9 природніх м'язових релаксантів

Природні м'язові релаксанти позбавлять вас болю та дадуть змогу нормально пересуватися без надокучливого дискомфорту.
9 природніх м'язових релаксантів

Останнє оновлення: 30 листопада, 2018

Сьогоднішнє життя з його постійними обов’язками, справами, стресами й сидячою роботою приносить нам нескінченні проблеми зі здоров’ям. Не треба поспішати вдаватися до медичного лікування, натомість спочатку можна скористатися лікувальними властивостями рослин, які діють як природні м’яз ові релаксанти.

Сильний біль

Ця проблема сьогодні стосується в особливості тих, хто живе в місті. Можна скласти довгий список  усіх проблем, які виникають через те, що працівники офісів проводять 9 і більше годин на добу без сонячного світла, погано харчуючись, займаючи неправильне положення тіла, маючи справу з масою зобов’язань, рахунків тощо. Стрес не дає нормально спати, що робить м’язові спазми й біль ще сильнішими.

Болі в шиї або в спині, через які ми ледь рухаємо головою, є однією з найчастіших проблем сьогодні. “Глибокий” біль в спині, попереку, стегнах створює загальне відчуття болю у всьому тілі.

Звичайно, можна пройти курс масажу, застосувати гарячий компрес або сісти на зручніший стілець, але м’язи  зможуть  “повернутися до нормального стану” лише через деякий час, тому що вони дуже погано підлягають лікуванню.

Саме тому варто додати до свого лікування натуральні трави й м’язові релаксанти, щоб позбавитися болю у м’язах.

біль у шиї

Звичайно їх використовують у вигляді настоїв для того, щоб досягти не тільки поліпшення стану м’язів, а й для заспокоєння і цілющого впливу на мозок, шлунок і всі інші органи. Це дасть змогу краще відпочити, позбавитися болю і бути більш працездатними.

На щастя, є велика кількість природних лік і в для усунення м’язово го б олю . Великим плюсом є те,  що вони майже не мають  побічних ефектів. Це  робить їх набагато безпечнішими, ніж ліки, хоча результат такої дії займає трохи більше часу. Якщо ви хочете , щоб лікування було якісним і біль залишився позаду, слід застосовувати ці лікарські рослини щодня.

Майте на увазі, що також потрібно дотримуватися здорової й збалансованої дієти, щоб  м’язи були менш напруженими. Раціон повинен містити 1500 мг кальцію, 1500 мг магнію, 99 мг калію і 3000 мг вітаміну C щодня.

м'язові релаксанти

Найкращі природні м’язові релаксанти

 • Розмарин: цю спецію дуже часто застосовують на кухні для додання смаку та аромату у багатьох стравах. Вона має багато переваг для здоров’я, особливо для розслаблення. Наприклад, для полегшення менструальних спазмів або судом м’язів можна прийняти ванну, розбавивши у ній розмарин. Гарно діє на суглоби масаж із застосуванням розмаринової ефірної олії. Гарячі компреси на болючі або запалені ділянки зменшує симптоми артриту.
 • Валеріана: її століттями використовували для зменшення напруги в шиї. Крім того, вона має значний седативний ефект для усунення тривоги і проблем зі сном. Можна зробити настій або чай з валеріани, крім того можна купити натуральні таблетки, бо ця рослина має сильний запах і для декого може бути неприємною.
ванна з пелюстками троянди
 • Ромашка: це “дивовижний заспокійливий засіб”, одна з найвідоміших лікарських рослин, яку найчастіше рекомендують для вживання лікарі. Її використовують для лікування болю в м’язах, а також при проблемах з менструальним циклом, напруженості, головному болі, неспокої, стресі, нервових розладах і т.д. Вона розслаблює напружені м’язи і має протизапальні властивості для полегшення спазмів.

Інші м’язові релаксанти

 • Котяча м’ята: ця рослина сімейства м’ятних походить з Європи, зараз вирощується також у Північній Америці та Азії. Вона використовується в якості природного заспокійливого засобу та міорелаксанта. Вона допомагає зменшити набряк в суглобах, знімає головні болі, викликані напругою та поряд з іншими властивостями, лікує травми в м’яких тканинах.
 • Каєнський перець (також відомий як перець Чілі): його часто використовують в домашніх рецептах і зарекомендував своєю швидкою й ефективною дією при полегшенні й лікуванні больових відчуттів, викликаних спазмами м’язів.
м'язові релаксанти
 • Редька: її пряний варіант використовувався з давніх часів для зняття м’язової напруги, яка також включає в себе судоми й біль. Потрібно купити або зробити ефірну олію редьки і змішати її з гарячою водою для цілющої ванни або просто зробіть з нею масаж.
 • Чебрець: ця рослина наділена значними натуральними можливостями для розслаблення м’язів через вміст ефірних олій. Його можно вживати у вигляді настоїв протягом усього дня.
 • Пасифлора: також відома як квітка пристрасті. Вона дуже красива, але сподобається вам ще більше, коли ви дізнаєтеся про всі її властивості, зокрема, про те, що її пелюстки містять фітостероли та флавоноїди, які мають антиоксидантну дію. Вона також містить алкалоїди, ефірні олії та інші інгредієнти для заспокійливого та знеболювального ефекту. Її використовують при безсонні, напруженні м’язів, стресі, неспокої, нервозності й т.д. Вживати слід у вигляді настою.
 • Лаванда: дійсно чудова квітка синьо-фіолетового кольору, яка виявляє лікувальні властивості при різних захворюваннях. Лавандова олія, наприклад, відома, як один з найефективніших натуральних м’язових релаксантів. При її застосуванні потрібно масажувати область болю круговими рухами для того, щоб збільшити приплив крові. Потім прийняти гарячий душ, щоб розслабитися, що також дасть м’язам можливість відпочити й вилікуватися.


 • Black CD, O’Connor PJ. Acute effects of dietary ginger on muscle pain induced by eccentric exercise. Phytother Res. 2010 Nov;24(11):1620-6.
 • Caudal D, Guinobert I, Lafoux A, Bardot V, Cotte C, Ripoche I, Chalard P, Huchet C. Skeletal muscle relaxant effect of a standardized extract of Valeriana officinalis L. after acute administration in mice. J Tradit Complement Med. 2017 Oct 12;8(2):335-340.
 • Davis JM, Murphy EA, Carmichael MD, Zielinski MR, Groschwitz CM, Brown AS, Gangemi JD, Ghaffar A, Mayer EP. Curcumin effects on inflammation and performance recovery following eccentric exercise-induced muscle damage. Am J Physiol Regul Integr Comp Physiol. 2007 Jun;292(6):R2168-73.
 • Ghasemzadeh Rahbardar M, Hosseinzadeh H. Therapeutic effects of rosemary (Rosmarinus officinalis L.) and its active constituents on nervous system disorders. Iran J Basic Med Sci. 2020 Sep;23(9):1100-1112.
 • Meamarbashi A, Rajabi A. Preventive effects of 10-day supplementation with saffron and indomethacin on the delayed-onset muscle soreness. Clin J Sport Med. 2015 Mar;25(2):105-12.
 • Mehmood MH, Munir S, Khalid UA, Asrar M, Gilani AH. Antidiarrhoeal, antisecretory and antispasmodic activities of Matricaria chamomilla are mediated predominantly through K(+)-channels activation. BMC Complement Altern Med. 2015 Mar 24;15:75.
 • Park CH, Kwak YS, Seo HK, Kim HY. Assessing the Values of Blueberries Intake on Exercise Performance, TAS, and Inflammatory Factors. Iran J Public Health. 2018 Jul;47(Suppl 1):27-32.
 • Poma A, Fontecchio G, Carlucci G, Chichiriccò G. Anti-inflammatory properties of drugs from saffron crocus. Antiinflamm Antiallergy Agents Med Chem. 2012;11(1):37-51.
 • Su QS, Tian Y, Zhang JG, Zhang H. Effects of allicin supplementation on plasma markers of exercise-induced muscle damage, IL-6 and antioxidant capacity. Eur J Appl Physiol. 2008 Jun;103(3):275-83.
 • Trombold JR, Reinfeld AS, Casler JR, Coyle EF. The effect of pomegranate juice supplementation on strength and soreness after eccentric exercise. J Strength Cond Res. 2011 Jul;25(7):1782-8.

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.