Чому не варто застеляти ліжко вранці?

Чому не варто застеляти ліжко вранці?
Чому не варто застеляти ліжко вранці?

Останнє оновлення: 25 листопада, 2018

Більшість людей мають звичку застеляти ліжко після підйому вранці або вдень. Ми вважаємо, що це необхідно робити, щоб підтримувати порядок в будинку і почуватися затишно в своїй кімнаті, коли ми там знаходимося.

Однак, незважаючи на те, що більшість людей звикли застеляти ліжко кожен день, нещодавнє дослідження, опубліковане Кінгстонським університетом (який знаходиться в Лондоні, Великобританія), повідомляє, що насправді ця звична процедура не така вже й хороша і навіть має негативний вплив на здоров’я.

британські вчені повідомляють, що не варто застеляли ліжко вранці

Як вони це пояснюють?

У підтвердження того, що застелення ліжка може бути шкідливим для здоров’я, вчені наводять цікавий факт. Р етельно складені простирадла й покривала забезпечують ідеальне гніздо для кліщів і продовжують їх життєвий цикл.

Зокрема, відзначають, що коли ми застеляємо ліжко, то накриваємо кліщів та інших павукоподібних. Вони мешкають на тих самих простирадлах, а допомагаємо застелянням подовжити тривалість їхнього життя.

Люди зазвичай не усвідомлюють, що їхнє тіло зволожує та нагріває постільну білизну внаслідок потовиділення уві сні. Таке зволоження у поєднанні з поганою вентиляцією забезпечують ідеальне помешкання для кліщів. Ці паразити можуть з легкістю розмножуватися й жити там протягом тривалого часу. А ми можемо про це і не підозрювати.

Роблячи ідеальне місце для кліщів, ми збільшуємо ймовірність алергічних захворювань. А саме: астму, екзему або дерматити , хронічну сінну лихоманку, різні дихальні алергії.Також ймовірний розвиток безсоння.

Зокрема, дослідження показало, що застелене ліжко може бути домівкою для до 1500000 кліщів. Тому є великий ризик розвитку одного з цих захворювань.

кліщі

Чому не варто застеляти ліжко вранці?

Стівен Прітлав, лідер команди вчених, які опублікували результати дослідження, порадив не застеляти ліжко відразу після того, як ми встаємо вранці, щоб запобігти виникненню будь-якого захворювання, спричиненого кліщами.

Якщо не застеляти ліжко, кліщів видалити набагато легше, особливо якщо забезпечити вентиляцію повітря в спальні. Кліщі в мож на позбутися з а допомогою впливу свіж ого повітря й сонц я.

Отже, потрібно відкрити вікно спальні й залишити доступ до простирадла й іншої постільної білизни.

Прітлав також виявив, що багато комах-шкідників можна винищити за допомогою різних засобів для миття та пилососа. Проте, він уточнив, що кліщі не можна усунути таким чином, і тому рекомендовано часто вентилювати кімнату, регулярно прати простирадла й ковдри і особливо піддавати їх впливу сонячного світла, проводити дезінфекцію спальні.

Роблячи підсумки, дослідники відзначили, що ці дані можуть бути ключовими в профілактиц і алергі й або подібн их захворюван ь, що може покращити їх лікування.

Підведемо підсумок, той, хто не дуже полюбляє застеляти ліжко, тепер має реальні підстави, щоб цього не робити.А ті, хто роблять це постійно, особливо відразу після пробудження, мають дослухатися цих рекомендацій.

Це необхідно для того, щоб запобігти розмноженню кліщів і зменшити тривалість їхнього життя, для того, щоб запобігти захворюванням, згаданим раніше.




Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.