Дефіцит калію в організмі людини: 4 ознаки

Як судоми, так і втома можуть бути чіткими показниками дефіциту калію. Додайте продукти, які містять цей мінерал, до вашого раціону для уникнення серйозних проблем зі здоров'ям.
Дефіцит калію в організмі людини: 4 ознаки

Останнє оновлення: 27 травня, 2019

Дефіцит калію може впливати на ваші нерви та на взаємодію з м’язовими клітинами в вашому травному тракті, серці та інших тілесних системах.

Більшість калію в організмі трапляється у ваших клітинах.

Коли у вас є збалансована щоденна дієта, ви з легкістю зберігаєте стабільний рівень калію.

Якщо ваш раціон навпаки дуже бідний, містить шкідливі продукти або не містить ключових джерел, у вас буде дефіцит калію.

Але як ви дізнаєтесь, що у вас дефіцит калію? У цій статті ми пояснимо його ознаки.

Зверніть увагу на свій організм, щоб побачити, чи є у вас якісь з них.

1. Дефіцит калію спричиняє втому і слабкість

втомлена жінка на велотренажері

Першими симптомами дефіциту калію є болі в м’язах, судоми та патологічна слабкість. Вона не тільки позначиться на руках і ногах, а й на дихальних і шлунково-кишкових м’язах.

Низький рівень калію запобігає швидкому відновленню енергії в м’язових клітинах. Це змушує їх натрапляти на труднощі.

Слабкість, спазми м’язів і поколювання або оніміння в м’язах можуть свідчити про те, що дефіцит калію погіршується.

Якщо у вас є якісь із цих симптомів, радимо негайно звернутися до лікаря для діагнозу.

2. Аритмія

Якщо у вас дефіцит калію в організмі тривалий час, це може вплинути на ваше серце, змінюючи його нормальну функцію. Першим симптомом цього буде аритмія без будь-яких ​​причин.

Це нормально, якщо ви багато бігаєте, але ви не готові. Та, якщо це відбувається в повсякденному житті, це не є нормальним.

Якщо у вас дефіцит калію вже тривалий час, у кінцевому підсумку у вас можуть розвинутись структурні та функціональні зміни в нирках.

Дефіцит калію також може уповільнити ваш пульс і в результаті викликати запаморочення.

Є різні види аритмії. Деякі з них змушують серце битися надто швидко, а інші змушують його працювати повільніше. У найважчих випадках ваше серце може почати пропускати удари.

Усі види аритмій можуть викликати різні симптоми, починаючи від запаморочення до непритомності. Аритмія через будь-яку причину може супроводжуватися задишкою, болем у грудях та потовиділенням.

дефіцит калію

3. Високий кров’яний тиск

Є багато факторів, які впливають на артеріальний тиск, включаючи історію сім’ї, надмірну вагу та споживання солі. Дефіцит калію також може бути причиною.

Фактично, і занадто багато, і занадто мало калію може викликати зміни в артеріальному тиску.

Згідно з кількома дослідженнями, споживання занадто багато солоної їжі і занадто мало фруктів і овочів може призвести до високого кров’яного тиску.

4. Судоми

Активність та стан спокою ваших м’язів залежать від калію. Релаксація може бути добровільною або мимовільною залежно від типу м’язів, з якими ви працюєте.

Якщо у вас дефіцит калію, м’язи перебувають в контрактному стані, що викликає судоми. Наприклад, якщо у вас часто трапляються спазми м’язів ніг, це може бути через брак калію.

Це дуже часто зустрічається у спортсменів, які багато тренуються. Якщо це стосується вас, рекомендується споживати спортивні напої, які іноді багаті електролітами та калієм.

Продукти, багаті калієм

Кожного разу, коли ми говоримо про калій, люди завжди вважають, що банани є його найкращим джерелом. Попри те, що цей фрукт має гарну концентрацію калію, це не єдиний варіант.

Серед продуктів, які, природно, допоможуть вам отримати необхідну кількість калію, ви знайдете:

овочі багаті на калій

Мангольд

Цей овоч легко зрости вдома, і кожен повинен це спробувати. Тільки 100 грамів забезпечує 380 мг калію. Ви можете споживати його в салатах або коктейлях.

Банани

Загальновідомо, що банани багаті на калій. Вони містять 370 мг на 100 грамів м’яса.

Пам’ятайте, що якщо ви діабетик, то не варто споживати надто багато цього фрукта.

Картопля

Якщо ви – людина, якій подобається пюре, то ви, напевно, ніколи не зазнали жодного із зазначених симптомів.

  • Картопля містить 418 мг калію на кожні 100 грамів.
  • Щоб не втратити цей мінерал, краще споживати печену картоплю, на грилі або на пару.
  • Не забувайте уникати смажених картопляних страв.

Капуста

Це ще один сезонний овоч, який містить 450 мг калію на 100 грамів.

Найкращі варіанти для приготування цього овоча – це салати або печені страви.

Авокадо

Авокадо містить 487 мг калію на 100 грамів. Ви можете насолодитися ним у гуакамоле, у салаті або в бутерброді.

Шпинат

Шпинат – чудовий овоч, який можна додати до різних страв, що містить 554 мг калію на 100 грамів.

Імовірно, коли ви думаєте про поживні речовини, яке ваше тіло потребує, ви навіть не замислюєтесь про дефіцит калію.

Але не забувайте про цей мінерал, оскільки він відіграє основну роль у багатьох ваших тілесних функціях.

Тепер, коли у вас є список продуктів, які містять його, рекомендуємо почати додавати їх до свого щоденного раціону. Спробуйте!  • Ellison, D. H., & Terker, A. S. (2015). Why Your Mother Was Right: How Potassium Intake Reduces Blood Pressure. Transactions of the American Clinical and Climatological Association.
  • He, F. J., & MacGregor, G. A. (2008). Beneficial effects of potassium on human health. In Physiologia Plantarum. https://doi.org/10.1111/j.1399-3054.2007.01033.x
  • Terker, A. S., Zhang, C., McCormick, J. A., Lazelle, R. A., Zhang, C., Meermeier, N. P., … Ellison, D. H. (2015). Potassium modulates electrolyte balance and blood pressure through effects on distal cell voltage and chloride. Cell Metabolism. https://doi.org/10.1016/j.cmet.2014.12.006
  • Viera, A. J., & Wouk, N. (2015). Potassium disorders: Hypokalemia and hyperkalemia. American Family Physician. https://doi.org/10.1364/JOSA.39.000343

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.