Дивовижні властивості цвітної капусти, про які ви навіть не здогадувались

· Вересень 28, 2015
Цвітна капуста є універсальним овочем, який окрім своїх антиокислювальних властивостей, містить велику кількість вітамінів та мінералів. Для отримання максимальної користі від вживання цвітної капусти, додавайте трохи куркуми до ваших страв.

Цвітна капуста є одним з найкорисніших овочів, що належить до сімейства хрестоцвітних, навіть корисніший за броколі. Цвітна капуста складається з 85% води та містить невелику кількість вуглеводів, білків та жирів і є багатою важливими вітамінами, мінералами, антиоксидантами та природними фітохімікаліями. У нашій статті ми розповімо вам про користь цвітної капусти та про її дивовижні властивості, тому читайте далі!

Цвітна капуста є ідеальною складовою збалансованого раціону для схуднення, оскільки вона є низькокалорійною. А найкраще те, що цвітна капуста універсальна, її можна їсти сирою, вареною, додавати до салатів та інших страв. Хочете дізнатись більше про те, чому потрібно додавати цвітну капусту в свій раціон?

Цвітна капуста покращує здоров’я серця

Цвітна капуста містить з’єднання сірки, так званий сульфорафан, який допомагає покращити кров’яний тиск та бореться з проблемами, пов’язаними з функціонуванням нирок. За даними досліджень, сульфорафан може бути пов’язаний з метилюванням ДНК, яка має вкрай важливе значення для нормального клітинного функціонування та правильної експресії генів.

Цвітна капуста антиканцерогенна

2-rak

Сульфорафан, що міститься в цвітній капусті, як було доведено, був ефективним у знищенні канцерогенних клітин та у блокуванні росту пухлин. За даними дослідженнь, видалення канцерогенних клітин, ймовірно, є ключем до боротьби з цією хворобою. Було встановлено, що поєднання цвітної капусти з куркумою може бути дуже ефективним у профілактиці та лікуванні раку передміхурової залози.

У дослідженнях на тваринах було встановлено, що сульфорафан може допомогти зменшити рівень і темп росту пухлин в молочних залозах. Крім того, інші сполуки, знайдені в цвітній капусті, як індоли та ізотіоціанати, показали позитивні результати щодо інгібування прогресування пухлин в шлунку, сечовому міхурі, молочних залозах, товстій кишці, печінці та легенях.

Сприяє здоров’ю мозку

Іншою корисною сполукою, знайденою в цвітній капусті, є холін, вітамін, який відіграє важливу роль у здоровому розвитку мозку. Встановлено, що вживати холін під час вагітності дуже корисно, оскільки це може позитивно вплинути на мозкову діяльність плоду, і дослідження показують, що холін може поліпшити когнітивні функції та пам’ять.

Цвітна капуста стимулює детоксикацію організму

3-rosluna

Цвітна капуста містить антиоксиданти, які, разом з іншими поживними речовинами, сприяють очищенню організму. Крім того, значний вміст глюкозинолатів також активує ферменти, які сприяють детоксикації організму.

Цвітна капуста має протизапальні властивості

Цвітна капуста має ряд поживних речовин, які є протизапальними, включаючи індол-3-карбінол, або I3C, що запобігає сильним запальним реакціям.

Цвітна капуста покращує травлення

4-bil'-y-juvoti

Будучи важливим джерелом клітковини, цвітна капуста є незамінним помічником у покращенні функціонування травлення. Крім того, цвітна капуста може допомогти захистити слизову шлунку, в той час як сульфорафан допомагає сповільнювати ріст бактерій Helicobacter Pylori (гелікобактер пілорі ) в шлунку та запобігти закріпленню цих бактерій на його стінках.

Цвітна капуста багата антиоксидантами та фітонутрієнтами

Вживання цвітної капусти забезпечує наш організм антиоксидантами та фітонутрієнтами, які є ключовими для запобігання широкого спектру захворювань. Цей овоч має вітамін С, бета-каротин, кверцетин, кемпферол, рутин, коричну кислоту та багато іншого. Всі ці антиоксиданти допомагають організму захистити себе від пошкодження вільними радикалами. Вони також допомагають уповільнити процес старіння та запобігають пошкодженню тканин та органів.

Як отримать користь від цвітної капусти?

Як ми згадували раніше, цвітна капуста є універсальним овочем, тому її можна з легкістю додавати до різних страв. До того ж, готувати її дуже легко. Ви можете розділити її на суцвіття, акуратно вирізавши їх ножем, або приготувати цвітну капусту цілком, ретельно промивши листя водою.

Для отримання максимальної користі від цвітної капусти, ми пропонуємо вам готувати її на пару та додавати трохи куркуми для того, щоб підвищити і без того її неймовірну користь для здоров’я.