Правда про газовані напої

Газовані напої містять речовини, які викликають звикання, що змушує вас пити їх частіше.
Правда про газовані напої

Останнє оновлення: 19 листопада, 2018

Безалкогольні напої (газовані напої) дуже популярні в усьому світі. У деяких регіонах, наприклад, у Сполучених Штатах, вони насправді коштують менше ніж вода!

Більшість споживачів не знають, з чого насправді вони зроблені. У цій статті ви дізнаєтеся про сполуки в складі газованих напоїв, якими ви насолоджуєтеся під час їжі. Увага: після прочитання, ви більше не захочете їх пити!

Як роблять газовані напої?

Ці напої виробляють із залученням різних хімічних процесів. Вони не містять жодних натуральних компонентів. До їхнього складу входять рафінований цукор, ароматизатори, штучні барвники (ці три речовини складають 90% пляшки), а також карамель, кофеїн, добавки та консерванти, отримані зі смоли (так, ви прочитали правильно).

У складі Coca-Cola, наприклад, наявні кислоти, головним чином, вугільна й ериторбна. Назви звучать настільки ж жахливо, якими вони є насправді. Це те, що ви вводите до організму та даєте своїй родині!

Деякі з не дуже поширених способів використання Coca Cola змусять вас усвідомити, наскільки вона руйнівна для вашого здоров’я. Зокрема слід згадати:

Очищення ванної кімнати

Вона видаляє застарілий бруд з боків унітазу. Все, що вам потрібно зробити, це додати трохи цього напою в миску і залишити на декілька секунд. Використовуйте щітку, щоб туалет заблищав!

Усунення корозії

Механіки використовують цей напій, щоб видалити корозію з клем акумулятора. Полийте трохи й залиште на 30 хвилин.

Видалення іржі

газовані напої та цукор
Кислоти в складі Coca-Cola – першокласні розчинники. Спробуйте трохи на іржавому предметі, наприклад, на велосипеді або цвяху.

Змивання масляних плям

Це ще один спосіб використання газованих напоїв, яким послуговуються механіки. Коли ваш одяг забруднився моторним маслом, покладіть його в контейнер з декількома літрами газованих напоїв. Залиште протягом трьох годин і промийте водою. Одяг виглядатиме, як новий!

Очищення скла

Цим можна очистити вікна в машині або вдома. Налийте трохи на долоню і нанесіть на скло, потім зітріть чистою вологою тканиною.

Що ще містять газовані напої?

Так, є ще приховані сюрпризи та секрети, які ми розкриємо. Ви готові? Ви будете здивовані! Фосфорна кислота, наприклад. Це потужний корозійні агент, який спочатку атакує зуби, а потім, коли потрапляє в організм, “вражає” шлунок і печінку. Це є причиною багатьох проблем і хвороб органів травлення, печінки і кишківника. Це мовчазний ворог, небезпеку якого багато хто не розуміє.

Кілька досліджень показали, що ця кислота є канцерогенною і походить з нафти. У поєднанні з великою кількістю цукру і кофеїну вона викликає:

 • Звикання: вам завжди хочеться пити все більше і більше.
 • Зміни в нервовій системі: люди, які п’ють газовані напої, більш збудливі, ніж інші.
 • Гормональний дисбаланс: наприклад, вона атакує ендокринну систему.
 • Шкода для зубів: плями, гниль і карієс.
 • Послаблює кістки: краде кальцій в організму.
 • Збільшення ваги: ​​висока кількість цукру у їхньому складі (навіть у легких і низькокалорійних варіантах) змусить вас з’їсти більше.
 • Знижує рівень імунного захисту: через ослаблення імунної системи ви будете більш схильні підхопити захворювання, що викликають віруси і бактерії.
 • Збільшує алергії.
 • Знижує рівень мінералів в організмі.
 • Ферментує їжу в шлунку: споживання газованих напоїв разом з їжею негативно впливає на процес травлення.
 • Надмірна секреція оцтової кислоти та спирту: це призводить до того, що печінці важче працювати, наче ви вживали алкогольні напої, і викликає багато пошкоджень.
 • Руйнування і старіння клітин.
газовані напої в пляшках

Чому ми п’ємо газовані напої, якщо вони настільки погані для здоров’я?

По-перше, тому що ми не знаємо нічого кращого. Те ж саме відбувається з їжею, яку ми їмо щодня, чи то в кафе, чи то напівфабрикати вдома. Якби люди знали про негативні наслідки вживання напоїв, вони негайно припинили б їх купувати, і, можливо, зупинилося б їхнє виробництво.

Принаймні, ми можемо почати з себе, припинивши споживати ці шкідливі напої та пропонувати їх нашим близьким.

По-друге, тому що газовані напої викликають звикання, їх купують, як воду. Діти часто просять батьків купити пляшку в магазині або в кафе.

По-третє, тому що реклама, яку ми бачимо в засобах масової інформації, зображує газовані напої, як “модні”, “як такі, які варто розділити ​​з друзями або родиною”. І це просто не відповідає дійсності. Ведеться величезна дискусія стосовно виробництва та комерціалізації цих напоїв.

Корпорації багатіють завдяки погіршенню здоров’я своїх клієнтів (як це відбувається, наприклад, з тютюновою промисловістю, яка є однією з найважливіших у світі).

Що відбувається з організмом, коли ми п’ємо газовані напої?

газовані напої
Дійсно цікаве дослідження ілюструє вплив на організм відомого напою з червоною етикеткою і білими літерами. Ви хочете дізнатися подробиці?
 • 10 хвилин – нервова система раптово збуджується через кофеїн і цукор, які були введені до організму.
 • 20 хвилин – рівень інсуліну в крові збільшується, а печінка починає перетворення цукру в жир.
 • 40 хвилин – зіниці розширюються, підвищується кров’яний тиск, печінка викидає більше інсуліну, а рецептори, відповідальні за відчуття сонливості, блокуються.
 • 45 хвилин – збільшується гормон дофамін, який відповідає за стимулювання центру задоволення в мозку. Те ж саме відбувається з тими, хто вживає героїн.
 • 60 хвилин – рівень кальцію, який виводиться через сечу, збільшується, оскільки фосфорна кислота в газованих напоях сполучається з певними поживними речовинами, стимулюючи їх виведення з організму. Цей процес також призводить до втрати магнію і цинку.Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.