Чому в мене німіють руки під час сну?

А у вас під час сну німіють руки? Вам знайомо, що таке раптово прокинутися посеред ночі від неприємного поколювання у долонях? Стаття опише поширені причини оніміння рук та методи його лікування.
Чому в мене німіють руки під час сну?

Останнє оновлення: 15 грудня, 2018

А у вас під час сну німіють руки? Вам знайомо, що таке раптово прокинутися посеред ночі від неприємного поколювання у долонях? Можливо, у Вас німіють руки навіть по декілька разів за ніч, змушуючи вас прокидатися від дивних відчуттів на тілі? Якщо ви позитивно відповіли хоча б на одне з цих запитань, у вас проблема. А вирішити її допоможе наша стаття, у якій ми опишемо поширені причини оніміння рук та методи його лікування.Судоми чи оніміння рук можуть виникнути з абсолютно банальних причин: наприклад, ви спали у неправильному положенні і перекрили доступ крові до кінцівок. Але іноді така проблема не має абсолютно нічого спільного із вашою позою під час сну. Схожі неприємні відчуття можуть виникати і в інших частинах тіла, наприклад, у ногах чи ступнях. Розгляньмо можливі причини судом.

Причини оніміння рук

Метазап’ястний канал

синдром зап'ястного каналу

 • Ця причина, без сумніву, є однією з найбільш поширених. Три головних пальці на руках людини – великий, вказівний та середній – найбільш вразливі до синдрому зап’ястного каналу. Даний синдром часто пов’язують із серединним нервом, який може спричинити периферійне нервове захворювання, в результаті чого на область зап’ястя здійснюється тиск, людина може відчувати біль, утруднення рухів, втрату чутливості, а також появу оніміння чи судом у кінцівках. Найчастіше усі ці болісні відчуття відбуваються вночі.

Напружений робочий день

оніміння руки через роботу

Іноді область зап’ястя піддається дуже сильному навантаженню. Якщо впродовж дня ви багато працюєте руками, а саме: друкуєте щось на комп’ютері, користуєтесь ножицями чи іншими інструментами, або ж навіть шиєте, м’язам рук доводиться нелегко. Постійне згинання та розгинання цієї ділянки тіла, а особливо якщо воно тривале та інтенсивне, може перевантажити зап’ястки. Особливо гостро біль може відчуватися саме вночі, коли ви не рухаєтеся, а нерви та сухожилля починають звільнятися від тиску, якого вони зазнали протягом дня.

 Затримка рідини

оніміння рук

Якщо ви страждаєте від надмірної ваги, мало часу приділяєте спорту та не дотримуєтесь правил здорового харчування, це може закінчитися появою набряків не лише на ногах, але й на руках, і причиною цьому є затримка рідини в організмі. Найбільш надокучливими відчуття поколювання в руках стають у нічний період, коли процес циркуляції крові проходить дещо по-іншому, а на м’язи рук здійснюється тиск, який і стає причиною дискомфорту.

Нестача вітаміну В

вітамін В12

 • Дуже часто саме неповноцінне або неправильне харчування призводить до нестачі норми вітаміну В в організмі людини. Нестача вітамінів може стати причиною появи деяких негативних наслідків, яким люди часто не приділяють уваги. Такі ситуації рідко пов’язують саме з незабезпеченням організму вітамінами, в більшості випадків люди списують усе на втому від виснажливої роботи або щоденної рутини, забуваючи про важливу роль вітамінів. Втома, сонливість, блідий колір шкіри, перші симптоми тахікардії та оніміння рук і ніг – це звичні прояви нестачі норми вітамінів в організмі. Якщо вночі ви часто відчуваєте, що німіють руки та ноги, ви повинні врахувати такі фактори.

Як позбутися оніміння рук

насіння льону

 • Випивайте столову ложку лляної олії перед сном. Згідно з деякими науковими дослідженнями, ця олія є чудовим протизапальним засобом. Особливо ефективною є її дія на кінцівки людини, адже вона полегшує відчуття, що німіють руки.
 • Спробуйте занурити свої руки у раковину із чистою водою. Якщо ви хочете зробити цю процедуру ще більш ефективною, додайте у воду декілька кубиків льоду. Це зменшить тиск на м’язи рук, полегшить запальний процес у нервах та позбавить вас больових відчуттів. Робіть це перед сном і ви помітите ефект розслаблення від такої ванночки.
 • Видаліть сіль зі свого раціону, а також зменшіть споживання кислих напоїв. Ці продукти лише поглиблюють запалення та біль. Намагайтеся їх уникати.
 • Слідкуйте за балансом води в організмі, а саме, пийте щонайменше два літри води на день. Для прикладу, ви можете приготувати напій з артишока, який відомий своїми очисними та сечогінними властивостями. Це допоможе вам уникнути затримки рідини в організмі. Усе, що вам потрібно для приготування такого напою – це проварити у воді декілька артишоків, а потім добре процідити цей відвар. Можете додати до напою сік половини лимону для кращого смаку.
 • Обов’язково вживайте продукти, багаті на вміст вітаміну В. Тунець, картопля, банани та більшість зеленолистих овочів допоможуть заповнити добову потребу в цьому життєвонеобхідному вітаміні. Окрім цього, у аптеках та магазинах здорового харчування ви можете придбати вітаміни, що доповнять раціон та покращать стан здоров’я. Якщо ви це зробите, то вже скоро зможете спати спокійніше.
 • Якщо ваша робота пов’язана із фізичним навантаженням і ваші зап’ястя залишаються напруженими протягом тривалого часу, одягайте на них пов’язки для фіксації. Це допоможе захистити нерви та сухожилля від надмірного тиску, а також вбереже їх від перевантаження.


 • De Santolo R. (2005 ). La mano dormida por compresiones nerviosas. Gac Méd Caracas;  113(4): 485-499.
 • Fernández, O.; Fernández, V.E. y M. Guerrero. (2015). Esclerosis múltiple. Medicine – Programa de Formación Médica Continuada Acreditado. 11(77): 4610-4621.
 • Hernández, A.; Camelo, F. y Manrique, W. (2010). Efectos de la acupuntura en el rango de movimiento en artritis y osteoartritis de mano: series de caso. Umbral Científico. Núm. 17: pp. 40-47.
 • James, M. J., Gibson, R. A., & Cleland, L. G. (2000). Dietary polyunsaturated fatty acids and inflammatory mediator production. The American Journal of Clinical Nutrition.
 • Hörmann, H. P., & Korting, H. C. (1994). Evidence for the efficacy and safety of topical herbal drugs in dermatology: Part I: Anti-inflammatory agents. Phytomedicine. https://doi.org/10.101/S0944-7113(11)80036-X
 • Moore, R. (2012). Water-Soluble Vitamins : B-Complex and Vitamin C. Colorado State University.
 • Inzucchi, S., Rosenstock, J., Umpiérrez, G. (2012). Neuropatía diabética. The Journal of Clinical Endocrinology & Metabolism. 97(5): 36A, https://doi.org/10.1210/jcem.97.5.zeg36a

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.