Чому остеоартрит викликає біль у колінах

Остеоартрит запускає запальний процес, який може впливати на рухливість коліна, а також викликає біль. Читайте далі, щоб дізнатися, чому остеоартрит викликає біль у колінах.
Чому остеоартрит викликає біль у колінах

Останнє оновлення: 09 березня, 2021

Остеоартрит, або остеоартроз, – це системне, дегенеративне захворювання, яке може вражати будь-який суглоб. Він часто проявляється через зношення захисного хряща на кінцях кісток. Остеоартрит викликає біль у колінах.

На коліна може впливати безліч різних розладів і травм. Однак остеоартрит – хронічне захворювання, яке найбільше їх вражає. Насправді одна з найпоширеніших форм цього захворювання відома як остеоартрит коліна.

Він поширений серед людей середнього та похилого віку. Це також одна з основних причин втрати працездатності.

Є кілька доступних методів лікування, які допоможуть впоратися з болем. Однак немає повноцінного лікування цього прогресуючого процесу.

Чому остеоартрит викликає біль у колінах?

Щоб зрозуміти, чому остеоартроз викликає біль у колінах, важливо звернутися до того, що він робить з суглобом.

Хоча будь-яка частина тіла може бути уражена, багато випадків є наслідком псування хряща, що вкриває кістки коліна. Суглобовий хрящ м’який і слизький. Його функція полягає в захисті та амортизації кінців кісток коліна. Коли він зношується або пошкоджується, суглоб втрачає здатність згинатися і нормально рухатися.

Окрім того, оскільки це запускає запальний процес, це призводить до спалахів хронічного болю, які з часом погіршуються. Отже, якщо людина не дотримуватиметься лікування, щоб уповільнити процес, з часом не зможе нормально рухатися і буде страждати від важчих симптомів.

Види остеоартриту коліна

Остеоартрит викликає біль у коліні залежно від того, на якій він стадії. Таким чином, при встановленні діагнозу пацієнту фахівець враховує три класифікації цього розладу.

Людина може мати такі типи остеоартриту коліна:

Легкий остеоартрит коліна

Пацієнти з цим типом остеоартриту відчувають дискомфорт лише після того, як напружуються. Рентген колін у цих пацієнтів не демонструє явних змін.

Помірний остеоартрит коліна

У цьому випадку на рентгені коліна можна помітити деякі зміни. Спалахи болю виникають після тривалого стояння або виконання помірних вправ. Також симптоми проявляються кілька разів на рік.

Тяжкий остеоартрит коліна

У цьому випадку остеоартрит коліна викликає тривалий біль у коліні, навіть після незначних навантажень. Зазвичай пацієнти відчувають скутість і біль у перші 20 хвилин дня, хоча з часом симптом зменшується.

У цей момент виникає кілька випадків спільного випоту із запаленого коліна. Тому больові епізоди частіші й можуть впливати на рухливість. Очевидні ознаки погіршення хряща в цих випадках можна помітити на рентгенограмі.

Симптоми остеоартриту коліна

чому остеоартрит викликає біль у колінах
Симптоми остеоартриту можуть залежати від того, наскільки зіпсувався хрящ. Однак, загалом, його клінічними проявами є біль, набряк та втрата рухливості. Останній симптом – неможливість рухати коліном.

Набряк, який викликає остеоартрит, виникає, коли всередині суглоба є надлишок синовіальної рідини. Оскільки суглоб не підтримує уражену кінцівку належним чином, це обмежує рух і знижує якість життя людини.

Коротко кажучи, симптоми можуть включати:

 • Біль, що посилюється вранці та зменшується після “розігріву” коліна.
 • Відчуття скутості після періодів бездіяльності.
 • Тривалий біль після згинання колін (наприклад, після тривалого сидіння).
 • Сильний біль, що посилюється під час руху.

Чому рання діагностика настільки важлива?

як виявити остеоартрит
Важливо зазначити, що з часом остеоартрит погіршується. Отже, чим швидше його діагностують, тим краще прогноз та результати лікування. Для підтвердження стану лікар може порекомендувати серію рентгенівських знімків.

За допомогою цих тестів можна виявити ступінь ураження хряща і чи зменшився простір, який відокремлює кістки коліна.

Після виявлення стадії остеоартриту у пацієнта лікар може запропонувати:

 • зміни способу життя (здорове харчування та фізичні навантаження низької інтенсивності)
 • фізіотерапію
 • схуднення (якщо пацієнт має зайву вагу або страждає на ожиріння)
 • болезаспокійливі та протизапальні засоби
 • хірургію (артроскопію або заміну суглоба; лише у важких випадках)

Одним словом, причиною, через яку остеоартрит викликає біль у коліні, є запальний процес, який виникає внаслідок зносу суглобового хряща. Оскільки це захворювання прогресує, важливо якомога швидше діагностувати його та розпочати лікування. • Escarpanter Buliés, J. C., Valdés Díaz, O., Sánchez Rauder, R., López Valdés, Y., & López García, C. (1997). Resultados terapéuticos en la osteoartritis de la rodilla con infiltraciones de ozono. Revista Cubana de Investigaciones Biomédicas, 16(2), 124-132.
 • López, A. A., Morote, C. C., & Lorenzo, Y. G. (2004). Tratamiento quirúrgico de la osteoartritis de rodilla. Rev Cubana Ortop Traumatol, 18(1), 53-9.
 • Solis Cartas, U., de Armas Hernandez, A., & Armando, B. C. (2014). Osteoartritis. Características sociodemográficas. Revista Cubana de Reumatología, 16(2), 97-103.

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.