Артроскопія колінного суглоба та її переваги

Артроскопія колінного суглоба дає хірургам змогу бачити суглоб повністю під час роботи. Читайте далі, щоб дізнатися більше!
Артроскопія колінного суглоба та її переваги

Останнє оновлення: 08 липня, 2019

Артроскопія колінного суглоба – хірургічна процедура. Її виконують при травмі та ортопедичній хірургії. Ця методика полегшує діагностику і допомагає лікувати багато поширених захворювань.

Попри те, що це набагато менш інвазивний метод, ніж інші, важливо зазначити, що артроскопія коліна є хірургічною процедурою, тому її повинні виконувати лише хірурги та ортопеди.

Зображення, яке вона пропонує хірургам, передається на камеру. Щоб досягти цього, необхідний лише мінімальний розріз, який майже не залишає шрамів. Тому це неінвазивна процедура, яка скорочує час госпіталізації.

У більшості випадків пацієнти можуть повернутися додому в той же день, що полегшує одужання.

Для чого потрібна артроскопія колінного суглоба

навіщо потрібна артроскопія колінного суглоба
Ця методика дозволяє фахівцям візуалізувати внутрішню частину коліна мінімально інвазивно. Її використовують для лікування різних проблем або травм.

Адже різні захворювання і травми можуть пошкодити різні частини суглоба, такі як:

 • кістка
 • хрящ
 • зв’язки
 • меніск
 • сухожилля
 • м’язи

Ця стаття може вас зацікавити: 5 вправ, щоб зміцнити коліна вдома

Пошкодження зв’язок

Пошкодження хрестоподібної зв’язки потребує артроскопії колінного суглоба для точної діагностики. Виокремлюють два типи: травми передньої хрестоподібної зв’язки (ПХЗ) та травми задньої хрестоподібної зв’язки (ЗХЗ).

ПХЗ – це зв’язка, яка контролює надмірний рух. Її назва походить від того, що вона перетинає іншу зв’язку. Ця інша зв’язка є задньою хрестоподібною зв’язкою. Вона прикріплюється до задньої частини гомілки.

Ця травма дуже поширена і зазвичай буває після сильного скручування. Крім того, якщо розірваний меніск, передня хрестоподібна зв’язка і медіальна колатеральна зв’язка, це відоме як “нещасна тріада”.

У молодої, помірно активної людини, яка відчуває дискомфорт, важливо реконструювати зв’язки, адже це часто викликає дегенеративні захворювання суглобів і може призвести до травм меніска.

Розрив меніска

розірваний меніск
Люди з розірваним меніском зазвичай вдаються до цієї процедури, як для діагностики, так і для відновлення.

Меніск – це фіброзний хрящ, який виконує важливі функції в коліні, а саме:

 • забезпечує амортизацію
 • захищає хрящ
 • покращує роботу суглобів

Іноді, коли травма чиста і свіжа, фахівці можуть відновити меніск. Вони можуть повністю відновити розірваний меніск за допомогою артроскопії коліна. Крім того, вони також можуть лікувати його медикаментами.

Трансплантації меніска, які замінюють пошкоджений меніск донорською тканиною, також можна проводити з артроскопією коліна.

Дегенерація суглобового хряща

Хрящ – це гладка еластична тканина, яка охоплює і захищає суглоби стегнової кістки, гомілки й колінної чашечки. Найбільш поширеною причиною травм хряща є остеоартрит.

Проте остеохондрит, інфекції, метаболічні проблеми та травми, можуть також викликати ці травми. Залежно від віку, активності та очікувань пацієнта є кілька хірургічних варіантів для відновлення хряща.

Переваги артроскопії коліна

переваги артроскопії коліна
Завдяки цій методиці пацієнтам не потрібно проводити багато часу в лікарні. Це полегшує швидке відновлення.

Перш за все, перевага цієї методики перед іншими полягає в тому, що хірург може побачити суглоб у всій повноті завдяки невеликому інструменту, який називається артроскопом.

Ще однією перевагою артроскопії коліна є те, що потрібні лише дуже маленькі розрізи. Таким чином, ця методика зазвичай призводить до коротшого перебування в лікарні та швидкого одужання.

На щастя, багато пацієнтів, які піддаються артроскопії коліна, можуть залишити лікарню в той самий день. Водночас оскільки вона передбачає невеликі розрізи, шрами виглядають краще, особливо на відкритих частинах тіла.

Проте ви повинні мати на увазі, артроскопія колінного суглоба проводиться після різних травм або захворювань. Отже, конкретні травми пацієнта зумовлюють перебування в лікарні та загальний час відновлення. Коротко кажучи, не всі пацієнти однаково реагують на цю операцію. • Arabia, J. J. M., & Arabia, W. H. M. (2009). Lesiones del ligamento cruzado anterior de la rodilla. Iatreia. https://doi.org/10.5455/medarh.2014.68.350-352
 • Castiella-Muruzábal, S., López-Vázquez, M. A., No-Sánchez, J., García-Fraga, I., Suárez-Guijarro, J., & Bañales-Mendoza, T. (2007). Artroplastia de rodilla. Rehabilitacion. https://doi.org/10.1016/S0048-7120(07)75532-9
 • Estévez Perera, A., Díaz Hernández, I., Porro Novo, J., Torres Carballeira, R., & Calderón García, A. (2008). Evaluación y entrenamiento isocinético en rehabilitación post artroscópica de rodilla de paciente con Artritis Reumatoide. Revista Cubana de Reumatología: RCuR10(11), 11–19.
 • Gicquel, P. (2009). Artroscopia en el niño. EMC – Técnicas Quirúrgicas – Ortopedia y Traumatología. https://doi.org/https://doi.org/10.1016/S2211-033X(09)71601-9

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.