Аритмія серця: симптоми і наслідки

· Листопад 17, 2015
Важливо дотримуватися здорової дієти, щоб уникнути проблем, які можуть вплинути на рівень холестерину в артеріях і венах. Ви також повинні робити помірні фізичні вправи, щоб стимулювати кровообіг.

Ви відчуваєте втому, ваше серце калатає, як шалене… таке вже траплялося колись з вами? Досить часто це не має великих наслідків для вашого здоров’я, але іноді це може бути ознакою проблем з серцем, на які ви повинні звернути увагу. У цій статті ми пропонуємо вам розширити свої знання про аритмію серця.

Що таке аритмія серця?

2-sertse

Можливо, ви колись вже робили кардіограму. На ній ви можна побачити графічне представлення активності серця, за допомогою якого фахівець може оцінити тривалість серцевого циклу і загальну роботу серцевої системи організму. Лікар зможе сказати вам, якщо аритмія викликає невеликі або серйозні зміни частоти пульсу, які можуть послабити його в довгостроковій перспективі.

Види аритмії

  • Синусова брадикардія. При цьому захворюванні ваш пульс, як правило, трохи повільніший, ніж зазвичай, і це не дуже серйозно. Іноді вона може бути результатом впливу деяких ліків.
  • Вентикулярна фібриляція. При цьому типі аритмії у серця неправильна електрична активність, яка дуже небезпечна. Потрібне негайне медичне втручання. Від неї часто страждають молоді люди, які дуже багато тренуються або займаються спортом, і вона часто спричиняє смерть. Це дуже серйозне захворювання. Єдиний показник, який вказує на те, що ви можете бути схильні до цього різновиду аритмії, – це сімейна історія хвороби або генетичний фон, який викликає схильність до неї.
  • Природжений синдром подовженого інтервалу QT. Це ще одне спадкове захворювання, при якому ви страждаєте від короткої і раптової тахікардії, а іноді навіть можете втратити свідомість.
  • Миготлива аритмія. Близько 50% пацієнтів з цим типом аритмії можуть перейти з нормального стану до раптової і сильної аритмії, при цьому обмаль симптомів, які дозволяють спрогнозувати напад. Єдине лікування – кардіостимулятор.
  • Пароксизмальна надшлуночкова тахікардія. Ця аритмія зазвичай проявляється після інтенсивних фізичних вправ. Вона може тривати від декількох хвилин до декількох годин, а потім зникає. Вона супроводжується різким болем у грудях і може бути ідентифікована в дитинстві як аномалія серцевого м’яза. Тож, важливо регулярно проходити обстеження.

Симптоми серцевої аритмії

3-sertse
Зверніть увагу на симптоми, які можуть вказувати на те, що у вас аритмія. Але насамперед пам’ятайте, що будь-який симптом – незалежно від того, наскільки незначний – повинен бути обстежений лікарем:

  • Сильне серцебиття: очевидно, це найбільш поширений симптом. Сильне серцебиття може виникнути після фізичного навантаження або навіть коли ви знаходитесь в стані спокою і не провокуєте його появу. Але будьте обережні – іноді ви можете помітити це відчуття не в грудях, а в шиї. На це слід звернути увагу.
  • Запаморочення: цей симптом трапляється дуже часто після фізичного навантаження. Спочатку у вас може бути прискорений серцевий ритм, потім запаморочення, а потім втрата свідомості.
  • Задишка або втома: можливо, ви відчуваєте необхідність зробити більш глибокі вдихи після деяких вправ, навіть якщо ви робите їх дуже багато. Ви відчуваєте холодний піт і виснаження. Ваша голова обертається, і ви відчуваєте сильне калатання у грудях або шиї. Це дуже серйозно, тож не забудьте повідомити про це лікаря.
  • Серцева недостатність: цей симптом дуже серйозний. Якщо він у вас є, ви, ймовірно, потрапите в лікарню з відчуттям, ніби ви не можете дихати. Ви знаходитесь на межі і потребуєте негайної допомоги.
  • Непритомність: це відбувається, коли мозку не вистачає крові і ви негайно непритомнієте. Ви можете швидко оговтатися і не надати цьому великого значення. Але пам’ятайте, що у непритомності завжди є причина, і ви повинні повідомити про це лікаря. Навіть якщо ви прийшли в себе і чудово почуваєтеся.

Поради з догляду за здоров’ям серця

4-zhinka-sertse

Напевно, ви вже знаєте, що більшість проблем з серцем пов’язані зі спадковими генетичними факторами або навіть травмами під час пологів. Але ви також маєте пам’ятати, що 60% смертей від серцевих проблем можна запобігти шляхом підтримання здорового способу життя. Дотримуйтесь цих порад:

1. Слідкуйте за вагою

Завжди намагайтеся підтримувати здорову вагу і уникати ожиріння.

2. Дотримуйтеся збалансованої дієти

Це означає, що варто включити у раціон багато риби, пісного м’яса, горіхів, омега 3 і 6 жирних кислот, оливкову олію, фрукти, овочі та багато іншого…

3. Слідкуйте за рівнем холестерину

Це дуже просто, адже ви знаєте, що для вен і артерій організму немає нічого гіршого, ніж високий рівень холестерину.

4. Побільше спіть

Спати 7-8 годин на добу добре для вашого здоров’я.

5. Робіть помірні, але регулярні фізичні вправи

Спробуйте виходити з дому і ходити кожен день, або бігати, або їздити на велосипеді… ваші артерії будуть здоровішими, а у вас знизиться кров’яний тиск.

6. Зменшіть рівень стресу і занепокоєння

Дбайте про ваш емоційний стан і спробуйте зменшити тиск повсякденного життя разом з турботами. Скажіть “так” здоровому способу життя, насолоджуйтеся часом, проведеним з друзями і родиною, а також маленькими життєвими дрібницями. Ваше серце буде вам вдячне!