Як регулярне вживання води впливає на мозок

Коли хворіють діти і біль у горлі повторювався часто, дехто, не вагаючись, використовує клізму, знаючи про зв'язок захворювань горла і кишечника.
Як регулярне вживання води впливає на мозок

Останнє оновлення: 04 грудня, 2018

Чимало людей знають, що регулярне вживання води позитивно впливає на роботу печінки, нирок та серця. Утім, вода має здатність покращувати й мозкову діяльність, причому значно сильніше, ніж ви могли б уявити.

Мозок – це орган, який потребує найбільше енергії для виконання своїх функцій. Головний мозок людини на 75% складається з води, саме тому для належної роботи йому й потрібна ця проста та доступна рідина.

Для підтримання роботи організму необхідно випивати до 7-8 склянок води на день. Утім, не варто ставити собі це за мету та силоміць заштовхувати у себе чергову склянку, адже кожен організм має власні потреби, і комусь може знадобитися менше рідини.

Найголовніше – це не допускати зневоднення організму. Для цього необхідно кожну годину випивати трохи води невеликими ковтками. Таким чином ви не відчуватимете відрази до води та з задоволенням її вживатимете.

Регулярне вживання води – це перший крок до відновлення внутрішнього балансу та досягнення гармонії.

У цій статті ми розповімо вам про головні позитивні зміни мозкової діяльності, до яких призводить регулярне вживання води.

1. Мозок працюватиме швидше

Мозку необхідна чиста вода для виконання його основних функцій, адже клітини мозку потребують чіткого балансу між вмістом води та інших важливих елементів для підвищення мозкової активності.

Запам’ятайте, що вранці після прокидання необхідно випити склянку чистої питної води, щоб запустити організм.

Саме вранці мозкові клітини як ніколи потребують зволоження, яке може дати організму лише чиста вода.

У середньому людина спить від 7 до 9 годин. Навіть якщо ви не пітнієте під час сну, це не означає, що ви не втрачаєте рідину.

Під час кожного глибокого вдиху людина втрачає вологу. За ніч таких вдихів ви робите багато, тож вранці організм прокидається повністю зневодненим.

Для того, щоб підвищити мозкову активність до максимального рівня, необхідно випити вранці склянку чистої води та поснідати свіжим фруктом.

2. Покращення концентрації та уважності

вживання води та її вплив на мозок

Зазвичай люди не надають уваги тому, що організму не вистачає води, і бити на сполох вони починають лише при появі перших ознак зневоднення (запаморочення та сухість шкіри).

Першим страждає від дефіциту рідини в організмі саме мозок. Людині важче зосередитися, у неї відбувається стрімке погіршення пам’яті. Саме тоді мозок починає економити ресурси та працювати значно повільніше. У цьому випадку людині  складніше фокусуватися на конкретному завданні і швидко реагувати на зовнішні подразники.

Звісно, швидко привести організм до тями допоможе чашка чаю або кави. Втім, не варто зловживати цими напоями та пити їх у великій кількості впродовж дня.

Найкраще робити кілька ковтків чаю або кави через кожні 45 хвилин, адже саме через такий проміжок часу рівень концентрації починає спадати.

Втім, найкращий спосіб швидко збадьоритися – це випити невелику кількість чистої води.

3. Вода регулює настрій та емоції людини

вживання води впливає на мозок

Саме так! Як би дивно це не звучало, але вода й справді має здатність впливати на психічне здоров’я людини.

Усі ми знаємо, що тривале споглядання моря розслабляє та заспокоює. Якщо людина втомлена, подих морського бризу, аромат солоного повітря та шум хвиль допомагає зняти напругу за короткий проміжок часу.

Втім, не лише зовнішній вигляд води впливає на емоційний стан людини. За умови регулярного вживання води можна покращити й власне психічне здоров’я.

Коли ви п’єте воду, температура у мозку підвищується, а з організму виходять токсини та мертві клітини. Вода здатна регулювати внутрішні хімічні процеси, тим самим допомагаючи перезапустити роботу організму.

Звісно, не варто сприймати ці слова надто близько до серця і літрами пити воду. Для ефективного результату достатньо вживати не більше двох склянок питної води за один підхід.

Якщо ви не можете випивати до двох літрів води на день, не варто хвилюватися. Головне – це підтримувати водний баланс в організмі. Для цього необхідно час від часу випивати трохи води невеликими ковтками. Це допоможе вам підтримати внутрішню рівновагу та активізувати клітини. До того ж, вода має здатність зменшувати напругу та допомагати перебороти стрес.

4. Регулярне вживання води сприяє покращенню сну

вода і здоров’я

Звісно, якщо випити склянку води перед сном, можна зіткнутися з певними незручностями, адже вам доведеться вставати посеред ночі через позиви до туалету.

Втім, ми однаково радимо взяти за звичку пити невелику кількість чистої води перед сном. Навіть пів склянки води, випитої на ніч, допоможуть вам спати міцніше та спокійніше.

Вода покращує притік крові до мозку, тим самим насичуючи цей орган киснем та вологою. Ба більше, вода має здатність приглушувати надмірну активність мозку під час стресової ситуації.

Не забувайте, що вода володіє властивістю виводити з організму шкідливі речовини та токсини. Саме тому за умови регулярного вживання води ви зможете покращити роботу організму та відновити внутрішній баланс.

Візьміть за звичку випивати невелику кількість води на ніч, і вже зовсім скоро ви помітите, наскільки покращиться якість сну.

5. Вода покращує пам’ять

Не забувайте, що навіть тимчасове зневоднення призводить до гомеостатичного дисбалансу в організмі. У результаті цього внутрішні органи та системи перестають виконувати свої функції  належним чином, а якість життя суттєво знижується.

Один з найсерйозніших негативних наслідків, до яких призводить зневоднення – це погіршення когнітивних функцій організму. Це призводить до того, що людина починає гірше сприймати та обробляти інформацію, робити висновки та запам’ятовувати нові факти.

Візьміть за звичку одне просте правило: покладіть у свою сумку пляшку води та пийте її невеликими ковтками впродовж дня. Не змушуйте себе випивати 8 склянок води на день, якщо цієї кількості для вас забагато, а лише стежте за тим, щоб організм не страждав від зневоднення.

Завдяки цим простим порадам вже дуже швидко ви помітите позитивні зміни в організмі, тож переконайтеся у цьому на власному досвіді!

This might interest you...
Вода з корицею, яблуком та лимоном допоможе втратити зайву вагу
Моє здоров'я
Написав та перевірив Моє здоров'я
Вода з корицею, яблуком та лимоном допоможе втратити зайву вагу

Щоб приготувати напій з корицею, яблуками та лимоном потрібно менше 20 хвилин, тож не пошкодуйте цього часу щоденно заради свого здоров'я.