8 найкращих вправ для зміцнення мозку

8 найкращих вправ для зміцнення мозку
8 найкращих вправ для зміцнення мозку

Останнє оновлення: 29 листопада, 2018

Фізичні вправи є одним із найкращих способів збільшити фізичну силу. Це також допомагає нашому організму підвищити витривалість та гнучкість. Але кінцева мета – зміцнити своє здоров’я.

Проте, існують і вправи для мозку, які допомагають покращити пам’ять та розумові здібності. Дізнайтесь більше про це!

Вправи – це те, що ви можете робити щодня. І виявлено, що вправи мають позитивний вплив не на одну з систем організму. До них належать серцево-судинна система, система кровообігу та інші життєво важливі органи та системи.

Проте мало хто бере до уваги ментальне тренування. Тренування розуму може зміцнити ваш мозок і покращити розумові здібності у багатьох аспектах.

Серед інших переваг, це навчання може допомогти вам мати кращу пам’ять.

Недостатньо просто весь час займати чимось розум. Існують конкретні вправи, які ви маєте виконувати, щоб зберігати свій мозок у формі.

На щастя, існує багато таких вправ. Майте на увазі, що вони допомагають зміцнити ваш мозок і підвищити когнітивні функції.

У цій статті ми розкриємо 8 найкращих вправ для зміцнення мозку природним шляхом. Таким чином, ви зможете додати їх у своє повсякденне життя.

1. Писання від руки

писання від руки стимулює мозок

Ми живемо в епоху, коли технології володіють усім. Вони допомагають нам виконувати повсякденні завдання, у тому числі писати.

Планшети, мобільні телефони та всі інші пристрої з клавіатурою допомагають нам заощадити час. Це, звичайно, робить певні завдання ефективнішими.

Проте писання вручну – це звичка, про яку ви не повинні забути. Ця діяльність стимулює ділянки мозку, які суттєво допомагають у навчанні.

Це пов’язано з системою ретикулярної активності в головному мозку. Ця система обробляє те, що ви робите, поки ви зосереджені на писанні.

2. Вирішуйте прості математичні приклади та задачі щодня

Математичні дії є одними з найкращих розумових вправ. Вони можуть укріпити вашу пам’ять та підвищити розумові здібності.

Їх можна вирішувати вручну або на пристрої. Існує багато додатків, які були розроблені для мобільних телефонів і комп’ютерів.

Хорошим варіантом є робити швидкісні вправи. Їхня ціль – вирішити якомога більше прикладів за хвилину.

3. Вправи для мозку – покращення розумових здібностей за допомогою судоку

судоку - вправи для мозку

Класична гра “Судоку” – така сама розумова діяльність. Мета гри полягає в тому, щоб заповнити сітку за допомогою чисел. Але проблема в тому, що ви не можете повторювати число в жодному напрямку.

Ця гра є психічно складною. Але її виконання може призвести до поліпшення здатності вирішувати проблеми.

Багато газет містять один або два судоку. Ви також можете купити цілі книги судоку або додатки для телефона.

4. Гра з пальцями ніг

Простий рух пальців ніг може допомогти вашій психічній функції. Це відбувається тому, що такий рух допомагає покращити увагу та пильність.

Можна почати з невеликих рухів всіма пальцями ніг. Потім, рухайте лише великими пальцями ніг.

Присвятіть цьому три хвилини щоранку. Робіть це, перш ніж встати з ліжка. Ви зможете побачити, що це все, що потрібно, щоб відчувати себе більш активними та скоординованими.

5. Читайте багато

читання покращує розумові здібності

Читання є основним видом діяльності. Саме воно покращує процеси розумових здібностей та мислення.

Цей вид тренування розслабляє розум. Він також допомагає зменшити напругу, пов’язану зі стресом.

Безперервне читання має багато переваг. Деякими з них є збільшення креативності, покращення пам’яті та пришвидшення розумових процесів. Це дозволяє нам бути швидшими та ефективнішими.

6. Вивчайте іншу мову

Незалежно від вашого віку ця діяльність допомагає. Вивчення іншої мови активізує ділянки головного мозку.

Ці ділянки пов’язані з акустичною обробкою, розумінням та артикуляцією слів.

Вивчення змушує гіпокамп рости. Воно також збільшує обсяг пам’яті та покращує здатність до навчання.

Крім того, знання двох або більше мов збільшує ваші розумові резерви. Це забезпечує певний рівень захисту від хвороби Альцгеймера.

7. Гуляйте

прогулянка двох літніх людей в парку

Прогулянки та подібна активність можуть допомогти роботі мозку. Це особливо стосується літніх людей. Ці дії можуть допомогти зберегти вербальну пам’ять, швидкість та увагу.

Такі вправи змушують вашу кров рухатися до мозку, що, у свою чергу, покращує насичення киснем і збільшує кількість поживних речовин, які мозок отримує. Це може допомогти підтримати тканини, нерви та нейрони.

8. Візуалізація і пам’ять

Для виконання цієї вправи вам потрібна допомога друга або члена сім’ї. Їм потрібно буде показати вам від 5 до 10 різних предметів.

Спостерігайте кожен об’єкт протягом 15 секунд. Потім попросіть іншу людину розмістити предмети в різних місцях у будинку.

Зачекайте кілька хвилин. Потім почніть докладно описувати кожен предмет. Обов’язково також опишіть місце, у якому вони знаходяться.

Для досягнення найкращих результатів, спробуйте виконувати цю вправу протягом 10-15 хвилин.

Усі ці вправи стимулюють роботу мозку. Вони також є чудовим способом зменшити стрес.

Дайте їм шанс!
Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.