Домашні засоби для швидкого лікування герпесу

Застосовуючи шар вазеліну на уражену ділянку біля губ, ми запобігаємо попаданню бактерій на цю ділянку та прискорюємо процес загоєння.
Домашні засоби для швидкого лікування герпесу

Останнє оновлення: 19 лютого, 2019

Герпес – це висипання на губах, викликане вірусом простого герпесу першого типу, який, як правило, передається  через поцілунки або тісні контакти з людиною, яка вже має активне висипання на шкірі. Після зараження вірусом герпесу, він залишається в організмі на все життя. Висипання можуть бути викликані підвищеною температурою, інфекціями, стресом, сонячними опіками і алергією на продукти харчування, інакше кажучи, усім, що так чи інакше послаблює імунітет і сприяє активізації вірусу герпесу.

За інформацією веб-порталу “Medline Plus” майже кожна людина у світі заражена вірусом герпесу до того часу, коли вона досягає повноліття. Перебіг висипань зазвичай відбувається у п’ять етапів: поколювання, виникнення пухирів, витік рідини, утворення кірки і загоєння. Найбільш заразним є етап, коли лопається пухир і витікає рідина.

Звичайно, було б найкраще зупинити висипання, ще до того, як це відбудеться, тобто під час першої фази. Проте, якщо вже сформувалися бульбашки, треба звернути увагу на домашні засоби, які можуть допомогти боротися з цією проблемою і швидко вилікувати зовнішні прояви герпесу.

У чому полягає лікування герпесу? На даний момент не існує ані способів лікування, ані вакцини для запобігання інфекції. Проте є ліки, що обмежують розмноження та поширення вірусу через шкіру, пом’якшують свербіж протягом симптоматичних періодів захворювання та пришвидшують загоєння пухирів.

Прикрийте висипання

Багато людей роблять помилку, намагаючись замаскувати герпес за допомогою косметики. Тим не менш, це може сповільнити загоєння і збільшити виникнення пухирів. Замість того, щоб використовувати косметику, слід нанести тонкий шар вазеліну, так ви триматимете уражене місце в безпеці від бактерій і прискорите процес загоєння. Крім того, спробуйте наносити сонцезахисні креми, коли ви перебуваєте за межами приміщень, щоб запобігти подальшим пошкодженням шкіри.

Бальзам для губ для лікування герпесу

Існує багато бальзамів на ринку, що містять докосанол, який прискорює процес загоєння. Якщо ви часто перебуваєте у вітряних місцевостях або живете в умовах посушливого клімату, обов’язково використовуйте бальзам для губ, щоб запобігти пересиханню губ та появі пухирів.

бальзам для лікування герпесу

Харчові продукти, що лікують герпес

Певні продукти містять амінокислоту, яка називається лізин. Вона може допомогти в боротьбі з герпесом. Такі продукти харчування, як молоко, риба, м’ясо і бобові містять лізин, а отже їх вживання сприятиме швидшому загоєнню висипання.

З іншого боку, продукти харчування, які містять аргінін (ще одна амінокислота), можуть сприяти поширенню вірусу. Аргінін зазвичай міститься в таких продуктах, як шоколадні вироби, арахіс, сухофрукти та мигдаль.

Чорний чай

Якщо у вас вже є висипання на губах, помістіть зволожений пакетик чорного чаю безпосередньо на хворе місце і м’яко втирайте його протягом декількох хвилин. Цей засіб зменшує біль та допомагає загоїти пухир.

Часник

часник для лікування герпесу

Часник відомий своїми антимікробними властивостями та здатністю боротися з великою кількістю вірусів. Для боротьби з герпесним висипанням, необхідно розрізати зубчик часнику навпіл і помістити його розрізом прямо на місце висипання.

Молоко

Молоко, як ми згадували раніше, містить лізин, який прискорює загоєння герпесу. Просто занурте ватний тампон в молоко і прикладіть його безпосередньо до висипання. Цей засіб найкраще використовувати при перших ознаках герпесу, тобто при поколюванні.

Помідори та алое вера

Для щоденного очищення нанесіть на висипання томатний сік на декілька хвилин, а потім прикладіть розрізаний листочок алое вера. Алое містить безліч інгредієнтів, які дуже корисні для шкіри і вони можуть допомогти швидко підсушити пухирі.

Лайм

лайм для лікування герпесу

Лайм – це фрукт, що володіє антибактеріальними та противірусними властивостями, які можуть допомогти боротися й з вірусом герпесу. Щоб скористатися корисними властивостями лайму, просто нанесіть кілька крапель соку прямо на уражену ділянку шкіри три рази в день.

Мед та оцет

І мед, і оцет мають антивірусні властивості, що допомагають у боротьбі з герпесом. Змішайте столову ложку меду з невеликою кількістю оцту і застосовуйте цю суміш безпосередньо на хворе місце за допомогою ватного тампону.

Зубна паста

Зубна паста добре підсушує висипання на губах. Її слід наносити на уражену ділянку шкіри, поки пухирі ще не з’явилися, але вже відчувається поколювання та свербіж, що передують їх появі. Але якщо пухирі вже помітні, то змащувати потрібно і їх. Це сприятиме швидшому загоєнню.

Профілактика та обережність

Дуже важливо негайно позбутися зубних щіток, рушників або будь-яких інших предметів, які вступали в контакт з активними проявами герпесу чи ретельно їх продезінфікувати. Цілком імовірно, що всі ці предмети заражені  вірусом, тому їх подальше використання може призвести до виникнення нових пухирів.

Якщо це можливо, уникайте повторного використання чашки, вилки або інших брудних предметів посуду. Тримайте антиcептичний засіб напоготові для очищення рук і знищення бактерій та вірусів. І не забувайте – спалах активної фази герпесу провокується ослабленням імунітету.

Щоб уникнути захворювання, всіляко зміцнюйте імунітет: облиште шкідливі звички, займайтесь фізкультурою, вживайте здорові продукти харчування та підтримуйте особисту гігієну. Тоді у вас не з’являтимуться ці болісні висипання на губах.


Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.