8 чудодійних властивостей морської солі

8 чудодійних властивостей морської солі
8 чудодійних властивостей морської солі

Останнє оновлення: 23 січня, 2019

Чи знаєте ви що таке морська сіль ? Чи знаєте ви, як добувають кухонну сіль? Ви, можливо, думаєте, що сіль, яка є на вашій кухні, походить з моря. Фактично так, але її спеціально очищають перед тим, як продавати для побутового використання.

Основні етапи обробки усувають мінерали, магній та йод. Разом із тим додають йодид калію та декстрозу для ефекту відбілення.

Це роблять для того, аби сіль було простіше додавати у їжу, щоб вона мала привабливий їстівний вигляд і довше зберігалась, оскільки колись вважали, що морська сіль не підходить для споживання.

З того часу  довели, що морська сіль насправді прекрасно підходить для організму та має низку переваг.

Що таке морська сіль?

морська сіль має низку переваг для організму
  • Як ви можете уявити, отримання цього виду солі є більш натуральним продуктом. Фактично, усе, що потрібно – це дати солі просохнути на сонці!
  • Коли це відбувається, мікроскопічні частинки з флори та фауни моря проникають у сіль, разом із усіма тими елементами, що зазвичай виводяться з кухонної солі під час очищення: мінерали, йод та магній.
  • Через натуральність цей продукт не такий білий, як та сіль, до якої ми звикли, і не містить вибілювального компонента, як ми зазначили вище.
  • Така сіль містить більше вологи, ніж звичайна кухонна сіль, а також має сильніший аромат, тому її використовуєш в меншій кількості у процесі приготування страв.

Переваги морської солі

1. Покращує імунну систему

Мінерали, які збереглися в морській солі, покращують природний захист організму. Тому це дуже гарна ідея почати використовувати морську сіль, коли літо наближається до кінця.

Як вам відомо, цей час – це період застуди, грипу, вірусів, тощо… Морська сіль допоможе захистити вас від наслідків перемінної погоди та перепадів температури.

2. Бореться з депресією

Серотонін та мелатонін  – це два гормони, які виділяються у мозку для контролю стресу. Коли у вас період депресії, мозок не виробляє достатню кількість цих гормонів, у результаті чого нас починає переповнювати почуття суму та стрес.

Морська сіль допомагає з легкістю зберегти ці два гормони щастя.

3. Покращує кровообіг

морська сіль покращує кровообіг

Морська сіль покращує кровообіг в організмі. Як вам відомо, кров переносить кисень по організму, що використовується для належного функціонування усіх органів.

Якщо кисню недостатньо, організм починає працювати на виснаження. Споживання солі в даному випадку є виправданим.

4. Допомагає втрачати вагу

Морська сіль ж лужним продуктом. Це означає, що під час споживання такої солі у шлунку виробляються речовини, що розщеплюють шкідливі елементи, наприклад, жири.

Це не тільки захищає від високого рівня кислотності, але й покращує та пришвидшує процес травлення.

5. Зменшує напади астми

Морська сіль є потужним протизапальним засобом, тому він допомагає під час астми. Ефект від морської солі дуже дієвий, тому деякі лікарі рекомендують класти трохи солі на язик під час нападу астми, замість використання інгалятора.

Якщо ви страждаєте від астми, відвідайте лікаря перед тим, як почати використовувати альтернативний метод лікування. Не відмовляйтесь від інгалятора, не порадившись з лікарем.

6. Запобігає утворенню та полегшує перебіг остеопорозу

Кістки складаються не тільки з кальцію. Скелетна система містить у собі чверть солі, яку ви вживаєте. Це означає, що коли щось трапляється з кістками, додаткова сіль буде величезною допомогою.

Крім того, мінерали у солі є чудовими елементами, що відновлюють кістки.

7. Позбавляє від спазмів та судом

Ви коли-небудь помічали, що тенісисти їдять банани під час матчів? Це тому, що ці фрукти містять калій, який є одним із основних поживних речовин для м’язів.

Ефект морської солі є подібним.

Вона також дозволяє м’язам краще використовувати калій, який є в інших продуктах.

морська сіль запобігає м'язовим судомам в ногах

8. Збалансовує рівень цукру

Морська сіль ідеально підходить для людей, які страждають на діабет, тому що допомагає регулювати рівень цукру в крові. Якщо маєте проблеми з рівнем цукру, подумайте про те, щоб ввести морську сіль у свій раціон – це натуральний інсулін.

Переваги морської солі настільки чисельні, що тільки почніть використовувати її, і вам не захочеться повернутися до кухонної солі. Чим раніше почнете застосовувати її у рецептах, тим більше користі матимете для організму.

Чого ви чекаєте? Спробуйте натуральну морську сіль!  • Salt craving: The psychobiology of pathogenic sodium intake. Physiology & Behavior. Morris, M.J.; Na, E.S.; Johnson, A.K.  (2008): 709-721 DOI: 10.1016/j.physbeh.2008.04.008

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.