Дізнайтеся, що таке нова харчова піраміда

Нова харчова піраміда охоплює значно більше інформації, зокрема стан навколишнього середовища, і наголошує на важливості солідарності та відновлюваності. Дізнайтеся більше в нашій статті.
Дізнайтеся, що таке нова харчова піраміда

Останнє оновлення: 13 травня, 2019

Якщо можна назвати одну характерну ознаку останнього десятиліття – це зміни. Те, що залишалося однаковим упродовж майже століття, перевернулося з ніг на голову завдяки важкій праці дослідників та інженерів. Тому вчені заговорили про те, що настав час також вияснити, що таке нова харчова піраміда.

Адже наші уявлення про їжу теж суттєво змінилися. Нова харчова піраміда – це поняття, нещодавно запроваджене Організацією громадського харчування Іспанії (Spanish Society for Community Nutrition).

У розробці цього концепту взяли участь 100 експертів відповідної галузі, що використовували різні критерії, які самі по собі вже були новинкою.

Сьогодні ми хочемо розповісти про основні зміни, які має нова харчова піраміда.

 • На відміну від традиційної харчової піраміди, у новій зазначається, що емоційне здоров’я також дуже важливе.
 • У цьому плані вона заснована на ідеї, що вибір їжі – це акт солідарності.
 • Солідарність і любов гарантують відновлюваність соціуму та довкілля.

Це дає змогу зрозуміти, що хороше харчування – не лише розкіш для вибраних людей, адже споживчі звички врешті-решт змінюють підхід до виробництва.

Обираючи чесну торгівлю й органічні продукти, ви робите своєму організму послугу.

Ви також піклуєтеся про власну психіку, адже знаєте, що робите життя інших людей кращим, а це приємно.

Крім того, ви дбаєте про навколишнє середовище.

Зважаючи на всі вказані вище моменти, Організація громадського харчування Іспанії створила повніший варіант харчової піраміди, який містить багато галузей. Хочете дізнатися про нього більше?

Ось що таке нова харчова піраміда

Основа нової піраміди

ґрунт в лодонях

Як вам відомо, в основі піраміди – звички, яких потрібно дотримуватися щонайменше п’ять разів на тиждень.

 • Це одна година вправ на день.
 • Рекомендовано споживати органічні фрукти й овочі.
 • Їжа має бути корисна для вас у всіх планах: вона не забруднена пестицидами й приносить більше користі економічно, соціально та в плані довкілля.
 • Що стосується забезпечення організму вологою, рекомендовано пити воду, чай та каву. Вони корисніші, ніж будь-які інші альтернативи. Зокрема краще обирати каву та чай, а не натуральні соки, адже у фруктах може міститися багато цукру. Але не забувайте про міру.

Другий рівень

хліб

На цьому рівні ми дізнаємося, що потрібно робити постійно.

 • Як ми вже не раз говорили, варто обирати цільнозернові продукти, адже це повільні вуглеводи.
 • Саме тому вони забезпечують вас необхідною енергією та містять багато клітковини, заліза, магнію та цинку. Усі це елементи покращують травлення та підтримують належний метаболізм.
 • Крім цього, вони ситні, тому ви зможете уникнути болів у шлунку, спричинених голодом.
 • Піраміда також передбачає оливкову олію першого віджиму, як нагадування про те, що важливо споживати корисні жири та жирні кислоти Омега-3. Тим не менш, оливкову олію потрібно їсти сирою, адже висока температура змінює клітинну структуру цього рідкого золота. Що гарячіша олія, то вона шкідливіша. Це пояснює, чому не варто використовувати її для смаження їжі.

Третій рівень

овочі, піраміда

Насамкінець залишилися ваші улюблені оброблені продукти та м’ясо. Мабуть, найважливіше, що вам потрібно знати про цю категорію в новій харчовій піраміді – ризик, який становить раціон, багатий на білок.

Це характерна ознака багатьох дієт, спрямованих на схуднення. Утім запам’ятайте, що печінці непросто синтезувати білок, тому не варто зловживати ним.

З іншого боку, цілком дозволено час від часу приймати харчові добавки, утім краще робити це за порадою лікаря.

Можливо, вам знадобиться певна добавка, але не всі з них. Ось чому краще звернутися до фахівця, щоб дізнатися, що вам потрібно.

Утім представники організації, яка розробила нову харчову піраміду, у першу чергу наголосили на тому, що жити та їсти потрібно з любов’ю. Тут не йдеться про поверхневу любов, а про глибокі, серйозні зобов’язання між вами та довкіллям.

Коли ви почнете жити за цим правилом, ваші звички автоматично зміняться на краще.

Любити себе й інших означає поважати власні потреби та бути солідарним з тими, хто навколо. Коли людина піклується про себе, вона також покращує стан планети.

Якщо задуматися над цією ідеєю, то вона не здається такою вже й божевільною, правда ж? • Bach-Faig, A., Berry, E. M., Lairon, D., Reguant, J., Trichopoulou, A., Dernini, S., … Padulosi, S. (2011). Mediterranean diet pyramid today. Science and cultural updates. Public Health Nutrition. https://doi.org/10.1017/S1368980011002515
 • Shahidi, F. (2011). Omega-3 Fatty Acids in Health and Disease. In Omega-3 Oils: Applications in Functional Foods. https://doi.org/10.1016/B978-1-893997-82-0.50004-9
 • Saris, N. E. L., Mervaala, E., Karppanen, H., Khawaja, J. A., & Lewenstam, A. (2000). Magnesium: An update on physiological, clinical and analytical aspects. Clinica Chimica Acta. https://doi.org/10.1016/S0009-8981(99)00258-2

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.