8 ранніх ознак ниркової недостатності

Хоча деякі з цих симптомів можуть здатися нормальними, завжди краще відвідати лікаря, щоб перевірити нирки на  недостатність та інші проблеми.
8 ранніх ознак ниркової недостатності

Останнє оновлення: 11 грудня, 2018

Нирки – це той орган, який відповідає за виведення токсинів з організму через сечу. Крім того, нирки також збалансовують рівень натрію, кальцію та інших важливих речовин в нашому організмі, їх недостатність може бути небезпечною. 

Вони розташовані нижче грудної клітини та виводять токсини з приблизно 120-125 літрів крові на день. 

Однак іноді в організмі накопичується надмірна кількість шкідливих речовин, які нирки просто не встигають виводити, функціонуючи на повну силу.

У результаті цього порушуються важливі процеси в організмі, що може призвести до виникнення певних хвороб, які позначаються на здоров’ї.

Бентежить те, що дуже важко виявити цю проблему вчасно, адже чим більше часу проходить, тим більше ускладнень при лікуванні ниркової недостатності може виникнути.

Тому важливо придивлятись до симптомів цієї хвороби.

Нижче ми опишемо вісім основних симптомів ниркової недостатності.

1. Зміна кольору сечі

сеча у контейнері

Зміни у звичках сечовипускання, а також зміни в складі сечі, є ранніми симптомами ниркової недостатності.

Наприклад, при нирковій недостатності частіше встаєш вночі, щоб піти в туалет, а також протягом дня спостерігаються частіші позиви до сечовипускання.

При нирковій недостатності колір сечі стає жовтішим, може набути навіть оранжевого кольору. Окрім того, запах сечі є більш різким та неприємним.

2. Набряки або опухлості

Затримка рідини або набряк може бути результатом ниркової недостатності.

Це трапляється тому, що в організмі дисбаланс в запальних процесах, або рідина затримується в тканинах.

Опухлості можуть з’явитись на:

  • Стопах
  • Ногах
  • Щиколотках
  • Обличчі
  • Руках
  • Животі

3. Вугрі

акне на шрікі

Токсини, які залишаються в крові через ниркову недостатність, можуть призвести до появи вугрів.

Це трапляється тому, що ці токсини переносяться в наші пори і іноді змінюють виробництво природного жиру на обличчі. У результаті цього на обличчі з’являються незручні цятки разом із нестерпним свербінням.

Появу вугрів ви можете контролювати, використовуючи спеціальні лікувальні засоби. Однак необхідно очищати нирки, якщо вугрі виникають з причини ниркової недостатності.

4. Дискомфорт у попереку

Біль у попереку або біль з одного боку може свідчити про початок хвороби нирок.

Хоча ці симптоми легко переплутати з загальним м’язовим болем, варто звернути увагу на ці ознаки, оскільки вони можуть бути симптомами полікістозу нирок, каменів у нирках або захворюванням печінки .

Дізнайтесь більше: Запалена печінка: 6 ознак

5. Нудота та блювання

дівчину нудить у туалет

Хоча численні фактори спричиняють появу цих симптомів,  не треба вилучати ниркову недостатність, особливо, якщо вона супроводжується також іншими симптомами.

У випадку ниркової недостатності нудота та блювання з’являються через те, що шкідливі речовини не виведені повністю з організму, вони порушують нормальне його функціонування.

6. Суха шкіра

У випадку прогресування ниркової недостатності організм зневоднюється та втрачає здатність правильно використовувати рідину.

Через це шкіра втрачає природну вологість та стає сухішою з часом.

7. Запаморочення

У деяких пацієнтів з нирковою недостатністю та нирковою інфекцією  може виникнути анемія, яку необхідно відразу взяти під контроль.

Важливо проконсультуватись з лікарем у разі постійних випадків запаморочення, марення та виснаження.

Це трапляється через недостатній рівень кров’яних клітин в організмі, через що мозок недоотримує необхідну кількість кисню.

8. Втрата апетиту

дівчина без апетиту

Людину, яка зазвичай їсть добре, але потім раптом втрачає апетит, слід перевірити, чи страждає вона від цієї хвороби.

Хоча проблеми з нирками не є єдиним чинником, який може призвести до втрати апетиту, але цю ймовірність варто враховувати.

Цікаво, що іноді ниркова недостатність спричиняє появу гикавки, що в свою чергу призводить до появи відчуття ситості.

Важливо!

Ниркову недостатність можна лікувати, якщо її виявити на ранній стадії.

Однак неправильне функціонування може призвести до появи артеріальної гіпертензії, хронічної затримки рідини та появи інфекцій, якщо не діагностувати хворобу.

Зверніть увагу на деякі симптоми та відвідайте лікаря, якщо відчуваєте, що є причина для занепокоєння.
Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.