Догляд за окулярами: 4 основні поради

27 Січня, 2019
Чи знаєте ви, що нехтування окулярами може бути причиною ваших проблем із зором? Дізнайтесь, як правильно доглядати за окулярами та скористайтесь нашими порадами.

Дедалі більше людей носять окуляри. Причиною може бути проведення великої кількості часу за комп’ютером, хоча є багато інших можливих причин. Однак чи знаєте ви, що нехтування окулярами також може бути причиною ваших проблем із зором? Це насправді так. Чисті лінзи без подряпин допоможуть вам краще бачити та зосередити зір на потрібному об’єкті.

Чисті окуляри = оптимальний зір

Чисті окуляри та оптимальний зір
Це не означає, що ваша короткозорість або астигматизм зникнуть завдяки окулярам, але вони, принаймні, унеможливлюють прогрес хвороби.

Передусім, важливо мати налаштовані та відцентровані окуляри, щоб вони не падали, коли ви рухаєте головою. Крім того, це допомагає забезпечити максимально якісний зір, а також подовжити термін придатності окулярів.

Якщо ваш рецепт відповідає ситуації, а ваші окуляри в хорошому стані, то немає необхідності їх міняти щороку, коли ви ходите до офтальмолога.

Оскільки майже всі окуляри виготовлені з легких та делікатних матеріалів, важливо бути дуже обережними з ними.

Чим чистити окуляри?

як чистити окуляри
Це – перше питання, яке ви повинні поставити. У магазині ви знайдете безліч брендових рідин для чищення, які можна тримати в сумочці, на тумбочці або на столі. Однак, вони можуть бути дорогими.

Як дешевший варіант, ви можете просто використовувати воду та нейтральне мило (найкраще рідке). Далі кроки для очищення такі:

 • Підставте окуляри під кран.
 • Нехай вода намочить лінзи.
 • Нанесіть мило на кінчики пальців.
 • Обережно потріть обидві сторони лінз.
 • Промийте чистою водою під краном.
 • Висушіть паперовим рушником або губкою.
 • Переконайтеся, що всі металеві деталі ретельно висушені.

А що, коли у вас немає води під рукою? У цьому випадку ви можете використовувати:

 • тканину з мікрофібри;
 • вищезгадані спреї;
 • вологі серветки.

Як правильно очистити окуляри?

догляд за окулярами
Якщо ви на вулиці й не можете зайти у ванну, щоб очистити окуляри, щойно вони забруднилися, ви можете використати хустинку (ми радимо носити її з собою). Коли ви їх чистите, ви повинні міцно їх тримати, щоб вони не зламалися та не зігнулися.

Якщо ви тримаєте їх за один бік та чистите інший (звичайний спосіб), виникає надмірно великий тиск на оправу, і вони можуть зламатися навпіл. Якщо ви носите окуляри без оправи, лінзи теж можуть розбитися.

Щоб закінчити очищення лінз, ви також повинні очистити оправу, особливо ті частини, які контактують зі шкірою або волоссям, а саме міст, який торкається носа, та дужки, які спираються на вуха.

Коли на вулиці жарко, або ви сильно пітнієте, ці зони особливо схильні забруднюватися. Для того, щоб зчистити бруд, вам знадобиться мило та вода. Деякі люди люблять використовувати фен для того, щоб переконатись, що петлі та гвинти не заіржавіють.

Як надягати та знімати окуляри?

як надягати та знімати окуляри
Неправильне розміщення окулярів може призвести до викривлення дужок, внаслідок чого вони можуть навіть впасти на підлогу, якщо ви не будете обережними. Ви завжди повинні використовувати обидві руки, щоб надягати та знімати окуляри.

Якщо ви робите це лише однією рукою, ви тиснете на інший бік. через це окуляри навіть можуть зламатися.

Аксесуари для окулярів

Вам треба мати 3 речі, якщо ви носите окуляри:

Футляр для окулярів

Футляр для окулярів
Він має бути міцним і добре підходити до окулярів. Якщо ви його раптом кинете, сядете на нього або стиснете з іншими речами в сумці, проблем не повинно бути.

Шнур або ремінець

Можливо, вам не подобаються ті, які ви бачите на дітях чи людях похилого віку. Проте вони можуть допомогти, якщо ви просто використовуєте свої окуляри для читання (якщо ви їх не завжди носите).

Важливо також пам’ятати, що ходити з окулярами на шиї може бути дещо небезпечним. Зрештою, вони можуть вдаритися або зачепитися.

Хустка для чищення

Цей аксесуар не просто корисний для очищення окулярів, коли вони брудні. Така хустка також стане в пригоді для загортання лінз, коли вони у футлярі.

Додаткові поради щодо догляду за окулярами

догляд за окулярами
Окрім того, як правильно їх очистити та носити, ось ще кілька порад, які допоможуть вам доглядати за своїми окулярами (для зору або сонцезахисними):

 • Не залишайте їх лінзами донизу на столі або на тумбочці.
 • Тримайте їх подалі від надмірного жару, як-от у машині.
 • Не використовуйте свій одяг для очищення лінз (особливо джинсові тканини або вовну).
 • Кожні кілька місяців, варто відносити лінзи в майстерню для глибокого очищення.
 • Якщо окуляри дуже тісно сидять на голові, можливо, ви також захочете, щоб їх перевірили.