Чи корисна пивна дієта?

Чи знаєте ви, що пиво у вашому раціоні може мати багато переваг для організму? Нижче ви дізнаєтеся, що таке пивна дієта.
Чи корисна пивна дієта?

Останнє оновлення: 03 квітня, 2019

Як і всі алкогольні напої, пиво має погану репутацію, яка значною мірою невиправдана. Власне, цей напій може надати багато користі для вашого тіла, тому пивна дієта може стати вам корисною.

Через вміст алкоголю споживати багато пива не рекомендують. Проте ви можете споживати помірну кількість алкоголю без шкоди. Хоча найкращою рекомендацією для будь-якої дієти є безалкогольне пиво.

Вам може здатися дивним, що йдеться про дієту на основі цього знаменитого напою. Це цілком природно, оскільки, як ми вже відзначали, пиво має погану славу через те, що асоціюється з алкоголізмом.

Проте наукові докази свідчать, що цей напій може бути корисним, про що ми розповімо в цій статті.

Пивний живіт – це просто міф

пивний живіт
Практично кожен пов’язує споживання пива зі збільшенням талії, що широко відоме як «пивний живіт». Проте останні наукові дослідження показали, що пиво не пов’язане з розширенням розміру талії.

Це говорить про те, що так званий пивний живіт натомість виникає внаслідок частого споживання жиру в поєднанні з утриманням води. Вищезгадане означає, що ті, хто має пивний живіт, мають його незалежно від того, пили вони пиво чи ні.

Проте ті, хто вже має таку умову, можуть бути більш схильні до надмірного споживання пива, оскільки воно викликає гази.

Пиво не винне в ожирінні

Той факт, що людина з надмірною вагою п’є пиво, не означає, що саме цей напій викликає її ожиріння.

Було проведене дослідження, щоб спробувати знайти зв’язок між ожирінням і пивом. Згідно з результатами, немає доказів того, що ви наберете вагу від споживання пива.

Справді, людина, яка споживає пиво, може мати ожиріння, але ожиріння залежить від стану метаболізму або високого споживання калорій. Останнє заперечує міф про те, що пиво робить людину гладкою, адже воно містить дуже мало калорій.

Прочитайте цю статтю: Найкращий спосіб пити пиво

Чи варто пити пиво на дієті?

Нещодавно «пивна дієта» привернула увагу в засобах масової інформації.

Необхідно дещо прояснити: коли ми говоримо про термін «пивна дієта», ми не маємо на увазі дієту на основі пива. Скоріше, ми маємо на увазі, що ви можна споживати трохи пива, коли ви на дієті. Звісно, це має бути в міру і переважно безалкогольне.

Як ми вже згадували, рекомендують помірне споживання пива під час схуднення.

Пиво має такі переваги:

Харчові переваги та низькі калорії

Перш за все, ви можете помірно пити пиво на дієті, не турбуючись про те, що наберете вагу.

Кожна стандартна пляшка пива містить 148 калорій. Якщо ви обираєте безалкогольний різновид, ви споживаєте лише 68 калорій.

Безалкогольне пиво є найбільш рекомендованим не тільки тому, що воно містить менше калорій, але й тому, що ви уникаєте вживання алкоголю, що, по суті, є джерелом поганої репутації пива.

Водночас важливо відзначити, що пиво багате на мінерали та вітаміни (зокрема групи В), і це сечогінний засіб.

Деякі важливі чинники

чи корисна пивна дієта
«Пивна дієта» – це не дієта сама по собі.

Ми рекомендуємо додати споживання пива до будь-якої дієти для зниження ваги. У жодному разі пиво не має замінити їжу.

Просто насолоджуйтеся цим напоєм, який містить деякі вітаміни, мінерали та антиоксиданти.

Якщо хочете щось випити, пиво набагато корисніше для вашого тіла і містить набагато менше жирів, ніж газований напій або пастеризований сік.

Не можна забувати про те, що ці напої мають високий вміст цукру і дають занадто багато калорій. Отже, обирайте пиво.

Споживайте його помірно і не поєднуйте з висококалорійними продуктами

Що вважають “помірним”? Це щоденне споживання 2-3 порцій пива для чоловіків і 1-2 для жінок. Зловживання пивом може нашкодити здоров’ю.

Здається очевидним, але ми повинні підкреслити це: якщо ви поєднуєте пиво з висококалорійною, жирною їжею, то суміш майже напевно змусить вас набрати вагу.

Пийте його для зволоження після тренування

Чи знаєте ви, що пиво може бути чудовим варіантом для зволоження та поповнення мінеральних солей після тренування? Звичайно, завжди споживайте його в міру і, якщо можливо, обирайте безалкогольне пиво.

Пиво має мальтодекстрин – тип вуглеводу, що сприяє відновленню рідини після фізичної активності.

Чим корисна пивна дієта для здоров’я

Згідно з дослідженнями, мікронутрієнти, що містяться в пиві, покращують стан у випадку серцево-судинних захворювань, оскільки впливають на лікування. Крім того, у ньому є поліфеноли, кремній і флавоноїди, які потрібні для здоров’я кісток.

Нарешті, споживання пива особливо корисне для здоров’я жінок. Воно має протизапальні, антиоксидантні та противірусні властивості, покращує активність естрогену.  • He X., Rebholz CM., Daya N., Lazo M., Selvin E., Alcohol consumption and incident diabetes: the atherosclerosis risk in communities (ARIC) study. Diabetologia, 2019. 62 (5): 770-778.
  • Bishehsari F., Magno E., Swanson G., Desai V., Voigt RB., et al., Alcohol and gut derived inflammation. Alcohol Res, 2017. 38 (2): 163-171.

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.