9 секретів, щоб жити довше і краще

Якщо ви хочете жити довше, варто почати піклуватися про себе якомога швидше. Почніть правильно харчуватися, робіть фізичні вправи й виробіть деякі з цих прекрасних звичок.
9 секретів, щоб жити довше і краще

Останнє оновлення: 23 листопада, 2018

Ви вже знаєте, що погані звички, такі як: зловживання алкоголем, відчутність тренувань і неправильне харчування – можуть призвести до багатьох захворювань і передчасно вкоротити вам віку.

Проте ви можете дещо зробити, щоб виправити свій спосіб життя і жити довше, ніж очікували. Ідеться про певні хороші звички, щоб жити довше і краще.

Пам’ятайте, що жодну звичку не можна набути за кілька днів. Працюйте над тим, щоб виробити регулярні звички для свого здоров’я.

Звички, що допоможуть прожити довше і щасливіше життя:

1. Не переїдайте

Здорові звички
Якщо ви хочете жити довше, залишати трохи їжі на тарілці може бути непоганою ідеєю. Беріть приклад зі старшого покоління японців, які часто припиняють їсти, коли відчувають, що на 80% наситилися.

Це допомагає їм старіти повільніше. З іншого боку, якщо ви обмежите споживання калорій до необхідного, ви зменшите секрецію гормону щитоподібної залози, що уповільнює метаболізм і прискорює процес старіння.

2. Покращіть свою сексуальну активність

Секс 2-3 рази на тиждень може додати до трьох років до вашого життя.

За кожен статевий акт можна спалити значну кількість калорій, ніби ви бігли протягом 30 хвилин.

Що б ви хотіли зробити: піти на пробіжку або зайнятися сексом? Звісно, ви виберете секс! Регулярна статева активність також може:

3. Вимкніть телевізор

Забагато часу перед телевізором може мати дуже серйозні наслідки для здоров’я.

У людей, які дивляться телевізор 4 і більше годин на добу, на 46% більше шансів померти раніше, ніж у тих, хто обмежує перегляд до двох або менше годин на день.

Якщо ви хочете жити довше і дивитися телевізор, скорочення тривалості перегляду може допомогти вам зменшити шкідливий вплив дуже малорухливого способу життя.

4. Не зловживайте перебуванням на сонці

Занадто часті сонячні ванни можуть призвести до раку шкіри та збільшити пошкодження дерми, а також зморшки й провисання. Плями на руках і грудях також зроблять вас старшими на вигляд, ніж ви є насправді.

Однак перебувати на сонці все ж потрібно, щоб мати кращу якість життя та отримати вітамін D, якого потребує організм. Ось чому важливо використовувати сонцезахисний крем з фактором захисту (SPF) 30 або більше.

Якщо ви занадто багато часу проводите на сонці без захисту, пам’ятайте, що ніколи не занадто пізно, щоб почати наносити сонцезахисний крем щодня.

Також майте на увазі, що не тільки ваше обличчя піддається впливу сонця. Якщо ви хочете довше жити й почуватися краще, варто наносити сонцезахисний крем на всі ділянки тіла, яких торкається сонце.

5. Спілкуйтеся більше

Ризик серцевих захворювань значно збільшується без сильного зв’язку з друзями та родиною, тому що почуття самотності може викликати запалення в артеріях.

У здорових людей це може бути еквівалентно високому рівню холестерину або навіть шкідливості куріння.

У літніх людей небезпека постраждати від впливу самотності більше, тому що вони також схильні до депресії.

6. Пийте в міру

Алкогольні звички
Жінки, які п’ють 2 або більше напоїв на день, і чоловіки, які п’ють 3 або більше, можуть мати серйозні проблеми з печінкою та іншими органами.

Ризик коливається від соціальних проблем до пошкодження внутрішніх органів.

Якщо ви хочете жити довше, треба почати зменшувати споживання алкоголю. Не варто взагалі його уникати, адже помірне вживання алкоголю може бути корисним для вашого здоров’я.

7. Харчуйтеся краще

Їжте як мінімум 3 порції фруктів і овочів на день. Це допоможе вам подбати про своє здоров’я і зменшити ризик серцевих захворювань.

Здоровий вибір харчових продуктів також відіграє важливу роль для зниження ризику раку молочної залози.

Окрім того, фрукти й овочі допоможуть вам боротися із запальними процесами, зморшками та проблемами з кровообігом завдяки їхньому вмісту антиоксидантів, вітамінів і мінералів.

8. Покращіть свою фізичну форму

Щоденні вправи дозволять вам жити довше і почуватися молодими й сильними. Регулярні інтенсивні тренування можуть додати вам до 4 років життя.

Вправи мають дивовижний позитивний вплив на серце, розум і обмін речовин. Просто ходіть пішки 30 хвилин на день. Цього буде достатньо, щоб тримати організм в тонусі.

Він також почуватиметеся чудово!

9. Киньте курити

шкідливі звички
Кинути курити може бути найкращим рішенням для вашого здоров’я і життя. Чи знаєте ви, що жінки, які курять в 35 років скорочують тривалість свого життя на 6-8 років?

Ніколи не запізно, щоб кинути цю згубну звичку. Відмова від куріння сповільнює настання хвороб і збільшує ваші шанси на довге життя.

Це працює навіть для курців, які вже мають значні пошкодження легенів.


Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.