8 способів перевірити своє здоров'я в домашніх умовах

8 способів перевірити своє здоров'я в домашніх умовах
8 способів перевірити своє здоров'я в домашніх умовах

Останнє оновлення: 18 листопада, 2018

Існує декілька способів перевірити своє здоров’я в домашніх умовах, дізнатися чи все в порядку з зором, травною системою та багатьма іншими аспектами, які можуть свідчити про те, що у роботі вашого організму якісь збої.

Якщо ви регулярно перевірятимете своє здоров’я, ви зможете його контролювати та знати, коли потрібно звернутися до спеціаліста. Ви хочете довідатися, як це робити?

Смак

Для цього тесту вам знадобиться трохи блакитного барвника, який ви нанесете на язик за допомогою невеличкої ватки. Потім ви дізнаєтесь результат завдяки використанню збільшувального скла і підрахунку кількості смакових рецепторів на передній  частині язика.

Якщо нарахуєте 20 або більше синіх цяток, це означатиме, що у вас хороше відчуття смаку і ви можете навіть прославитися своїми супер здібностями. Згідно з інформацією у деяких статтях, такий хороший смак часто пов’язують з підвищеним ризиком розвитку певних типів раку.

У деяких овочах, таких як броколі та капуста, містяться гіркі компоненти, які допомагають захистити організм від раку, втім ці продукти можуть бути дуже несмачними  для людини з гострим відчуттям смаку.

Застій рідини

при затримці рідини в організмі варто перевірити своє здоров'я

Щоб побачити, чи страждаєте ви від затримки рідини, сильно натисніть пальцем у трьох чи чотирьох місцях зверху та знизу ніг. Якщо місце, на яке ви натиснули, залишається білим протягом декількох секунд, після того, як ви забрали палець – це може бути симптомом застою рідини.

Також ви можете визначити це за набряками колін та щиколоток. Якщо у вас виникла така проблема, рекомендовано вживати менше солі та не споживати оброблених продуктів.  Також корисно пити  більше води.

Анемія

Нестача заліза у раціоні харчування спричиняє анемію. Для того, щоб перевірити, чи у вас є ця хвороба, випростайте руку вперед, долонею вгору, та загніть пальці. Якщо після декількох секунд рука виглядає більш блідою, особливо її глибокі лінії, це може свідчити про наявність проблеми.

Для того, аби поставити діагноз, обов’язково зверніться до терапевта. Якщо ви хворі на анемію, вам може допомогти споживання червоного м’яса та зелених листових овочів.

Переносимість їжі

 

столова ложка харчової соди

Візьміть ложку харчової соди, додайте у склянку води, перемішайте та випийте. Якщо одразу після цього у вас буде відрижка , це хороший знак. Лужні речовини при потраплянні у шлунок спричиняють вироблення газів. Якщо ні, це може свідчити про те, що рівень кислотності у шлунку занизький, тому він не поглинає з їжі усі поживні речовини .

Зір

Якщо ви хочете перевірити зір, відійдіть на 20 великих кроків від припаркованого автомобіля. Потім подивіться на його номери. Ви можете чітко їх прочитати? Якщо ви помітите, що вони розмиті, це може свідчити про проблеми з зором. У такому разі краще звернутися до спеціаліста.

Холестерин

Якщо ви хочете перевірити, чи рівень холестерину у вашому організмі не занадто високий, подивіться на шкіру над і під очима. Бачите якісь жовті цятки? Це відкладення жиру, які вказують на підвищений рівень холестерину.

Якщо ви помітите такі симптоми, краще зверніться до спеціаліста, аби вжити необхідних заходів. Такі жовті цятки з’являються лише тоді, коли рівень холестерину дуже високий протягом тривалого періоду часу.

Здоров’я системи травлення

вживання молочних продуктів

Дуже часто при перетравлюванні певних типів продуктів, у вас одразу ж може виникнути відчуття ситності, здуття чи важкості. Якщо ви хочете дізнатися, чи причина в непереносимості їжі, зробіть такий тест:

Перед споживанням їжі, яка погано сприймається вашим шлунком, виміряйте пульс. Потім з’їжте середню або велику порцію цієї страви та знову виміряйте пульс. Якщо ви помітите, що він збільшився більше ніж на 10 ударів на хвилину, цілком можливо, що справа у алергії на продукти.

Діяльність легенів

Якщо ви хочете перевірити діяльність своїх легенів та переконатися, що у вас немає жодних проблем, станьте за 30 сантиметрів від запаленої свічки та вдихайте повітря з відкритим ротом. Помічаєте дивний звук? Якщо так, це може бути попереджувальним симптомом астми, особливо якщо ви часто кашляєте вночі.

Якщо у вас немає таких симптомів, але ви відчуваєте, що легені погано працюють, причиною може бути недостатньо хороша фізична форма.
Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.