Звички, які шкодять ниркам

Які щоденні звички шкодять нашим ниркам?
Звички, які шкодять ниркам

Останнє оновлення: 27 грудня, 2018

Нирки – життєво важливі органи в нашому тілі. Це – дивний і складний механізм очищення. Тож ви повинні піклуватись про них та зберігати їх здоровими, тому важливо знати, що може їх пошкодити. Дізнайтесь про звички, які шкодять ниркам в цій статті!

1. Пити мало води

Вода

Ви, звичайно, про це знаєте. Але, поставте собі запитання: скільки склянок води ви зазвичай п’єте в день? Ви повинні мати на увазі, що якщо ви не зволожуєте ваші нирки правильно, то це може призвести до проблеми з нирками в довгостроковій перспективі. Їх основною функцією є злив відходів метаболізму тіла, таким чином балансуючи червоні кров’яні клітини в організмі. Якщо ви не п’єте достатню кількість води, потоки в нирках знижуються, а токсини накопичуються в крові.

Ви можете уникнути цього, просто пийте до двох літрів води. Якщо для вас це важко і ви бачите, що ви не в змозі випити рекомендовану суму, додайте трохи лимону до води. Так буде смачніше.

2. Стримування сечі

Стримування сечі та нирки

Ми всі робили це хоча б раз: стримували свій порив піти до туалету просто тому, що були зайняті. Але як довго ви стримували бажання, коли ваше тіло дає вам сигнал? Годину, дві? Ви повинні знати, що коли ваш сечовий міхур повен сечі протягом тривалого періоду часу, ви можете відчути ускладнення у ваших сечовивідних шляхах, такі як гіпертрофія, гідронефроз (підвищення тиску сечі в нирках) або інші захворювання, яких ви могли б легко уникати. Тож варто пам’ятати про це.

3. Неправильне харчування негативно впливає на нирки

Газовані напої

3.1 Споживання занадто багато натрію

Основним джерелом натрію, як ви вже знаєте, є сіль. Але чому вона така шкідлива? Натрій змушує ваші нирки працювати. Вони повинні виділяти його, а занадто багато натрію може викликати різні проблеми. Тож ви повинні зменшити – або навіть ліквідувати – сіль з ваших страв.

3.2 Занадто багато тваринного білка

Тваринний білок – дуже шкідливий для нирок, а також будь-яка інша їжа з високим вмістом жиру. Потроху це робить виконання їхніх функцій важчим, запобігаючи фільтрації крові. Спробуйте обмежити або замістити тваринні білки, наскільки це можливо, на рослинні білки.

3.3 Газовані напої

Безалкогольні газовані напої – дуже шкідливі для здоров’я ваших нирок і, на жаль, їх споживає більшість людей, особливо молодь. Отже, ми рекомендуємо обмежити їх в раціоні або просто уникати такі напої. У довгостроковій перспективі вони приведуть до хронічної ниркової недостатності або каменів.

3.4 Уникайте тютюну та алкоголю

Алкоголь  і тютюн – це надлишок токсинів у вашому тілі. Це – небезпечні речовини, які роблять ваші нирки хворими та блокують їхню роботу. Уникайте їх настільки, наскільки ви можете їх уникати, особливо якщо ви страждаєте від гіпертонії або діабету.

3.5 Уникайте генетично модифікованих продуктів

Усі про це в курсі, але іноді ви не знаєте походження всього, що їсте: трансгенна кукурудза, фрукти та овочі, створені в лабораторії, фальсифікована м’ясна продукція, їжа,  яка була генетично змінена, тому що тварини так ростуть швидше… Це страшні чинники, про які ви іноді не знаєте, але вони дуже шкідливі для нирок. Завжди намагайтеся купувати органічні продукти харчування, природну та здорову їжу, ті продукти, про походження яких ви знаєте і вони не будуть шкодити вам.

4. Високий кров’яний тиск

Нирки та кров'яний тиск

Гіпертензія викликає дуже видимі пошкодження у функціонуванні нирок. Кров тече через них певним чином, фільтрація токсинів не відбувається так само і мало-помалу, вони не атрофуються поступово, поки це не стане досить серйозною проблемою нирок. Не важко перевіряти свій кров’яний тиск, щоб тримати його під контролем. Ваш лікар повинен бути в курсі цих вимірювань.

5. Вживання ліків

Ліки

Ви повинні контролювати вживання ліків, наскільки це можливо, оскільки вони є елементами, які серйозно шкодять вашим ниркам. Вони обтяжують їхнє функціонування та викликають негативні наслідки в довгостроковій перспективі. Це складна тема, тому що очевидно, що коли ми приймаємо ліки, то це не для задоволення, а через потребу, але завжди є види ліків, які є менш агресивними щодо ваших нирок, тому їх повинен контролювати ваш лікар.

6. Сидячий спосіб життя

Прогулянки

Скільки годин на день ви сидите? Ви повинні мати це на увазі. Малорухливий спосіб життя впливає не тільки на ваше здоров’я, але й на ваші нирки та на багато інших основних функцій, які без вашого відома, можуть привести вас до хвороб. Недостатність фізичної активності викликає багато проблем з нирками, які б ви могли розв’язати завдяки трохи більшій активності. Прогуляйтесь або покатайтесь на велосипеді. Думайте про це. Безумовно, набагато простіше буде для вас займатись спортом із другом чи родичем. Ваші нирки будуть це дуже цінувати та пам’ятайте: не забудьте взяти з собою пляшку води.

* Постарайтесь покращити свій спосіб життя та звички харчування якомога скоріше. Невеликі зміни у вашому раціоні можуть зробити багато  для вашого здоров’я та здоров’я ваших нирок: пийте воду, уникайте солі та продуктів харчування з високим вмістом жирів та цукру… І насамперед, зверніться до лікаря, щоб пройти перевірку нирок.
Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.