9 натуральних ароматів для відлякування комарів

Шукаєте ефективний засіб для відлякування комарів? Тоді уважно прочитайте цю статтю, адже у ній ми зібрали натуральні аромати, завдяки яким ви зможете забути про надокучливих комах та уникнути наслідків їхніх укусів.
9 натуральних ароматів для відлякування комарів

Останнє оновлення: 31 січня, 2019

Усім нам доводилося страждати через укуси комах-кровопивць, які найбільше надокучають у спекотну літню пору. Через високу температуру надворі комарі стають більш активними та агресивними. На жаль, літня спека створює сприятливе середовище для стрімкого розмноження та поширення комарів. Але, існуть різні натуральні аромати для відлякування комарів.

Погодьтеся, що укуси комарів є дуже неприємними, саме тому дедалі більше людей замислюються над тим, чи можна якимось чином відлякати цих надокучливих комах від оселі. У цій статті ми зібрали найефективніші натуральні аромати, які можна використовувати для відлякування комарів у літню пору.

Аромати для відлякування комарів від помешкання

1. Ванільний екстракт

ваніль для відлякування комарів

Одним з найефективніших натуральних ароматів для відлякування комарів є ваніль. Для приготування природного репелента вам треба змішати ванільний екстракт з дитячим кремом без запаху у пропорції 1:10.

Змішавши дитячий крем з натуральним екстрактом ванілі, ви отримаєте ефективний засіб для відлякування комарів. Готовий засіб можна наносити на тіло перед виходом на вулицю. Повірте, завдяки крему з додаванням ванілі вам вдасться позбутися надокучливих комах та захиститися від їхніх укусів.

Є ще один ефективний спосіб позбутися комарів за допомогою ванілі. Просто розведіть трохи ванільного екстракту у чистій воді та перелийте отриману суміш у пляшку з пульверизатором. Перед виходом на вулицю нанесіть засіб на відкриті ділянки тіла, щоб захистити їх від укусів комах.

2. Ефірні олії анісу, гвоздики та базиліка

Лікарські трави та пряні рослини вже давно здобули шалену популярність у всьому світі, адже їх можна використовувати не тільки для підкреслення смаку страв, але й для відлякування комарів. Одними з найефективніших рослин є аніс (бадьян), базилік та гвоздика.

Для приготування натуральних засобів для відлякування комах розведіть у склянці води 5-10 крапель ефірної олії. Готовий засіб перелийте у пляшку з пульверизатором та обробіть ним шкіру перед виходом на вулицю. Також засіб можна поставити біля вогнища або грилю, біля якого ви збираєтеся для проведення дозвілля. Він допоможе вам спокійно провести час у колі близьких без надокучливих комарів.

Розчин на основі рослинних ефірних олій допоможе вам захистити від комах і своє помешкання. Для цього вмочіть у готовий засіб чисту ганчірку або полотняну серветку та помістіть її біля вікна. Завдяки такому простому засобу можна не тільки вберегтися від проникнення комах до оселі, але й знешкодити тих комарів, яким вже вдалося потрапити у помешкання.

3. Гілочки бузини

бузина для відлякування комарів

Вірте чи ні, але гілочки бузини є одними із найефективніших засобів для відлякування комарів.

Помістіть кілька гілочок бузини у спальні. Втім, будьте обережні та не розставляйте надто багато гілочок. Бузина має досить виразний та специфічний запах, який у високій концентрації може призвести до погіршення самопочуття та розвитку розладів сну. Саме тому краще перед сном винести гілочки зі спальні, щоб уникнути побічних ефектів.

4. Гвоздика

Погодьтеся, аромат гвоздики подобається не всім. Так само сприймають його і комахи, адже від аромату ефірної олії гвоздики комарі тікають або гинуть.

 • Для приготування засобу для відлякування комарів додайте 5 г ефірної олії гвоздики у каструлю зі склянкою води та доведіть суміш до кипіння. Коли вода почне закипати, зменшіть вогонь та варіть засіб впродовж 15 хвилин.
 • Коли засіб буде готовим, остудіть його та перелийте у пляшку з пульверизатором. Перед виходом на вулицю обробіть відкриті ділянки тіла невеликою кількістю засобу. Не варто наносити більше ніж одну столову ложку засобу, адже він має досить специфічний запах.
 • Цей розчин захищатиме вас від надокучливих комах впродовж двох годин.

5. Гілочки ялівцю

ялівець для відлякування комарів

Ця рослина чудово підійде для тих, хто любить активно проводити час на природі або ходити у походи. Додайте всього кілька гілочок ялівцю у вогнище, і ви зможете забути про надокучливих комах на весь день.

6. Кедрова олія

Цей засіб є одним з найефективніших, адже кедрова олія має здатність відлякувати та знешкоджувати не тільки комарів, але й інших комах, зокрема тарганів та мух.

7. Ромашка

ромашка для відлякування комарів

Ромашка є не тільки одним з найбільш дієвих, але й одним з найдавніших засобів для відлякування та знищення комарів. До того ж, ця рослина є неймовірно універсальною, адже використовувати можна всі частини ромашки – і сушений цвіт, і листя, і навіть стебла. А чи відомо вам, яким чином ромашка діє на комах?

Вірте чи ні, але засоби на основі ромашки вражають нервові клітини комарів, що призводить до їхнього повного паралізування. Таким чином за допомогою ромашки ви зможете убезпечити себе від надокучливого дзижчання комах та їхніх укусів.

8. Листя базиліку

Усім відомо, що свіже листя базиліку можна використовувати під час приготування багатьох вишуканих страв. Однак насправді ця рослина має багато інших корисних властивостей та можливих способів застосувань. Засоби на основі базиліку не тільки відлякують, але й убивають комарів.

Вам треба буде просто натерти свіжим листям базиліку відкриті ділянки тіла перед виходом на вулицю. Також можна підвісити невеликий букет зі свіжого базиліку у спальні. Завдяки цьому простому засобу ви зможете спокійно спати всю ніч, адже нові комарі не потраплять у помешкання, а ті, що вже присутні в оселі, одразу загинуть.

9. Засіб на основі олії, шампуню та столового оцту

оцет та олія для відлякування комарів

Змішавши олію, шампунь та звичайний столовий оцет, ви отримаєте неймовірно ефективний засіб для відлякування комарів та мух.

 • Змішайте всі компоненти засобу до утворення однорідної кремоподібної суміші у рівних пропорціях.
 • Отриманий готовий засіб нанесіть на відкриті ділянки тіла перед виходом на вулицю.
 • Суміш із засобом також можна розмістити у помешканні для відлякування комарів.


 • Comparative study of larvicidal activity of commercial essential oils from aromatic rosemary, vanilla, and spearmint against the mosquito Aedes aegypti.
  Biodiversitas Journal of Biological Diversity. Volume 21, Number 6, June 2020. Pages: 2383-2389.
 • Kröber T, Kessler S, Frei J, Bourquin M, Guerin PM. An in vitro assay for testing mosquito repellents employing a warm body and carbon dioxide as a behavioral activator. J Am Mosq Control Assoc. 2010 Dec;26(4):381-6.
 • Lee MY. Essential Oils as Repellents against Arthropods. Biomed Res Int. 2018 Oct 2;2018:6860271.
 • Makarem, HA, Kholy, SE, Abdel-Latif, A. y Seif, A. (2015). EFECTOS FISIOLÓGICOS Y BIOQUÍMICOS DE ALGUNOS ACEITES ESENCIALES EN EL WEEVIL GRANARIO, SITOPHILUS GRANARIUS (L.) (COLEOPTERA: CURCULIONIDAE) RESUMEN: Los efectos de dosis sub letales de tres plantas.
 • Ortuño Torres, Maritza Elizabeth (2012). Determinación de la Actividad Biológica del Extracto Acuoso de Saúco Sambucus nigra L. como Repelente y/o Insecticida en Lasius niger L. Universidad de Chimborazo (Ecuador).
 • Carroll, JF, Tabanca, N., Kramer, M., Elejalde, NM, Wedge, DE, Bernier, UR, … Zhang, S. (2011). Aceites esenciales de Cupressus funebris, Juniperus communis y J. chinensis (Cupressaceae) como repelentes contra las garrapatas (Acari: Ixodidae) y mosquitos (Diptera: Culicidae) y como tóxicos contra los mosquitos. Journal of Vector Ecology, 36 (2), 258–268. https://doi.org/10.1111/j.1948-7134.2011.00166.x
 • Dua, Virendra & Pandey, Ac & Dash, Aditya. (2010). Adulticidal activity of essential oil of Lantana camara leaves against mosquitoes. The Indian journal of medical research. 131. 434-9.
 • Bagavan, A., Kamaraj, C., Elango, G., Abduz Zahir, A., y Abdul Rahuman, A. (2009). Eficacia adulticida y larvicida de algunos extractos de plantas medicinales contra garrapatas, trematodos y mosquitos. Parasitología veterinaria, 166 (3–4), 286–292. https://doi.org/10.1016/j.vetpar.2009.09.007
 • Pirali-Kheirabadi y Razzaghi-Abyaneh, 2007
  K. Pirali-Kheirabadi , M. Razzaghi-Abyaneh. Actividades biológicas del extracto de manzanilla Matricaria de manzanilla contra la supervivencia y la puesta de huevos de la garrapata del ganado Acari Ixodidae. J. Zhejiang Univ. Sci. B , 89 ( 2007 ) , págs. 693 – 696
 • KIARIE-MAKARA, MW, YOON, H.-S. y LEE, D.-K. (2010) Eficacia repelente del vinagre de madera contra Culex pipiens pallensa y Aedes togoi (Diptera: Culicidae) en condiciones de laboratorio y semi-campo. Investigación entomológica, 40 (2), 97-103. https://doi.org/10.1111/j.1748-5967.2010.00265.x

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.