Біль у колінах? Причини та способи лікування

Існують різні причини чому ми відчуваємо біль у колінах. Ми пояснимо їх нижче в нашій статті і дамо вам кілька простих порад щодо лікування.
Біль у колінах? Причини та способи лікування

Останнє оновлення: 27 травня, 2019

Завдяки колінним суглобам, ви можете підійматись вгору по сходах, ходити, бігати… Коли йдеться про наші рухи, колінні суглоби, безумовно, це одні з найголовніших частин нашого тіла. Саме тому, для нас не має бути несподіванкою те, що іноді ми відчуваємо певний біль, дискомфорт, запалення, ба навіть зношеність саме в колінних суглобах. Існують різні причини чому ми відчуваємо біль у колінах. Ми пояснимо їх нижче в нашій статті і дамо вам кілька простих порад щодо лікування.

Відчувати  біль у колінах можуть люди в будь-якому віці. Синяк, проблема зі зв’язками або початок артриту можуть бути найбільш поширеними причинами. Що не викликає сумніву, так це те, що біль може паралізувати і сильно впливати на якість вашого життя. Важливо старатись запобігти його виникненню за допомогою активного способу життя і правильного харчування. Але якщо ви почали відчувати біль у колінах, погляньте на поради, які ми для вас підготували для боротьби з ним.

Що спричиняє біль у колінах?

анатомія коліна

Майте на увазі, що коліно – це великий суглоб вашого тіла. Ви виконуєте майже всі щоденні рухи, використовуючи його. Для того щоб коліно було гнучким, у вас наявні складні структури, які завжди повинні бути в формі. Йдеться про: кістки, хрящі, зв’язки, м’язи та сухожилля. Проаналізуймо, що ж саме викликає біль у цій частині тіла.

Чи виникає біль у колінах після неправильного руху?

 • Іноді ви можете різко обернутись, вдарити коліно, або навіть порухатись так, що раптом, відчуєте сильний ривок, ніби вас вдарили батогом. Якщо ви зробили несподіваний оберт, то можете зазнати травми меніска. У такому випадку біль у коліні почне інтенсивно наростати. А через 24 години, він може стати ще сильніше.
 • Ви можете отримати травми зв’язок коліна. Якщо ви відчуваєте біль і не може ступити ногою на землю, у вас може бути травма на одній з двох зв’язок, які знаходяться в всередині колінного суглоба. Повинно пройти багато часу, щоб зв’язки вилікувались і прийшли до норми.
 • Тендиніт і бурсит колінного суглоба також можуть виникнути при неправильному оберті коліном чи ударі. Він викликаний запаленням слизової сумки, мішечка, наповненого рідиною, який діє в якості подушки між кістками і м’язами або сухожиллями.

Чи буває біль без видимої на то причини?

 • Артроз: хвороба, яка виникає через знос або пошкодження хрящової тканини. Кістки будуть тертись одна до одної і біль буде супроводжувати людину навіть під час найпростіших рухів, таких як ходьба вгору по сходах, наприклад. Такий біль в коліні буде найбільш інтенсивним в нічний час. На жаль, поки що, немає ніякого лікування від артрозу. Єдине, що ви можете зробити, це полегшити його за допомогою ліків або природних лікувальних засобів.
 • Ревматоїдний артрит: це захворювання, яке теж вражає суглоби. Він викликає втому, нездужання, біль, і навіть лихоманку. Він може з’явитися раптово, а потім так само несподівано зникнути. Позитивна новина у цій ситуації є така, що ревматоїдний артрит можна вилікувати, якщо займатись лікуванням протягом тривалого часу. Ліки і навіть заміна колінного хряща може відновити здорову роботу колінного суглоба. Проте не забувайте, що лише ваш лікар повинен бути завжди тією людиною, яка розповість вам про найкраще лікування вашого захворювання.

Засоби для зняття болю в колінах

Рослинні олії

оливкова олія

Оливкова олія є хорошим засобом для зняття болю. Вона має протизапальні властивості, а також сприяє стимуляції кровообігу. Ви можете робити легкий масаж колін двічі на день, намазуючи коліна двома столовими ложками оливкової олії, а потім перев’язати їх марлею чи бинтом.

Пакунок з льодом

лід

Це – досить ефективний спосіб, щоб зменшити запалення і полегшити біль коліна. Просто помістіть пакет із кубиками льоду на коліно на двадцять хвилин (ні в якому разі не довше, бо це може зашкодити вашій шкірі).

Лікувальний засіб з пшеничного борошна та куркуми

куркума

Ви можете виготовити протизапальну пасту з молока, пшеничного борошна, касторової олії та порошку куркуми. Візьміть півсклянки гарячої води, додайте в неї три столові ложки пшеничного борошна, столову ложку касторової олії  і дрібку куркуми. Переконайтеся, що суміш є однорідною і пастоподібною, щоб легко накладати її на коліно. Не забудьте, що робити це потрібно,  поки паста ще тепла. Цей засіб полегшить біль у колінах.

Природні протизапальні засоби

ягоди годжі

В природі існують продукти, які можуть знижувати рівень запалення колінного суглоба. Якщо ви будете дотримуватись різноманітного раціону, в який такі продукти включені, це допоможе вам. Отож, необхідно, щоб до раціону входили: Omega 3 жирні кислоти (містяться у м’ясі лосося, оселедця, сардин…), насіння Чіа, насіння льону, броколі, журавлина, ягоди годжі, куркума, ананаси та зелений чай.

Більше рекомендацій для підтримки здоров’я колінних суглобів

 • Потрібно уникати збільшення ваги тіла. Коліна дуже страждають від ожиріння.
 • Плавання – це надзвичайно хороший вид спорту, завдяки якому коліна стають витривалішими.
 • Якщо ви страждаєте від артрозу колін, уникайте перенапруження чи силових вправ. Йдеться, наприклад, про пробіжку або прогулянку на велосипеді протягом тривалого часу. Під час відчуття гострого болю краще зробити паузу та відпочити.
 • Протизапальні ліки, як правило, можуть мати безліч побічних ефектів. Якщо ж, все таки, вам необхідно вдаватися до лікарських препаратів, то ацетамінофен завжди буде найкращим вибором. Перед вживанням ліків проконсультуйтесь зі своїм лікарем.


 • Huddleston JI, Goodman S. Hip and knee pain. In: Firestein GS, Budd RC, Gabriel SE, McInnes IB, O’Dell JR, eds. Kelley and Firestein’s Textbook of Rheumatology. 10th ed. Philadelphia, PA: Elsevier; 2017:chap 48.
 • McCoy BW, Hussain WM, Griesser MJ, Parker RD. Patellofemoral pain. In: Miller MD, Thompson SR, eds. DeLee and Drez’s Orthopaedic Sports Medicine. 4th ed. Philadelphia, PA: Elsevier Saunders; 2015:chap 105.
 • Arendt-Nielsen, L., Nie, H., Laursen, M. B., Laursen, B. S., Madeleine, P., Simonsen, O. H., & Graven-Nielsen, T. (2010). Sensitization in patients with painful knee osteoarthritis. Pain. https://doi.org/10.1016/j.pain.2010.04.003">https://doi.org/10.1016/j.pain.2010.04.003</a>
 • Vilai Kuptniratsaikul, Piyapat Dajpratham, Wirat Taechaarpornkul, Montana Buntragulpoontawee, Pranee Lukkanapichonchut, Chirawan Chootip, Jittima Saengsuwan, Kesthamrong Tantayakom, Supphalak Laongpech. http://www.greenmedinfo.com/article/efficacy-and-safety-curcuma-domestica-extracts-compared-ibuprofen-patients">Eficacia y seguridad de los extractos de Curcuma domestica en comparación con ibuprofeno en pacientes con osteoartritis de la rodilla: un estudio multicéntrico.Clin Interv envejecimiento. 2014; 9:451-8.
 • MedlinePlus. Lesiones y enfermedades de la rodilla. https://medlineplus.gov/spanish/kneeinjuriesanddisorders.html
 • Curr Pharm Des. 2011;17(8):754-68.
  Molecular mechanisms of inflammation. Anti-inflammatory benefits of virgin olive oil and the phenolic compound oleocanthal. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/21443487

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.