Аритмія серця: симптоми і наслідки

Аритмія серця: симптоми і наслідки
Аритмія серця: симптоми і наслідки

Останнє оновлення: 24 листопада, 2018

Ви відчуваєте втому, ваше серце калатає, як шалене… таке вже траплялося колись з вами? Досить часто це не має великих наслідків для вашого здоров’я, але іноді це може бути ознакою проблем з серцем, на які ви повинні звернути увагу.

У цій статті ми пропонуємо вам розширити свої знання та дізнатися що таке аритмія.

Що таке аритмія серця?

аритмія - порушення ритму серця

Лікар зможе сказати вам, якщо аритмія викликає невеликі або серйозні зміни частоти пульсу, які можуть послабити його в довгостроковій перспективі.

Види аритмії

Синусова брадикардія

При цьому захворюванні ваш пульс, як правило, трохи повільніший, ніж зазвичай, і це не дуже серйозно. Іноді вона може бути результатом впливу деяких ліків.

Шлуночкова фібриляція

При цьому типі аритмії у серця неправильна електрична активність, яка дуже небезпечна. Потрібне негайне медичне втручання. Від неї часто страждають молоді люди, які дуже багато тренуються або займаються спортом, і вона часто спричиняє смерть.

Це дуже серйозне захворювання. Єдиний показник, який вказує на те, що ви можете бути схильні до цього різновиду аритмії, – це сімейна історія хвороби або генетичний фон, який викликає схильність до неї.

Природжений синдром подовженого інтервалу QT

Це ще одне спадкове захворювання, при якому ви страждаєте від короткої і раптової тахікардії, а іноді навіть можете втратити свідомість.

Миготлива аритмія

Близько 50% пацієнтів з цим типом аритмії можуть перейти з нормального стану до раптової і сильної аритмії, при цьому обмаль симптомів, які дозволяють спрогнозувати напад.

Пароксизмальна надшлуночкова тахікардія

Ця аритмія зазвичай проявляється після інтенсивних фізичних вправ. Вона може тривати від декількох хвилин до декількох годин, а потім зникає. Вона супроводжується різким болем у грудях і може бути ідентифікована в дитинстві як аномалія серцевого м’яза. Тож, важливо регулярно проходити обстеження.

Симптоми серцевої аритмії

посилене серцебиття - симптом аритмії

Зверніть увагу на симптоми, які можуть вказувати на те, що у вас аритмія. Але насамперед пам’ятайте, що будь-який симптом – незалежно від того, наскільки незначний – повинен бути обстежений лікарем:

 • Сильне серцебиття: очевидно, це найбільш поширений симптом. Сильне серцебиття може виникнути після фізичного навантаження або навіть коли ви знаходитесь в стані спокою і не провокуєте його появу. Але будьте обережні – іноді ви можете помітити це відчуття не в грудях, а в шиї. На це слід звернути увагу.
 • Запаморочення: цей симптом трапляється дуже часто після фізичного навантаження. Спочатку у вас може бути прискорений серцевий ритм, потім запаморочення, а потім втрата свідомості.
 • Задишка або втома: можливо, ви відчуваєте необхідність зробити більш глибокі вдихи після деяких вправ, навіть якщо ви робите їх дуже багато. Ви відчуваєте холодний піт і виснаження. Ваша голова обертається, і ви відчуваєте сильне калатання у грудях або шиї. Це дуже серйозно, тож не забудьте повідомити про це лікаря.
 • Серцева недостатність: цей симптом дуже серйозний. Якщо він у вас є, ви, ймовірно, потрапите в лікарню з відчуттям, ніби ви не можете дихати. Ви знаходитесь на межі і потребуєте негайної допомоги.
 • Непритомність: це відбувається, коли мозку не вистачає крові і ви негайно непритомнієте. Ви можете швидко оговтатися і не надати цьому великого значення. Але пам’ятайте, що у непритомності завжди є причина, і ви повинні повідомити про це лікаря. Навіть якщо ви прийшли в себе і чудово почуваєтеся.

Поради з догляду за здоров’ям серця

піклуйтесь про здоров'я серця
Але ви також маєте пам’ятати, що 60% смертей від серцевих проблем можна запобігти шляхом підтримання здорового способу життя. Дотримуйтесь цих порад:

1. Слідкуйте за вагою

Завжди намагайтеся підтримувати здорову вагу і уникати ожиріння.

2. Дотримуйтеся збалансованої дієти

Це означає, що варто включити у раціон багато риби, пісного м’яса, горіхів, омега-3 і 6 жирних кислот, оливкову олію, фрукти, овочі та багато іншого…

3. Слідкуйте за рівнем холестерину

Це дуже просто, адже ви знаєте, що для вен і артерій організму немає нічого гіршого, ніж високий рівень холестерину.

4. Побільше спіть

Спати 7-8 годин на добу добре для вашого здоров’я.

5. Робіть помірні, але регулярні фізичні вправи

Спробуйте виходити з дому і ходити кожен день, або бігати, або їздити на велосипеді… ваші артерії будуть здоровішими, а у вас знизиться кров’яний тиск.

6. Зменшіть рівень стресу і занепокоєння

Дбайте про ваш емоційний стан і спробуйте зменшити тиск повсякденного життя разом з турботами. Скажіть “так” здоровому способу життя, насолоджуйтеся часом, проведеним з друзями і родиною, а також маленькими життєвими дрібницями.

Ваше серце буде вам вдячне!

Це може вас зацікавити ...
10 симптомів хвороби серця, які часто ігнорують
Моє здоров'я
Написав та перевірив Моє здоров'я
10 симптомів хвороби серця, які часто ігнорують

Хвороби серця є головною причиною смертності по всьому світу й викликає більше смертей, ніж будь-який тип раку або хронічні захворювання. • Sanguinetti, M. C., & Tristani-Firouzi, M. (2006). hERG potassium channels and cardiac arrhythmia. Nature. https://doi.org/10.1038/nature04710
 • Antzelevitch, C., & Burashnikov, A. (2011). Overview of Basic Mechanisms of Cardiac Arrhythmia. Cardiac Electrophysiology Clinics. https://doi.org/10.1016/j.ccep.2010.10.012
 • Grace, A. A., & Roden, D. M. (2012). Systems biology and cardiac arrhythmias. The Lancet. https://doi.org/10.1016/S0140-6736(12)61462-7
 • de la Cuerda, R. C., Diego, I. M. A., Martín, J. J. A., Sánchez, A. M., & Page, J. C. M. (2012). Programas de rehabilitación cardiaca y calidad de vida relacionada con la salud. Situación actual. Revista Española de Cardiología65(1), 72-79.
 • Zayas Molina, R. (2012). Actualización sobre el síndrome de QT largo congénito. Revista Cubana De Investigaciones Biomédicas, 31(2), 0-0. Retrieved from http://scielo.sld.cu/scielo.php?script=sci_abstract&pid=S0864-03002012000200001&lng=es&nrm=iso&tlng=es
 • Fu D guan. Cardiac Arrhythmias: Diagnosis, Symptoms, and Treatments. Cell Biochem Biophys. 2015;
 • Behere SP, Weindling SN. Inherited arrhythmias: The cardiac channelopathies. Annals of Pediatric Cardiology. 2015.

Зміст цієї публікації носить виключно інформаційний характер. Ні в якому разі не можна використовувати для постановки або заміни медичного діагнозу, самого лікування або рекомендацій спеціаліста. Якщо у вас виникли запитання чи сумніви, зверніться до перевіреного спеціаліста та отримайте його схвалення перед початком будь-якої процедури.