Як контролювати симптоми астми

Астма – це хронічне захворювання, з яким можна ефективно боротися, стабілізувавши реакцію і мінімізувавши її прояв. Дізнайтеся більше у цій статті.
Як контролювати симптоми астми

Останнє оновлення: 12 лютого, 2019

Спробувати зрозуміти певні хвороби – це дуже важке завдання. Особливо проблематично це зробити, коли маємо справу з «невиліковними» захворюваннями. До списку таких захворювань належить і астма. Проте є способи, які дозволяють контролювати астму та її симптоми.

Найважливіше навчитися контролювати астму та усувати її симптоми (помічати їх при першому прояві). Якщо вас зацікавила ця інформація, на сайті «Моє здоров’я» можна прочитати багато корисних і пізнавальних статей.

Астма – це хронічне захворювання, проти якого немає ліків. Хронічні хвороби – це ті, на які людина довго хворіє. Через це страждає і пацієнт, і члени його родини, оскільки вони разом проходять через процес адаптації, асиміляції, постійного контролю захворювання. На жаль, як вже було згадано вище, лікування цієї недуги – це стабілізація симптомів, що виникають при нападі астми.

Наразі астма – це хронічне тривале захворювання, на яке страждають і діти. Ця хвороба характеризується запаленням бронхів, що викликає обструкцію і робить пацієнта чутливим до подразників навколишнього середовища.

Основні симптоми – це хрипи, тривалий кашель, стискання грудей, важкість дихання – особливо зранку або вночі.

Причини зростання випадків є різними: сезонне розпилення рослин, домашній пил, кліщі, куріння, пасивне поглинання тютюнового диму.

Навчіться контролювати та усувати симптоми астми

Хоча на перший погляд астма здається страшною хворобою, її легко контролювати

Навчіться контролювати та усувати симптоми астми

Надзвичайно важливо, щоб члени вашої родини вміли розпізнавати симптоми нападу астми. Іноді людина  не знає про свій стан, оскільки захворювання не проявлялося, поки не виповнилося 17 чи 28 років.

Як згадувалося на початку статті, варто розуміти, що астма – це захворювання, яке є у пацієнта завжди. Воно може бути пасивним чи прихованим. Взаємодія з токсичними парами, транспортними викидами, смогом чи сигаретним димом може спровокувати атаку та запустити механізм захворювання.

Певні хвороби, скажімо, грип, бронхіт, пневмонія чи тривалий кашель можуть теж нагадувати симптоми астми. Але це не одне і теж. Звісно, методи лікування будуть іншими. Що ми рекомендуємо? Завжди варто порадитися зі спеціалістом.

Рекомендуємо прочитати статтю: 5 ефктивних засобів для лікування бронхіту

Лікування тільки після постановки діагнозу

діагностика астми

Коли розпочинаєте лікування, треба відвідувати лікаря регулярно. Періодичність може відрізнятися від одного разу на два тижні або ж одного разу на шість тижнів. Як тільки ви навчитеся контролювати астму, можна приходити на прийом до лікаря раз на місяць чи навіть один раз на рік.

На прийомі лікар може запитати, чи турбував вас напад астми з часу останнього візиту, чи помітили ви якість зміни у симптомах чи тривалості їхнього прояву. До того ж, лікар поцікавиться вашою щоденною діяльністю. Ця інформація допоможе спеціалісту оцінити стан хворого та призначити відповідні заходи контролю астми.

Пам’ятайте, лікування кожного пацієнта є індивідуальним.

Традиційне лікування астми включає:

 • Симптоматичне: полягає в зупиненні кризи через застосування препаратів швидкої дії: адреналіну, кортикостероїдів, кисневої терапії, тощо.
 • Профілактичне: полягає в регулярному застосуванні антигістамінних препаратів, кортикостероїдів, дихальної терапії, імунотерапії тощо.

Також читайте статтю: 3 найкращі протизапальні фрукти

Рекомендації для людей, які страждають на астму та алергію

Рекомендації для людей, які страждають на астму та алергію

Ця серія порад та заходів може з часом поліпшити ваш спосіб життя, а також знизити частоту нападів астми:

 • Добре провітрюйте помешкання, щоб уникнути вологості через використання осушувачів повітря та кондиціонера.
 • Регулярно витирайте пил вологою серветкою, прибирайте кімнату за допомогою пилососу.
 • Якщо у вас є домашні улюбленці, регулярно їх мийте та розчісуйте.
 • Користуйтеся системами кондиціонування з фільтрами, які мусите періодично міняти. Робіть це як зимою, так і літом.
 • Закривайте вікна в сезон запилення і цвітіння рослин, використовуйте фільтри для видалення пилку з дому.
 • Користуйтеся очищувачами повітря для усунення алергенів з повітря, міняйте фільтри раз на три місяці.
 • Не курить у приміщенні.
 • Не використовуйте занадто ароматизовані освіжувачі повітря або очисні засоби, а також іншу аерозольну продукцію.


 • MAyo Clinic. Asma. mayoclinic.org/es-es/diseases-conditions/asthma/symptoms-causes/syc-20369653
 • Río-Navarro Blanca Estela del, Hidalgo-Castro Emilia María, Sienra-Monge Juan José Luis. Asma. Bol. Med. Hosp. Infant. Mex.  [revista en la Internet]. 2009  Feb [citado  2019  Feb  19] ;  66( 1 ): 3-33. Disponible en: http://www.scielo.org.mx/scielo.php?script=sci_arttext&pid=S1665-11462009000100002&lng=es.
 • Braman SS. The global burden of asthma. Chest. 2006; 30 Suppl 1: 45-125.
 • The Global Initiative for Asthma. Global strategy for asthma management and prevention. Definition and Overview; 2006. p. 2-13.

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.