Біль у колінах? Причини та способи лікування

Червень 30, 2015

Завдяки колінним суглобам, ви можете підійматись вгору по сходах, ходити, бігати… Коли йдеться про наші рухи, колінні суглоби, безумовно, це одні з найголовніших частин нашого тіла, а саме тому, для нас не має бути несподіванкою те, що іноді ми відчуваємо певний біль, дискомфорт, запалення, ба навіть зношеність саме в колінних суглобах. Існують різні причини чому ми відчуваємо біль в колінах. Ми пояснимо їх нижче в нашій статті і дамо вам кілька простих порад щодо лікування.

Відчувати  біль в колінах можуть люди в будь-якому віці. Синяк, проблема зі зв’язками або початок артриту можуть бути найбільш поширеними причинами. Що не викликає сумніву, так це те, що біль може паралізувати і сильно впливати на якість вашого життя. Важливо старатись запобігти його виникненню за допомогою активного способу життя і правильного харчування. Але коли вже таки біль починається, ви можете зупинити його, користуючись деяким простими нашими порадами. Погляньмо.

Що спричиняє біль в колінах?

anatomia_kolina_ukr

 

Майте на увазі, що коліно – це великий суглоб вашого тіла. Ви виконуєте майже всі щоденні рухи, використовуючи його. Для того щоб коліно було гнучким, у вас наявні складні структури, які завжди повинні бути в хорошій формі, йдеться про: кістки, хрящі, зв’язки, м’язи та сухожилля. Проаналізуймо, що ж саме викликає біль у цій частині тіла.

Чи біль трапляється після неправильного руху?

  • Іноді ви можете обернутись не так я слід на ногах, вдарити своє коліно, або навіть порухатись так, що раптом, відчуєте сильний ривок, ніби вас вдарили батогом. Якщо ви зробили несподіваний оберт, то можете зазнати травми меніска. У такому випадку біль у коліні відбудеться наростає в інтенсивності. А через 24 годин, він може бути найбільшим.
  • У вас можуть трапитись травми зв’язок коліна. Якщо ви відчуваєте біль і не може ступити ногою на землю, ви можете мати травму на одній з двох зв’язок, які знаходяться в всередині колінного суглоба, і повинно пройти багато часу, щоб зв’язки вилікувались і прийшли до норми.
  • Тендиніт і бурсит колінного суглоба також поширені при такому типі травми, коли стається неправильний рух або удар. Він викликаний запаленням слизової сумки, такого мішечка, наповненого рідиною, який діє в якості подушки між кістками і м’язами або сухожиллями.

Чи буває біль без видимої на то причини?

  • Артроз: хвороба, яка виникає через знос або пошкодження хрящової тканини. Кістки будуть тертись одна до одної і біль буде відбуватися навіть під час найпростіших рухів, таких як ходьба  вгору по сходах, наприклад. Такий біль в коліні буде найбільш інтенсивним в нічний час. На жаль, поки що, немає ніякого лікування від артрозу. Єдине, що ви можете зробити, це полегшити його за допомогою ліків або природних лікувальних засобів.
  • Ревматоїдний артрит: це захворювання, яке теж вражає суглоби. Він викликає втому, нездужання, біль, і навіть лихоманку. Він може з’явитися раптово, а потім так само несподівано зникнути. Позитивна новина у цій ситуації є така, що ревматоїдний артрит можна вилікувати, якщо займатись лікуванням протягом тривалого часу. Ліки і навіть заміна колінного хряща може відновити здорову роботу колінного суглоба. Проте не забувайте, що лише ваш лікар повинен бути завжди тією людиною, яка розповість вам про найкраще вирішення вашого медичного випадку.

Засоби для зняття болю в колінах

Рослинні олії

olyvkovaolia

Оливкова олія є хорошим засобом для зняття болю. Вона має протизапальні властивості, а також сприяє стимуляції кровообігу. Ви можете зробити легкий масаж колін двічі на день, намазуючи коліна двома столовими ложками оливкової олії, а потім перев’язати коліна марлею чи бинтом.

Пакунок з льодом

lid2

Це – досить ефективний спосіб, щоб зменшити запалення і полегшити біль коліна. Просто помістіть кульок з кубиками льоду на коліно на двадцять хвилин (ні в якому разі не довше, бо це може зашкодити вашій шкірі).

Лікувальний засіб з пшеничного борошна та куркуми

kurkuma

Ви можете виготовити протизапальну пасту з молока, пшеничного борошна, касторової олії і порошку куркуми. Візьміть півсклянки гарячої води і покладіть в неї три столові ложки пшеничного борошна, столову ложку касторової олії  і дрібку куркуми. Переконайтеся, що суміш є однорідною і пастоподібною, щоб мати змогу легко накладати її на ваше коліно. Не забудьте, що робити це потрібно,  поки паста ще тепла. Цей засіб дасть вам сильне полегшення болю.

Природні протизапальні засоби

yagodygogi

В природі існують продукти, які знижують рівень запалення колінного суглоба. Якщо ви будете дотримуватись різноманітного раціону, в який такі продукти включені, це сильно допоможе вам. Отож, необхідно, щоб ваш раціон складав хорошу кількість Omega 3 жирних кислот (міститься у м’ясі лосося, оселедця, сардин…), насіння Чіа, насіння льону, броколі, журавлини, ягід годжі, куркуми, ананасу та зеленого чаю.

Більше рекомендацій для підтримки здоров’я колінних суглобів

  • Старайтесь уникати збільшення ваги тіла. Ваші коліна дуже страждають від ожиріння.
  • Плавання – це надзвичайно хороший вид спорту з допомогою якого ваші коліна стануть витривалішими.
  • Якщо ви страждаєте від артрозу колін, уникайте вправ, що вимагають перенапруження чи силових вправ. Йдеться, наприклад про пробіжку або прогулянку на велосипеді протягом тривалого часу. Під час відчуття гострого болю краще зробити паузу та відпочити.
  • Протизапальні ліки, як правило, можуть мати безліч побічних ефектів. Якщо ж, все таки, вам необхідно вдаватися до лікарських препаратів, то ацетамінофен завжди буде найкращим вибором.
Вас також можуть зацікавити