Чи погано мити волосся щодня

Дехто вважає, що мити волосся щодня шкідливо. Ми розповімо чи це насправді так.
Чи погано мити волосся щодня

Останнє оновлення: 12 травня, 2019

Красиве та здорове волосся – подарунок природи, який ми отримуємо при народженні. Для багатьох поколінь жінок воно стало невід’ємним атрибутом витонченої жіночої краси, шарму та індивідуальності. Проте потрібно пам’ятати, що будь-яке волосся варто берегти і турбуватися про нього протягом усього життя. Ми поговоримо про те, чи погано мити волосся щодня.

Лише турбота і правильний догляд – ось запорука здорового волосся! Щоб мати гарне доглянуте волосся, багато жінок миють його щодня, використовуючи для цього продукти, такі як шампуні, кондиціонери та інші різні засоби, які насправді можуть завдати шкоди волоссю і висушити шкіру голови.

У той час як мити волосся дійсно дуже важливо, якщо ви хочете, щоб воно завжди виглядало здоровим, свіжим та мало природний блиск, є кілька речей, які вам слід знати і ми у цій статті розповімо про це.

Усім нам слід пам’ятати, що все, що в надлишку, – погано. Догляд за волоссям  таким суворим режимом миття не тільки не потрібний, але може пошкодити волоссю та пересушити його. Більшість продуктів для догляду за волоссям, що використовують жінки, містять велику кількість хімічних речовин, які можуть завдати шкоди волокнам волосин.

Але не хвилюйтеся! Саме тому ми й написали цю статтю, щоб відповісти на питання – чи погано мити волосся щодня – і, надіємось, що наші рекомендації допоможуть вам розв’язати цю заплутану проблему.

Чи добре користуватись шампунем?

Так, але не дуже часто.

Відчувається дуже велика різниця, чи ви миєте волосся за допомогою натуральних чи комерційних продуктів.

Останні містять багато хімічних речовин, попри наявність у них природних компонентів, таких як алое вера або кокосової олії, які додають шампуню спеціального запаху або кольору, а також консервантів, які допомагають продовжити термін придатності шампуню.

Є великий різновид шампунів сьогодні на косметичному ринку. Отже, вирішувати саме вам, який шампунь купувати, оскільки ви покупець і вибір за вами.  Насправді, усі інгредієнти, які містяться у комерційних шампунях, не роблять нічого для того, щоб поліпшити здоров’я вашого волосся.

Чи потрібно уникати використання шампуню?

жінка з мокрим чорним волоссям

Ні, не слід відмовлятись від використання шампуню в цілому.

Чесно кажучи, зовсім не потрібно приймати таких крайніх рішень. Ми просто рекомендуємо мити волосся всього кілька разів на тиждень і таким чином використовувати менше шампуню для кожного миття. З іншого боку, ми пропонуємо використовувати повністю натуральні шампуні.

Майже всі сучасні шампуні містять у своєму складі не мильну основу, як в шампунях п’ятдесят років тому, а лаурилсульфат. Його плюси в тому, що він дешевий, добре піниться і відмиває волосся від жиру набагато краще мила.

Але існує і кілька вагомих мінусів. По-перше, лаурилсульфат (іноді його плутають з сульфатом натрію) пошкоджує мікроструктуру волосин, і в нього швидше всмоктується бруд, по-друге, він робить шкіру голови тоншою, і прискорює її старіння. Купуючи той або інший шампунь, звертайте увагу на  перелік компонентів, з яких і складається шампунь.

Отже, як часто потрібно мити волосся?

Відповідь на дане запитання є досить спірним моментом серед дерматологів і людей, які спеціалізуються в косметології. Деякі кажуть, що мити щодня волосся необхідно, для здорового волосся і шкіри голови. У той час як інші вважають, що потрібно мити волосся тільки один раз на тиждень.

Хороший компроміс між цими двома протилежними думками буде миття волосся через день. Миючи так часто волосся, ви будете переконані, що не використовуєте занадто багато шампуню і тим самим запобігаєте щоденного впливу хімічних речовин на шкіру голови. Ви можете далі використовувати ті ж самі продукти, як завжди, але в менших кількостях.

На останок…

руде волосся

Якщо ви хочете зберегти волосся здоровим і красивим, постарайтеся не використовувати занадто багато продуктів для очищення волосся, але не удавайтесь до іншої крайності: перестати зовсім мити волосся. Спробуйте встановити режим миття волосся, який підходить саме для вас.

Тим не менше, деякі люди вважають, що дуже важко позбутися старої звички – мити волосся щодня. Багато людей піддаються впливу екстремальних умов в їх повсякденному житті (пил, сонце) або інших чинників, які вимагають частішого миття волосся.

У цьому випадку, ми рекомендуємо використовувати природні засоби догляду, такі як домашні маски для волосся, які допоможуть у живленні та відновленні волосся натомість шкодити йому, використовуючи хімічні продукти для догляду за волоссям.

За допомогою встановлення режиму дня, правильного харчування можна відновити своє волосся і зробити його блискучим та красивим. Позбудьтесь стресів, додайте позитиву в своє життя. Здійснюйте правильний догляд за волоссям, правильно харчуйтеся і ви зможете пишатися здоровим і міцним волоссям!
Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.