітамінних добавок, які можна щоденно вживати без ризику для організму.

Саме ці вітаміни не мають жодних побічних ефектів та підходять майже усім. Вітаміни є необхідними для організму, адже вони не лише заряджають його енергією, але й допомагають покращити самопочуття людини під час певних захворювань.

1. Магній

Магній є незамінним елементом для організму людини.

Попри те, що магній є у складі у багатьох рослинах, через погану якість ґрунту, який з кожним роком втрачає дедалі більше своїх поживних якостей, нині чимало людей страждають на дефіцит магнію в організмі.

Ось чому лікарі рекомендують щоденно вживати вітамінні добавки з магнієм, щоб отримувати добову норму цього елементу.

Магній володіє такими корисними властивостями:

 • Зміцнює кістки та м’язи
 • Регулює процес травлення
 • Покращує роботу нервової системи
 • Розслаблює кровоносні судини
 • Регулює рівень цукру у крові

2. Вітамін С

Всім відомо, що вітамін С є необхідним для правильного функціонування внутрішніх органів та систем. Вітамінні добавки з цим елементом можна придбати у будь-якій аптеці.

Рекомендована добова норма вітаміну С – 300 мг.

Вітамін С має здатність зміцнювати імунну систему, а його дефіцит в організмі призводить до розвитку багатьох захворювань.

Цей вітамін володіє потужними антиоксидантними властивостями, завдяки чому він є ефективним натуральним засобом для зміцнення кісток та суглобів, а також для покращення стану та зовнішнього вигляду шкіри.

Також, вітамін С рекомендують вживати для профілактики депресії та покращення зору.

3. Спіруліна

спіруліна та інші вітаміни

Спіруліна – це неймовірно корисний продукт. За своєю природою спіруліна – це морські водорості, які багаті на вміст поживних елементів. До складу спіруліни входять білки, корисні амінокислоти, вітаміни, мінерали, ензими та клітковина.

Спіруліна володіє чисельними корисними властивостями, а саме:

 • Поповнює запаси енергії в організмі
 • Сприяє схудненню
 • Запобігає випадінню волосся
 • Бореться з безсонням
 • Знижує рівень холестерину
 • Покращує зір

4. Морська вода

Не варто одразу панікувати, адже для того, щоб дістати морську воду, необов’язково вирушати до морського узбережжя. Придбати її можна у будь-якій аптеці або магазині з товарами для здорового харчування. Цей продукт містить велику кількість поживних мінералів та олігонуклеотидів, завдяки яким морську воду вважають ефективним продуктом для профілактики харчових розладів.

Як правильно вживати морську воду? Можна розводити її звичайною питною водою та пити невеликими порціями впродовж дня, а можна використовувати під час приготування різноманітних страв замість кухонної солі.

Морська вода регулює процес травлення та покращує роботу нирок, при цьому вона не підвищує кров’яний тиск.

5. Пивні дріжджі – чудові вітаміни!

Пивні дріжджі – це незамінний продукт для тих, хто дбає про власне здоров’я. Вони позитивно впливають на нервову систему людини, запобігають розвиткові нервозності та депресії, а також покращують стан та зовнішній вигляд шкіри, волосся та нігтів.

Як правильно вживати пивні дріжджі? Можете додавати їх у сік, молоко чи йогурт або вживати у вигляді капсул чи таблеток.

6. Куркума

Куркума – незамінна спеція для профілактики різноманітних захворювань.

Ось чому нині часто можна натрапити у продажу вітамінні добавки з куркумою. Дуже часто її компонують з іншими вітамінами, і тоді куркума стає не просто корисним елементом, але й ефективним знеболювальним засобом.

Вітамінні добавки на основі куркуми є ефективним засобом для профілактики та полегшення запального процесу в організмі. Ба більше, до складу цих добавок входить велика кількість антиоксидантів, які покращують роботу печінки.

куркума

7. Пробіотики

Пробіотики – це речовини, які відповідають за стан внутрішньої бактеріальної флори людини. Їх використовують не лише для стимуляції процесу травлення, але й для покращення загального самопочуття.

Пробіотики здатні покращувати процес засвоєння поживних елементів з продуктів та зміцнювати імунну систему, тим самим роблячи організм менш вразливим до різноманітних захворювань.

Позитивний ефект за умови регулярного вживання пробіотиків настає дуже швидко. І у здорових людей, і у пацієнтів з хронічними чи дегенеративними захворюваннями самопочуття суттєво покращується. Переконайтеся у цьому на власному досвіді!
Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.