Чому ваш зір розмитий?

Тисячі людей страждають щодня від розмитого або дифузного зору – розладу, що має багато причин, які ви не повинні ігнорувати. Перш за все, якщо ця проблема супроводжується головним болем, запамороченням, нудотою і втомою, дуже важливо з'ясувати, як цьому запобігти.
Чому ваш зір розмитий?

Останнє оновлення: 23 січня, 2019

Ви не можете добре розгледіти об’єкти, відрізнити людей (особливо їхні обличчя), у вас проблеми при читанні, або ви відчуваєте, що букви стрибають на комп’ютері або сторінках книги? Можливо, саме час звернутися до фахівців, які допоможуть покращити зір. У цій статті ви дізнаєтеся про деякі факти щодо розмитого зору, його причини і способи лікування.

Причини розмитого зору

Цей перелік допоможе вам визначити причину розмитого зору і найпоширеніші симптоми.

Астигматизм чи короткозорість

Перша причина – це розлад, через який ви погано бачите поблизу. Друга обмежує бачення вдалину. Вони не лише затуманюють зір, але й спотворюють його в цілому.

Катаракта

Вона частіше трапляється у людей віком старше 60 років, а іноді взагалі не має жодних симптомів. В інших випадках вона викликає помутніння рогівки, помутніння зору, чутливість до світла, двоїння і прогресивну розмитість зору.

поганий зір

Діабет

Одним з багатьох симптомів дисбалансу рівню цукру в крові може бути розмитий зір. Ви повинні бути пильними, якщо страждаєте на цю хворобу, тому що вона може призвести до набагато серйозніших проблем із зором, як-от сліпоти.

Базедова хвороба

Втрата ваги і підвищений апетит, прискорене серцебиття, високий кров’яний тиск, тремор і розмитий зір – найбільш відомі симптоми цього розладу, який вражає щитоподібну залозу.

Розсіяний склероз

Цей нейродегенеративний розлад часто супроводжується численними проблемами із зором, серед яких розмитий зір. Він також може викликати проблеми з сечовим міхуром, зміни чуттєвості та ін.

Гіпоглікемія

Коли рівень цукру в крові раптово падає, це може призвести не тільки до розмитого зору, але й до інших видів порушень, сплутаності свідомості, двоїння в очах, судом, втрати концентрації, неспокою, прискореного серцебиття і тремтіння.

катаракта

Мігрень

Коли голова занадто сильно болить через м’язові або нейронні проблеми, розмитий зір є найпоширенішим симптомом. Інші ознаки: нудота, чутливість до світла, біль в очах і блювота. Мігрень може мати ті ж самі симптоми.

Високий кров’яний тиск і глаукома

Якщо у вас гіпертонія або очний тиск (глаукома), можуть виникнути проблеми з зором. Крім того, обидва захворювання викликають додаткові проблеми, такі як втрата свідомості, повна або часткова втрата зору, тахікардія тощо.

Як покращити свій зір

Якщо ви часто відчуваєте будь-які з вищевказаних симптомів, дуже важливо негайно звернутися до лікаря. Якщо вони виникають лише іноді, зверніть увагу на наші поради:

Зменште стрес

Це допоможе вам знизити кров’яний тиск і нервозність. Так ви будете спокійнішими, і ваш зір поліпшиться. Гіпертонія є одним з найлютіших ворогів ваших очей. Якщо у вас є очний тиск, також варто позбутися стресу. Працюйте над зменшенням гніву і занепокоєння, щоб вони не впливали на ваше самопочуття.

біль в очах та поганий зір

Розслабте очі

Якщо ви довго працюєте перед монітором комп’ютера або ноутбука, ваші очі можуть втомитися, і це викличе розмитий зір. Залишайтеся сидіти і заплющте очі на хвилину. Інший варіант: встаньте, підніміть вказівний палець перед обличчям і повільно наближайте і віддаляйте його, слідкуючи за ним очима. Після цього робіть те ж саме, але переміщаючи палець вправо, а потім вліво, наче маятник. Ви повинні рухати тільки очима, а не головою.

Фокусування і розфокусування

Оберіть об’єкт і пильно дивіться, зосередившись на ньому. Потім спробуйте розфокусуватися на об’єкті та побачити те, що навколо нього. Одна з причин, чому наш зір стає розмитим, – це нездатність зосередитися на чомусь конкретному, адже щодня ми отримуємо сотні стимуляторів.

Слідкуйте за харчуванням

Звичайно, ви вже знаєте, що вода – найкращий союзник, завдяки якому очі залишаються зволоженими. Крім того, вона може допомогти вивести токсини, які накопичилися в організмі і можуть завдати шкоди печінці – органу, безпосередньо пов’язаному з очима.

Якщо ваш зір розмитий або затьмарений, спробуйте їсти знежирені продукти й уникати смажених. Пийте чай болдо щодня і споживайте зварені на пару або частково варені овочі (насамперед, броколі, шпинат і мангольд) з цільнозерновим рисом. Не їжте жири, м’ясо або молочні продукти.

Одночасно слід збільшити споживання вітамінів А і С. Ви знайдете їх в цитрусових, моркві, папаї та броколі.

Ведіть здоровий спосіб життя

Збільште розмір букв на екрані комп’ютера, щоб не переміщувати його ближче до очей, не читайте, коли бракує світла (природне світло краще за штучне), тримайте дистанцію принаймні один метр від телевізійного екрана, носіть сонцезахисні окуляри, коли виходите на обід або повертаєтеся додому.

Також добре проводити час у сільській місцевості або на природі, наприклад, у селі або на пляжі. Так ви можете потренувати очі. Так само, як і у випадку з панорамною фотографією, очам потрібно відпочити від одночасного споглядання настільки великої кількості об’єктів, зокрема кольорів і неонових яскравих вогнів.
Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.