8 найкращих засобів від закрепу

8 Листопада, 2018
Банани чудово сприяють травленню, завдяки високому вмісту клітковини, яка покращує випорожнення. Тому вони є потужним натуральним засобом від закрепу.

Розлад травлення можна вважати закрепом тоді, коли немає випорожнень протягом 72 годин чи виникають проблеми із цим, наприклад, калу дуже мало або він жорсткий. На щастя, існує багато лікарських та народних засобів від закрепу.

Хоча більшість людей вважає цю проблему не надто серйозною, правда в тому, що закреп потрібно вчасно лікувати, аби він не став хронічним, а також неодмінно варто визначити, чи немає ще якогось захворювання, яке його спричиняє.

У більшості випадків причиною закрепу є дегідрадація, неправильне харчування або сидячий спосіб життя. Втім, він також може свідчити і про значно серйозніші проблеми зі здоров’ям, які потребують негайного лікування.

Зазвичай люди коли страждають від закрепу в першу чергу біжать і купують проносне в аптеці. Втім, це не найкраще рішення, адже ви можете звикнути до нього, крім того, ліки іноді можуть мати небажані побічні ефекти.
На щастя, існує декілька засобів від закрепу, які володіють помірними проносними властивостями і допомагають покращити травлення.

8 найкращих засобів від закрепу

1. Сік алое

сік алое

Алое належить до рослин, які володіють численними корисними для здоров’я властивостями. Воно чудово діє як на внутрішні органи, так і на зовнішній вигляд людини. Щоденне споживання соку алое може допомогти натуральним способом очистити кишківник та сприяти виведенню відходів та токсинів.

Згідно з даними опублікованими National Standard, у алое міститься компонент, відомий як алоїн, який чудово бореться із закрепами.

2. Яблука

Яблука належать до продуктів, що найкраще борються із закрепами. У цьому фрукті міститься пектин, речовина, яка сприяє кращій роботі кишківника.

Крім того, у яблуках є багато клітковини, яка потрібна для м’якості калу та стимулювання виведення відходів, – це підтверджують дані досліджень Медичного факультету Університету штату Огайо.

3. Банани

Банан – це смачний фрукт, який сприяє хорошому травленню та покращує випорожнення. Вони забезпечують організм великою кількістю клітковини, а вона володіє потужними проносними властивостями і допомагає виводити з організму відходи.

Один банан забезпечує людину 12% рекомендованої денної дози клітковиниа також містить фруктоолігосахариди, які в товстій кишці здійснюють дуже позитивну дію на загальні процеси травлення.

4. Зелений чай

зелений чай

В останні роки зелений чай став дуже популярним, адже він є потужним антиоксидантом із багатьма іншими численними корисними для здоров’я властивостями. Одна з них – здатність сприяти травленню та стимулювати виведення відходів, які накопичуються в кишечнику.

Крім того, зелений чай також має незначний проносний ефект, який допомагає боротися із закрепом. 

5. Овес

Люди, які страждають від закрепу, повинні додати до свого раціону харчування більше вівсяних продуктів.

У вівсі містяться вуглеводи, вітаміни, мінерали та клітковина, які в цілому сприяють травленню та запобігають закрепу, зокрема. В ідеалі цей продукт потрібно їсти на сніданок, але також можна додавати його до смузі, супів та навіть салатів.

6. Насіння льону

Насіння льону володіє численними лікувальними властивостями, значною мірою завдяки вмісту великої кількості клітковини та жирних кислот Омега-3. Насіння льону діє як легке проносне, тому покращує роботу кишківника та очищує товсту кишку завдяки виведенню відходів.

Просто додайте столову ложку насіння льону на склянку води та залиште настоятися на ніч. Пийте зранку натщесерце.

7. Оливкова олія з лимоном

оливкова олія та лимони

Поєднання лікувальних властивостей оливкової олії та лимона створює натуральне проносне, яке сприяє випорожненню та бореться із закрепами.

Просто розчиніть сік одного лимона у склянці гарячої води і додайте столову ложку оливкової олії. Пийте кожного ранку натщесерце.

8. Яблучний оцет та мед

Ще один спосіб приготувати натуральне проносне: розчиніть по столовій ложці яблучного оцту та меду у склянці води. Пийте суміш тричі на день.