8 продуктів для природного очищення печінки

Печінка – це орган, який перетворює поживні речовини, які ви споживаєте, на енергію та м'язи, сприяє засвоєнню вітамінів та регулює запаси жирів. Стаття розповість про 8 особливих продуктів, які покращать роботу цього органу і допоможуть уникнути його захворювань.
8 продуктів для природного очищення печінки

Останнє оновлення: 02 березня, 2019

Печінка – найбільший орган тіла, і її функції життєво важливі для здоров"я. Вона очищає організм від всіх шкідливих речовин, що потрапляють з їжею та повітрям. Згідно з даними Міжнародного фонду боротьби з гепатитом, печінка – це орган, який перетворює поживні речовини, які ви споживаєте, на енергію та м"язи, сприяє засвоєнню вітамінів та регулює запаси жирів. Саме через важливість функцій цього неймовірного органу подеколи виникає потреба скористатись засобами для природного очищення печінки.

Є багато факторів, які провокують захворювання печінки, як-от: надмірне вживання алкоголю, забруднення повітря, переїдання, споживання рафінованих вуглеводів, деяких ліків тощо. Якщо ви бажаєте очистити печінку природнім способом, пропонуємо вісім особливих продуктів, які покращать роботу цього органу і допоможуть уникнути його захворювань.

Часник для природного очищення печінки

Часник містить багато аліцину і селену. Ці два елементи ідеальні для природного очищення печінки. Крім того, часник активує ферменти, які виводять токсини з організму, і запобігає виникненню захворювань, оскільки знищує інфекції.

Його вживання також регулює рівень холестерину у крові, покращує кровообіг та посилює захист печінки. Часник найкраще вживати сирим, оскільки 90% своєї ефективності він втрачає під час приготування (варіння, запікання).  Його можна споживати як з гарніром, так і без нього.

Куркума

куркума для природного очищення печінки

Для здоров"я печінки дуже корисно вживати куркуму. Проведені дослідження показали, що ця рослина містить такі речовини, як борнеол, турмерон, евгенол і кавову кислоту. Вони є захисниками печінки, адже сприяють її очищенню й виводять зайві токсини. Це допомагає зберегти її здоров"я.

Компоненти, які містить куркума, допомагають перетравлювати жири, а також регулюють обмін речовин. Рекомендуємо вживати куркуму для лікування жовтяниці, цирозу печінки тощо.

Оливкова олія

Оливкова олія захищає печінку від окисного руйнування. Згідно з дослідженнями, вона має такі ж властивості, як льон і конопля. У неї ліпідна основа, яка поглинає токсини. Завдяки цьому, покращується робота печінки.

А ще оливкова олія сприяє природному очищенню печінки і захищає її від захворювань. До того ж, вживання оливкової олії зменшує ризик ішемічної хвороби серця та запобігає розвитку раку. Рекомендуємо додавати її до гарнірів, а також використовувати замість звичайної олії під час щоденного приготування їжі.

Цитрусові

цитрусові для природного очищення печінки

Цитрусові фрукти багаті на вітамін С, який діє як природний антиоксидант. Помірне споживання цитрусових сприяє очищенню печінки, а також захищає її від багатьох захворювань. Найбільш рекомендованими фруктами для здоров"я печінки є лимон, лайм та апельсин.

Мигдаль

Мигдаль багатий на аргінін – амінокислоту, яка очищує організм від токсинів. Саме тому мигдаль наполегливо рекомендують вживати під час природного очищення печінки. Його компоненти, які містять велику кількість Омега-3 жирних кислот та глутатіон, підтримують різні функції печінки, що сприяє її природному очищенню.

Зерна

зернові для природного очищення печінки

Рис та інші зернові культури мають великі переваги для здоров"я печінки, оскільки мають високий вміст вітамінів групи В. Завдяки цьому печінка краще засвоює жири. Також рекомендуємо біле борошно замінити на пшеничне.  

Листові зелені овочі

Овочі, як-от салат, морква, нейтралізують важкі метали, пестициди та інші хімічні продукти, які можуть завдати шкоди організму. Ці овочі є чудовими засобами для природного очищення печінки, оскільки вони допомагають вивести токсини та регулюють надмірні жири, які можуть негативно вплинути на роботу печінки.

Зелений чай

зелений чай для природного очищення печінки

Зелений чай та його компоненти допомагають зменшити накопичення жирів у печінці. Він містить катехіни та антиоксиданти, які захищають печінку від захворювань і мають протизапальну дію. Дослідження засвідчують, що зелений чай зменшує негативний вплив токсичних речовин, зокрема алкоголю, та запобігає запаленню печінки.

Це може вас зацікавити ...
Дієта для очищення печінки: найкращі поради
Моє здоров'яRead it in Моє здоров'я
Дієта для очищення печінки: найкращі поради

Окрім включення в дієту харчових продуктів, які є корисними для вашої печінки, також потрібно уникати певні продукти для очищення печінки.