Чи можна носити взуття без підборів щодня?

Зазвичай вважається, що взуття без підборів нічим не шкодить здоров'ю. Більшість людей переконані, що його можна носити весь день і не мати жодних негативних наслідків. Але чи справді це так?
Чи можна носити взуття без підборів щодня?

Останнє оновлення: 15 лютого, 2019

Оскільки взуття без підборів може шкодити кісткам, суглобам і м’язам, бажано чергувати різні типи взуття. Це не лише урізноманітнить ваш стиль, а й також допоможе покращити поставу.

Ваші стопи болять, але ви не можете зрозуміти чому? Ви багато займаєтеся спортом, правильно розігріваєтеся перед кожним тренуванням і вибираєте збалансоване навантаження. Решту часу ви їздите від одного місця до іншого. Коли ви приходите додому, то носите ті самі капці, що й завжди. То в чому річ? Можливо, носити взуття без підборів щодня шкідливо?

Що б ви не робили, біль не минає. Ви не розумієте, у чому причина, але дратівливе поколювання не дає спокою. То що ж таке?

Цілком можливо, ви носите неправильне взуття. Загалом майже кожен знає, що не можна носити високі підбори щодня. Саме тому деякі люди зовсім відмовилися від них або максимально уникають такого взуття.

Утім про наслідки носіння взуття без підборів говорять значно рідше. Воно зручніше й, здається, менше шкодить стопі. Але це не завжди так.

Погляньте на підошви своїх стоп. Помічаєте вигин? Він вказує на те, що під час ходьби потрібно носити підбори певної висоти. Завдяки цьому взуття краще підходитиме до будови стопи.

Під час ходьби ноги контактують із підлогою. Тому якщо регулярно носити взуття без підборів, цю ділянку нічого не захищає.

Коли ви постійно взуваєте однакові туфлі, рано чи пізно це завдасть вам шкоди. Частина тіла, яка тримає на собі вагу всього організму, буде під серйозним ризиком.

Наслідки щоденного носіння взуття без підборів

чи корисне взуття без підборів

Причина всього зла – плантарний фасциїт. Це розлад, який виникає, коли пошкоджується сухожилля, що з’єднує п’яту з передньою частиною стопи.

Якщо носити взуття без підборів щодня, це може призвести до розвитку низки порушень, адже воно не адаптоване до склепіння стопи. Ваші стопи дуже страждатимуть, оскільки саме вони підтримують тіло.

  • Фасциїт можна побачити майже неозброєним оком – висота склепіння стопи зменшується.
  • Також варто зазначити, що взуття без підборів може призвести до розвитку плоскостопості.

Як ми вже казали, кінцівки надзвичайно важливі для підтримання загального балансу тіла. Тому порушення роботи цієї ділянки вплине на інші м’язи, кістки та суглоби, оскільки їм доведеться взяти на себе додаткове навантаження.

Тоді як одні частини тіла відпочивають від роботи, іншим доводиться компенсувати це. Як наслідок, виникає низка запалень, що можуть призвести до інтенсивного болю в спині, стегнах, щиколотках.

Також можуть виникнути інші проблеми, коли ми несвідомо змінюємо ходьбу, щоб зменшити тиск на частини тіла, що болять.

На жаль, це не допомагає. Ви лише погіршуєте ситуацію, намагаючись адаптувати тіло до неприродного положення.

  • Лише подумайте: коли м’яз запалений, кістка, яку він покриває, зміщується. Таке зміщення призводить до зміни положення іншої кістки. Цей ефект доміно поширюється на весь організм, а ми навіть не помічаємо.

Як піклуватися про стопи

Якщо носити підбори шкідливо, а низьке взуття не підходить для регулярного носіння, то що ж робити? Дотримуйтеся наших порад, і ви помітите суттєве покращення в стані стоп.

Використовуйте спеціальні вставки

здорове взуття без підборів

На щастя, зараз ортопедичні продукти стають доступні все більшій кількості людей. Їх без проблем можна купити в аптеці чи замовити в Інтернеті.

Крім того, з’являється все більше магазинів, які займаються такими товарами.

Рекомендовано використовувати вставки висотою 1-2 см.

Змініть взуття

Як і в багатьох інших випадках, завжди варто знати міру. Вам потрібно постаратися збалансувати те, що ви носите. Радимо міняти тип взуття кожні один або два дні.

Таким чином протягом деяких днів стопи матимуть можливість відпочити та взяти перерву, а протягом інших навпаки – активізуватися. Це оптимізує їх роботу та можливості. Крім того, покращиться постава та стан всіх тканин організму.

Носіть капці із силіконовою підошвою

зручне взуття без підборів

Час, який ми проводимо вдома, також дуже важливий. Потрібно завжди про себе дбати, де б ви не були. Тому також будьте обережними зі взуттям, яке ви носите вдома.

Більшість капців плоскі й не адаптовані до вигинів стопи. Ось чому ми радимо знайти пару на силіконовій основі, яка має такі ж характеристики, як і взуття, яке ми носимо на вулиці.

Загалом підсумок такий: хоча низьке взуття корисніше для стоп, ніж підбори, не варто забувати про структуру кісток.

Тепер, коли ви знаєте, як правильно носити й вибирати взуття, вам буде простіше адаптувати свій гардероб і купити якісні речі.

Не варто забувати, що це питання не лише зовнішнього вигляду, а й комфорту.

Важливо добре почуватися й ніколи не ставити моду вище, ніж власне здоров’я та добробут.  • Etxebarria-Foronda, Iñigo, et al. “Tratamiento del pie plano flexible infantil con la técnica de calcáneo-stop.” Gaceta Médica de Bilbao 103.4 (2006): 149-153.
  • Molina, Andrea Manent, et al. “Zapato plano en la artrodesis de la primera metatarsofalángica,¿ por qué no?.” Revista del Pie y Tobillo 30.1 (2016): 21-27.
  • Revenga-Giertych, C., and M. P. Bulo-Concellón. “El pie plano valgo: evolución de la huella plantar y factores relacionados.” Revista de ortopedia y traumatología 49.4 (2005): 271-280.

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.