Низький рівень серотоніну: 9 несподіваних наслідків

Низький рівень серотоніну: 9 несподіваних наслідків
Низький рівень серотоніну: 9 несподіваних наслідків

Останнє оновлення: 23 листопада, 2018

Серотонін – це хімічна речовина, що робить нас щасливими. Взагалі, він дає нам відчуття загального добробуту. Низький рівень серотоніну може суттєво вплинути на ваше здоров’я.

Його функції виходять далеко за рамки емоційного стану.

Крім того, що серотонін діє як нейротрансмітер всередині мозку, він також відомий як 5-гідрокситриптамин, який може функціонувати як гормон, коли потрапляє у кров.

Серотонін впливає на величезну різноманітність фізичних і психологічних функцій: насправді він дуже важливий для контролю кісткового метаболізму, регенерації печінки та навіть клітинного поділу.

Хімічні компоненти в нашому організмі дуже незвичайні.

Наприклад, завдяки серотоніну ми можемо розраховувати на внутрішню рівновагу, яка забезпечує процеси, що покращують наше загальне здоров’я.

Сьогодні ми хочемо пояснити, наскільки низький рівень серотоніну може вплинути на ваше тіло.

Варто взяти до уваги ці симптоми. Часто їх пов’язують з іншими проблемами, коли насправді винен дисбаланс нейромедіаторів та гормонів.

1. Низький рівень серотоніну викликає проблеми з травленням

Можливо, ви ніколи раніше не чули про перистальтику. Цей термін позначає м’язові скорочення, які відбуваються протягом всього нашого шлунково-кишкового тракту, з дуже конкретною метою: ефективно рухати їжу та рідини через травну систему.

Коли рівень серотоніну низький, наші клітини зупиняють вироблення належної кількості кальцію.

З меншим вмістом кальцію м’язи травної системи псуються і припиняють ефективно працювати. Отже, наш процес травлення стає набагато важчим і набагато повільнішим.

2. Низький рівень серотоніну і подразнений кишківник

низький рівень серотоніну викликає проблеми з травленням
Цікавий факт: майже 95% серотоніну виробляється і зберігається в кишківнику. Дефіцит цього нейромедіатора викликає зміну роботи кишківника.

Тому за цих обставин лікар має здійснити повну оцінку наших симптомів, щоб підтвердити, чи ваша проблема насправді пов’язана з низьким рівнем серотоніну.

3. Послаблена імунна система

Якщо ви відчуваєте слабкість м’язів, сильну втому, запаморочення та інші інфекції або простудні захворювання, не вагайтеся звернутися до лікаря.

Низький рівень серотоніну також може зробити вашу імунну систему неефективною й набагато слабшою.

4. Зміни біологічного годинника

безсоння

Низький рівень серотоніну також може змінити ваш циркадний ритм. Фактично, часто люди відчувають більшу сонливість протягом дня, ніж у нічний час.

  • Щоденну сонливість також вважають загальним симптомом депресії.
  • Відомо, що ендогенні депресії викликає саме дефіцит серотоніну.

5. Бажання їсти солоне

Цей факт, без сумніву, дуже цікавий: люди, які мають низький рівень серотоніну в організмі, мають більшу потребу в натрію й тому хочуть їсти солону їжу.

Однак ми не можемо вважати цей симптом абсолютним показником дефіциту 5-HT. Також мають бути інші чинники, такі як: постійне моральне збентеження, втома, проблеми з травленням тощо.

6. Депресія

низький рівень серотоніну викликає депресію
Як ми вже говорили, дефіцит серотоніну пов’язаний зі псуванням нашого настрою.

Насправді є прямий зв’язок між низьким рівнем серотоніну та розвитком депресії.

Усе це виникає через брак рецепторів, здатних отримувати серотонін або триптофан – амінокислоту, здатну регулювати серотонін.

У деяких випадках, якщо депресія не дуже серйозна, просте покращення раціону та заняття спортом, можуть поліпшити настрій.

Однак у більшості випадків необхідно вдаватися до призначених препаратів для відновлення серотоніну.

7. Посилення тривоги

Наш організм має принаймні 14 різних рецепторів серотоніну, а 5-HT1A є найважливішим із них.

Якщо в якийсь момент у нашому житті цей рецептор припинить працювати, ми негайно помітимо більшу вразливість, нервозність, стурбованість і тривогу.

Це дуже важливий факт, який треба мати на увазі, щоб зрозуміти, що часто і тривога, і депресія виникають через хімічний дисбаланс.

8. Мігрень

у жінки мігрень
Рівень серотоніну також важливий для розвитку та появи мігрені.

Причиною такого виснажливого головного болю часто є дефіцит триптофану – медіатора серотоніну, що опосередковує його правильну секрецію.

9. Незначні розлади пам’яті

Недостатня увага, втома, труднощі з концентрацією на конкретних фактах та збереженні інформації, також пов’язані з низьким рівнем серотоніну.

Цей симптом дуже часто трапляється у людей, які страждають на депресію. Цю проблему можна ефективно усунути лікуванням цього захворювання.

На закінчення, рівень серотоніну впливає на нескінченну кількість процесів. Фактично, 9 з них, про які йдеться в цьому блозі, – це лише кілька прикладів.

Тому у випадку будь-якої проблеми, фізичного або емоційного дискомфорту, необхідно порадитися з лікарем.

Правильне харчування, вправи та відповідні ліки можуть повернути ваше здоров’я.
Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.