9 порад для прискорення метаболізму

27 Грудня, 2018
9 порад для прискорення метаболізму

Якщо швидкість процесів метаболізму низька, поживні речовини гірше засвоюються організмом і з часом перетворюються у жир, який у свою чергу призводить до появи зайвої ваги та погіршення здоров’я людини вцілому. Для втрати зайвих кілограмів, перш за все, слід подбати про прискорення метаболізму.

Метаболізм – це група процесів, за допомогою яких організм перетворює їжу на енергію, щоб забезпечити належну роботу всіх внутрішніх органів та систем.

Лише трохи дисципліни, зусиль та правильної мотивації – і ви зможете привести свій організм до ладу. Досить просто, чи не так?

Поради для прискорення метаболізму

1. Пам’ятайте про основне: їсти потрібно 5 разів на день

корисний сніданок для прискорення метаболізму

Травна система людини має здатність відкладати певну частку спожитої їжі про запас, щоб мати звідки черпати енергію у разі тривалого браку їжі.

Ця еволюційна навичка втратила своє значення у суспільстві, де з наявністю їжі проблем немає, а тому ці запаси поступово перетворюються на жир.

Якщо ваш організм звикне до п’ятиразового харчування, він зрозуміє, що немає потреби нічого відкладати про запас. У результаті цього швидкість обміну речовин зросте.

Не забувайте урізноманітнювати своє харчування, щоб організм не звикав до нього. Будь-які зміни у житті людини завжди підвищують її активність та уважність.

2. Дотримуйтесь класичних правил схуднення: спорт прискорює метаболізм

Регулярні заняття спортом допомагають використовувати накопичену енергію та спалювати калорії. Саме спорт є одним з найголовніших рушіїв метаболізму.

Як і до харчування, до фізичного навантаження потрібно підходити обережно. Вправи повинні бути різноманітними, щоб організм не встигав до них звикати. Якщо цього не зробити, то швидкість метаболізму не змінюватиметься.

3. Не забувайте пити воду

пийте воду для прискорення метаболізму

При потраплянні в організм вода забезпечує відчуття ситості, при цьому у ній немає зайвих калорій, які можуть завадити прискоренню метаболізму. Це означає, що вода стане найкращим помічником у боротьбі із зайвими кілограмами.

Що більше ви випиватимете за день води, то більшою буде швидкість вашого обміну речовин, і організм засвоюватиме їжу швидше. Намагайтесь випивати добову норму чистої води – 2-3 літри на день.

4. Використовуйте кокосову олію

Кокосова олія є не тільки смачною, але й більш ефективною для прискорення метаболізму, ніж оливкова олія. Завдяки цьому натуральному засобу ви зможете спалити втричі більше калорій, ніж при вживанні інших продуктів.

Це пояснюється тим, що кокосова олія має здатність боротися з кетозом (надмірним накопиченням в організмі кетонових тіл, яке призводить до ожиріння та розвитку цукрового діабету). У результаті цього організм починає спалювати жир.

Існує безліч рецептів та способів використання кокосової олії. Для тих, хто щойно вирішив додати у свій раціон кокосову олію, радимо випивати одну чайну ложку цього продукту перед їжею замість оливкової олії.

5. Приправляйте свої страви корицею

кориця

Як би дивно це не звучало, кориця підвищує здатність організму засвоювати цукор з більшою швидкістю. Чисельні дослідження довели, що регулярне вживання кориці прискорює засвоювання цукру з продуктів у 20 разів.

Існує безліч рецептів з цією ароматною спецією, але ми радимо в першу чергу приправляти корицею напої – чай та каву.  Таким чином ви споживатимете менше калорій, не псуючи при цьому смак напоїв. Кориця діє як натуральний підсолоджувач, а ще вона володіє неймовірним ароматом, завдяки чому ваші страви будуть ще смачнішими.

6. Пийте каву вранці

Кофеїн не лише чудово бадьорить зранку, але й прискорює ритм серцебиття. Висока частота серцебиття сприяє прискоренню роботи й інших внутрішніх органів, в тому числі й збільшенню швидкості метаболізму.

7. Додайте до свого раціону жирні сорти риби

жирна риба

Одна із головних переваг жирної риби, яку просто неможливо не помітити – це поява довготривалого відчуття ситості після її споживання. У результаті ви з’їдаєте менше, а відчуття голоду вас не турбує ще довгий час.

Крім того, організм засвоїть рівно стільки поживних речовин з риби, скільки йому потрібно, а решту він просто переробить в енергію. Усе це завдяки тому, що риба жирних сортів дуже легко засвоюється. Оскільки вона вважається легкою для шлунка їжею, процес її засвоєння відбувається надзвичайно швидко, не провокуючи сповільнення метаболізму.

8. Додавайте до страв побільше спецій

Приправлена спеціями їжа підвищує температуру тіла. У результаті організм активізується, а обмін речовин прискорюється. Поживні речовини будуть засвоюватися швидше. Якщо ви вживатимете спеції у поєднанні з корисними для організму продуктами, то швидкість метаболізму зросте у кілька разів.

9. Підходьте до трапези ретельніше

спеції

“Корисна їжа” не означає “несмачна їжа”. Урізноманітнюйте свій щоденний раціон, і ви помітите, що організм засвоюватиме страви краще та швидше.

До того ж, їсти краще за столом, де вас ніщо не відволікатиме. Зверніть увагу, що споживання їжі під час перегляду телевізора зазвичай закінчується переїданням.

Ці корисні звички варто взяти за правило.

Ключем до втрати зайвих кілограмів та підтримання тіла у тонусі є послідовність. Для прискорення метаболізму потрібно не тільки змінити раціон, але й регулярно займатись спортом.

Ви готові випробувати наші поради на практиці? А у вас є чим нас здивувати?