Домашні засоби для швидкого лікування герпесу

· Січень 16, 2016
Застосовуючи шар вазеліну на уражену ділянку біля губ, ми запобігаємо попаданню бактерій на цю ділянку та прискорюємо процес загоєння.

Герпес – це висип на губах, викликаний вірусом простого герпесу першого типу, який, як правило, передається  через поцілунки або тісні контакти з людиною, яка має активний висип на шкірі. Після зараження вірусом герпесу, він залишається в організмі на все життя. Висипи можуть бути викликані підвищеною температурою, інфекціями, стресом, сонячними опіками і алергією на харчі, інакше кажучи, усім, що так чи інакше послаблює імунітет і сприяє активізації вірусу герпесу.

За інформацією веб-порталу «Medline Plus» майже кожна людина у світі заражається вірусом герпесу до того часу, коли вона досягає повноліття. Перебіг висипу зазвичай відбувається у п’ять етапів: поколювання, виникнення міхурів, витік рідини, утворення кірки і загоєння. Найбільш заразним є етап, коли лопається пухир і витікає рідина.

Звичайно, було б найкраще зупинити висип, ще до того, як це відбувається, тобто під час першої фази. Проте якщо вже сформувалися бульбашки, треба звернути увагу на багато домашніх засобів, які можуть допомогти боротися з цією проблемою і швидко вилікувати зовнішні прояви герпесу.

У чому полягає лікування герпесу? На даний момент не існує ні способів лікування, ні вакцини для запобігання інфекції. Проте є ліки, що обмежують розмноження та поширення вірусу через шкіру, пом’якшують свербіж протягом симптоматичних періодів захворювання та пришвидшують загоєння міхурів.

Прикрийте висипку

Багато людей роблять помилку, покриваючи герпес з допомогою косметики. Тим не менш, це може сповільнити загоєння і збільшити виникнення міхурів. Замість того, щоб використовувати косметику, слід нанести тонкий шар вазеліну, так ви триматимете вражене місце в безпеці від бактерій і прискорите процес загоєння. Крім того, спробуйте наносити сонцезахисні креми, коли ви перебуваєте за межами приміщень, щоб запобігти подальшим пошкодженням шкіри.

Бальзам для губ

Існує багато бальзамів на ринку, що містять докосанол, який прискорює процес загоєння. Якщо ви часто перебуваєте у вітряних місцевостях або живете в умовах посушливого клімату, обов’язково використовуйте бальзам для губ, щоб запобігти пересиханню губ та формуванню міхурів.

herpes1

Харчові продукти, що лікують герпес

Певні продукти містять амінокислоту, яка називається лізин. Вона може допомогти в боротьбі з герпесом. Такі продукти харчування, як молоко, риба, м’ясо і бобові містять лізин, а значить вживання таких харчів сприятиме швидшому загоєнню висипу.

З іншого боку, продукти харчування, які містять амінокислоту, що має назву аргінін можуть сприяти поширенню вірусу. Аргінін зазвичай міститься в таких харчах, як шоколадні вироби, арахіс, сухофрукти та мигдаль.

Чорний чай

Якщо у вас вже є висип на губах, помістіть зволожений пакетик чорного чаю безпосередньо на хворе місце і м’яко втирайте його протягом декількох хвилин. Цей засіб зменшує біль та допомагає загоїти міхур.

Часник

herpes2

Часник відомий своїми антимікробними властивостями, та здатністю боротися з великою кількістю вірусів. Для боротьби з герпесним висипом, необхідно розрізати зубчик часнику навпіл і помістити його розрізом прямо на висип.

Молоко

Молоко, як ми згадували раніше, містить лізин, амінокислоту, яка прискорює загоєння герпесу. Просто занурте ватний тампон в молоко і прикладіть його безпосередньо до висипу. Цей засіб найкраще використовувати при перших ознаках утворення висипу, тобто при поколюванні.

Помідори та алое вера

Для щоденного очищення нанесіть на висип томатний сік на декілька хвилин, а потім прикладіть розрізаний листочок алое вера. Алое містить безліч інгредієнтів, які дуже корисні для шкіри і вони можуть допомогти швидко висушити міхурі.

Лайм

herpes3

Лайм – це фрукт, що володіє антибактеріальними та противірусними властивостями, які можуть допомогти боротися й з вірусом герпесу. Щоб скористатися корисними властивостями лайму, просто нанесіть кілька крапель соку прямо на уражену ділянку шкіри три рази в день.

Мед та оцет

І мед, і оцет мають антивірусні властивості, що допомагають у боротьбі з герпесом. Змішайте столову ложку меду з невеликою кількістю оцту і застосовуйте цю суміш безпосередньо на хворе місце за допомогою ватного тампону.

Зубна паста

Зубна паста добре підсушує висип на губах. Її слід наносити на вражену ділянку шкіри, поки міхурі ще не з’явилися, але вже відчувається поколювання та свербіж, що передують їх появі. Але якщо міхурі вже помітні, то змащувати потрібно і їх. Це сприятиме швидшому загоєнню болячки.

Профілактика та обережність

Дуже важливо негайно позбутися зубних щіток, рушників або будь-яких інших предметів, які вступали в контакт з активними проявами герпесу чи ретельно їх дезінфікувати. Цілком імовірно, що всі ці предмети заражені  вірусом, тому їх подальше використання може призвести до виникнення нових міхурів.

Якщо це можливо, уникайте повторного використання чашки, вилки або інших брудних предметів посуду. Тримайте антиcептичний засіб напоготові для очищення рук та знищення  бактерій та вірусів. І не забувайте – спалах активної фази герпесу провокується ослабленням імунітету.

Щоб уникнути захворювання, всіляко зміцнюйте імунітет: облиште шкідливі звички, займайтесь фізкультурою, вживайте здорові продукти харчування та підтримуйте особисту гігієну. Тоді у вас не з’являтимуться такі болісні висипи на губах.