Дієта від болів у шлунку

Щоб полегшити біль, завжди краще споживати натуральні засоби, тому що деякі медикаменти можуть погіршити ситуацію або викликати небажану реакцію.
Дієта від болів у шлунку

Останнє оновлення: 07 грудня, 2018

Біль у шлунку – поширений симптом. Він може бути викликаний розладами травлення або поганими звичками.

У деяких випадках причиною може стати хронічний запальний процес, а також зміни в нервовій системі, що є результатом стресу та тривоги.

Проблема полягає у відчутті запалення в животі. Майже завжди біль супроводжується виділенням газів, порушенням рівня кислотності, а також іншими симптомами розладу травлення.

Враховуючи, що такі симптоми можуть проявитися через непереносимість певних продуктів, може також трапитись діарея або закреп. Споживання некорисної їжі або великої кількості жиру може підвищити інтенсивність перебігу захворювання, а також частоту його прояву.

Натуральні продукти, які позбавляють болей у шлунку

Однак є певні продукти, які допомагають контролювати цю проблему, позбавляючи також і від симптомів. 

У цій статті хочемо поділитися з вами найкращими варіантами.

Банани

банани

Банани містять природну клітковину та протизапальні компоненти. Це сприяє усуненню болю, що пов’язаний з проблемами травлення.

Споживання цих фруктів знижує кількість кислоти в  шлунково-кишковому тракті. Крім того, це сприяє росту корисних бактерій у кишківнику.

Банани характеризуються високим рівнем калію. Це необхідно для регулювання електролітів в організмі після нападу діареї чи блювоти.

Банани також містять натуральний цукор. Замість того, щоб впливати на рівень глюкози, вони підвищують рівень енергії та дарують відчуття ситості.

Рис

Рис збагачений крохмалем та натуральною клітковиною, що захищає слизову оболонку шлунку від надмірного виділення шлункового соку.

Це сприяє кращій роботі травної системи. До того ж, від споживання рису отримуємо заспокійливий ефект при болях у животі та запаленнях.

Перевага цього продукту в тому, що для його перетравлення не потрібно багато часу. Він також не викликає кислотний рефлюкс і дисбаланс рівня pH у шлунку.

Яблучне пюре

яблучне пюре

Смачне яблучне пюре – це швидке рішення для того, щоб позбутися болю у шлунку. Цей засіб допомагає при болю, який пов’язаний з гастритом, розладами травлення чи діареєю.

Продукт збагачений клітковиною, антиоксидантами, а також основними поживними елементами. Усі ці властивості сприяють кращій роботі травної системи і швидшому виведенню токсинів.

Пюре містить високу концентрацію пектину, натуральної клітковини. Це зменшує запалення кишківника, а також стимулює його роботу, що служить профілактикою закрепів.

Яблучне пюре містить високий рівень основних поживних речовин. Це допомагає контролювати дисбаланс електролітів під час зневоднення, яке спричинене блюванням або діареєю.

Овочевий суп

Овочевий суп – чудова їжа при проблемах із травленням. Він допомагає позбутися болю та бореться із зневоднення.

Рідина, сіль, а також корисні елементи овочів допомагають підтримувати нормальний баланс води. Водночас він мінімізує подразнення шлунку.

Так відбувається через відсутність великої кількості жиру. Цей суп легко перетравлюється і не викликає жодних побічних ефектів.

Трав’яний чай

чай від болів у шлунку

Трав’яний чай без кофеїну усуває запалення у шлунку. Він також виводить токсини та інші залишки, що накопичуються у кишківнику. Чай із ромашки є одним із різновидів трав’яних чаїв.

Такі чаї низькокалорійні та збагачені антиоксидантами. Вони дуже дієві для нормалізації шлункової кислоти, а також запобігають кислотному рефлюксу.

До того ж, ромашковий чай наділений спазмолітичними властивостями та є анальгетиком, що допомагає позбутися болю у шлунку, який викликаний розладами травлення.

Кокосова вода

Органічна вода є чудовим засобом, що позбавляє від розладів травлення, дискомфорту та болю у шлунку. Напій містить корисні елементи – вітамін C та калій, які є необхідними під час зневоднення.

Кокосова вода є низькокалорійною, вона збагачена натуральною клітковиною. Ця властивість поліпшує роботу кишківника та запобігає запаленню і закрепу.

Це чудовий засіб проти діареї, оскільки натуральні електроліти нормалізують баланс мінеральної солі.

Імбир

імбирний чай

Цей інгредієнт відомий у всьому світі своїми протизапальними властивостями. Імбир – чудове рішення під час боротьби із будь-яким видом болю.

Активний елемент цього продукту – гінгерол – не тільки придає імбиру унікального гострого аромату. Він також захищає шлунок, нормалізуючи його роботу.

Додаючи цей інгредієнт у коктейлі, супи, а також інші страви, ви користуєтесь перевагами цього продукту, нормалізуючи функцію шлунку.

Натуральний йогурт

Варто також споживати натуральний йогурт, збагачений пробіотиками. Це чудовий спосіб боротьби із болем шлунку.

Цей продукт сприяє росту корисних бактерій у шлунку. Він також знижує дисбаланс рівня pH у шлунку.

Натуральний йогурт зміцнює імунну систему та допомагає боротися зі шкідливими бактеріями і паразитами.

Пам’ятайте про ці продукти, що допомагають долати біль у шлункуСпоживайте їх для усунення симптомів. Якщо біль не припиняється, варто відвідати лікаря для постановки точного діагнозу та призначення відповідного лікування.  • K. P. Sampath Kumar, Debjit Bhowmik, S. Duraivel, M. Umadevi. (2012). Traditional and Medicinal Uses of Banana. Journal of Pharmacognosy and Phytochemistry. http://www.phytojournal.com/vol1Issue3/Issue_sept_2012/9.1.pdf
  • Moreno-Salazar, S. F., Robles-Zepeda, R. E., & Johnson, D. E. (2008). Plant folk medicines for gastrointestinal disorders among the main tribes of Sonora, Mexico. Fitoterapia. https://doi.org/10.1016/j.fitote.2007.07.009
  • Holtmann, G. (2010). Functional Gastroduodenal Disorders. In Practical Gastroenterology and Hepatology: Esophagus and Stomach. https://doi.org/10.1002/9781444327311.ch55
  • Dulai, G. S., & Jensen, D. M. (2006). Treatment of watermelon stomach. Current Treatment Options in Gastroenterology. https://doi.org/10.1007/s11938-006-0036-1
  • Jiang T, Gao X, Wu C, et al. Apple-Derived Pectin Modulates Gut Microbiota, Improves Gut Barrier Function, and Attenuates Metabolic Endotoxemia in Rats with Diet-Induced Obesity. Nutrients. 2016;8(3):126. Published 2016 Feb 29. doi:10.3390/nu8030126
  • Salehi, M., Karegar-Borzi, H., Karimi, M., & Rahimi, R. (2017, February 1). Medicinal plants for management of gastroesophageal reflux disease: A review of animal and human studies. Journal of Alternative and Complementary Medicine. Mary Ann Liebert Inc. https://doi.org/10.1089/acm.2016.0233
  • Kalman DS, Feldman S, Krieger DR, Bloomer RJ. Comparison of coconut water and a carbohydrate-electrolyte sport drink on measures of hydration and physical performance in exercise-trained men. J Int Soc Sports Nutr. 2012;9(1):1. Published 2012 Jan 18. doi:10.1186/1550-2783-9-1
  • Nikkhah Bodagh M, Maleki I, Hekmatdoost A. Ginger in gastrointestinal disorders: A systematic review of clinical trials. Food Sci Nutr. 2018;7(1):96–108. Published 2018 Nov 5. doi:10.1002/fsn3.807
  • Adolfsson, O., Meydani, S. N., & Russell, R. M. (2004, August). Yogurt and gut function. American Journal of Clinical Nutrition. https://doi.org/10.1093/ajcn/80.2.245

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.