Чому в мене німіють руки під час сну?

· Липень 10, 2015

А у вас під час сну німіють руки? Вам знайомо, що таке раптово прокинутися посеред ночі від неприємного поколювання у долонях? Можливо, у Вас німіють руки навіть по декілька разів за ніч, змушуючи вас прокидатися від дивних відчуттів на тілі? Якщо ви позитивно відповіли хоча б на одне з цих запитань, у вас –  проблема. А вирішити її допоможе наша стаття, у якій ми опишемо поширені причини оніміння рук та методи його лікування.Судоми чи оніміння рук можуть виникнути з абсолютно банальних причин: наприклад, ви спали у неправильному положенні і перекрили доступ крові до кінцівок. Але іноді така проблема не має абсолютно нічого спільного із вашою позою під час сну. Схожі неприємні відчуття можуть виникати і в інших частинах тіла, наприклад, у ногах чи ступнях. Розгляньмо можливі причини судом.

Причини оніміння рук

Метазап’ястний канал

znimok_tunel

  • Ця причина, без сумніву, є однією з найбільш поширених. Три головних пальці на руках людини – великий, вказівний та середній – найбільш вразливі до синдрому зап’ястного каналу. Даний синдром часто пов’язують із серединним нервом, який може спричинити периферійне нервове захворювання, в результаті чого на область зап’ястя здійснюється тиск, людина може відчувати біль, утруднення рухів, втрату чутливості, а також появу оніміння чи судом у кінцівках. Найчастіше усі ці болісні відчуття відбуваються вночі.

Напружений робочий день

Foto-zapyastok

Іноді область зап’ястя піддається дуже сильному навантаженню. Якщо впродовж дня ви багато працюєте руками, а саме: друкуєте щось на комп’ютері, користуєтесь ножицями чи іншими інструментами, або ж навіть шиєте, м’язам рук доведеться нелегко. Постійне згинання та розгинання цієї ділянки тіла, а особливо якщо воно тривале та інтенсивне, може перевантажити зап’ястки. Особливо гостро біль може відчуватися саме вночі, коли ви не рухаєтеся, а нерви та сухожилля починають звільнятися від тиску, якого вони зазнали протягом дня.

 Затримка рідини

foto-ruk

Якщо ви страждаєте від надмірної ваги, мало часу приділяєте спорту та не дотримуєтесь правил здорового харчування, це може закінчитися появою набряків не лише на ногах, але й на руках, і причиною цьому є затримка рідини в організмі. Найбільш надокучливими відчуття поколювання у руках стають у нічний період, коли процес циркуляції крові проходить дещо по-іншому, а на м’язи рук здійснюється тиск, який і стає причиною дискомфорту.

Нестача вітаміну В

foto-vitaminok

  • Дуже часто саме неповноцінне або неправильне харчування призводить до нестачі норми вітаміну В в організмі людини. Нестача вітамінів може стати причиною появи деяких негативних наслідків, яким люди часто не приділяють уваги. Такі ситуації рідко пов’язують саме з незабезпеченням організму вітамінами, в більшості випадків люди списують усе на втому від виснажливої роботи або щоденної рутини, забуваючи про важливу роль вітамінів. Втома, сонливість, блідий колір шкіри, перші симптоми тахікардії та оніміння рук і ніг – це звичні прояви нестачі норми вітамінів в організмі. Якщо вночі ви часто відчуваєте оніміння рук та ніг, ви повинні врахувати такі фактори.

Як позбутися оніміння у руках

nasinnyalyonu

  • Випивайте столову ложку лляної олії перед сном. Згідно з деякими науковими дослідженнями, ця олія є чудовим протизапальним засобом. Особливо ефективною є її дія на кінцівки людини, адже вона полегшує відчуття оніміння рук.
  • Спробуйте занурити свої руки у раковину із чистою водою. Якщо ви хочете зробити цю процедуру ще більш ефективною, додайте у воду декілька кубиків льоду. Це зменшить тиск на м’язи рук, полегшить запальний процес у нервах та позбавить вас больових відчуттів. Робіть це перед сном і ви помітите ефект розслаблення від такої ванночки.
  • Видаліть сіль зі свого раціону, а також зменшіть споживання кислих напоїв. Ці продукти лише поглиблюють запалення та біль. Намагайтеся їх уникати.
  • Слідкуйте за балансом води в організмі, а саме, пийте щонайменше два літри води на день. Для прикладу, ви можете приготувати напій із артишока, який відомий своїми очисними та сечогінними властивостями. Це допоможе вам уникнути затримки рідини в організмі. Усе, що вам потрібно для приготування такого напою – це проварити у воді декілька артишоків, а потім добре процідити цей відвар. Можете додати до напою сік половини лимону для кращого смаку.
  • Обов’язково вживайте продукти, багаті на вміст вітаміну В. Тунець, картопля, банани та більшість зеленолистих овочів допоможуть заповнити добову потребу у цьому життєвонеобхідному вітаміні. Окрім цього, у аптеках та магазинах здорового харчування ви можете придбати вітаміни, що доповнять раціон та покращать стан здоров’я. Якщо ви це зробите, то вже скоро зможете спати спокійніше.
  • Якщо ваша робота пов’язана із фізичним навантаженням і ваші зап’ястя залишаються напруженими протягом тривалого часу, одягайте на них пов’язки для фіксації. Це допоможе захистити нерви та сухожилля від надмірного тиску, а також вбереже їх від перевантаження.