Домашні засоби проти неприємного запаху у кухні та ванній кімнаті

Прибирання, а також видалення неприємних запахів у кухні та ванній кімнаті - це запорука чистоти.
Домашні засоби проти неприємного запаху у кухні та ванній кімнаті

Останнє оновлення: 30 січня, 2019

Кожен хоче жити у будинку без мікробів та поганих запахів.  Але насправді це легше сказати, ніж зробити. Коли готуємо, приміром, випари та різноманітні залишки осідають на поверхнях. Це поширення неприємного запаху в домі.

Як боротися з неприємними запахами у ванній кімнаті та кухні? Просто. Приготуйте домашні засоби, які підтримуватимуть свіжість у ванній кімнаті та кухні.

Кухню найчастіше використовують з усіх інших кімнат у домі .  Тут зосереджені різноманітні запахи, як приємні, так і не дуже.

Певні залишки та відходи розкладаються, шар бруду, іноді невидимий, може становити ризик для фізичного та емоційного здоров’я.

У ванній кімнаті найбільшим ворогом є волога .  Кімната замкнута, мало провітрюється, вологі рушники теж поглинають неприємний запах.

Більшість традиційних освіжувачів повітря шкодить навколишньому середовищу. Проте є певні хитрощі, які можна застосовувати для освіження приміщення.

Поради для видалення неприємних запахів з кухні та ванної кімнати

Поради для видалення запаху з кухні та ванної кімнати

Перед, під час та після готування необхідно провітрювати приміщення.  Не забувайте також вчасно викидати сміття. Дуже важливо, щоб погані запахи мали куди виходити.

Не забувайте вмикати витяжку. Також хочемо дати декілька практичних порад, яких ви можете дотримуватися:

 • Настоянки: на кухні у нас є чудові помічники, зокрема оцет, сода або шкірки від апельсинів чи мандаринів. Достатньо помістити шкірки у воду та відварити їх впродовж декількох хвилин, щоб досягти бажаного ефекту.
 • Лимон: можна додати шкірку лимона у контейнер з водою та помістити у духову шафу чи мікрохвильовку, щоб усунути запах смаженої їжі. Можна також помістити лимон в олію, для поглинання запахів. Варто зазначити, що лимонний сік допомагає видалити жир на кухонних поверхнях.
 • Спеції: гвоздика, кориця, ванілін допомагають зволожити простір. Кориця має ефект розслаблення, ванільна есенція у поєднанні з водою використовується для очищення меблів та підлоги.
 • Кава: цілі кавові зерна усувають погані запахи. Просто помістіть кавові зерна у кутку кухні. Кава виділяє приємний аромат, який поширюється по всьому будинку.
 • Рослини: такі рослини, як чебрець, розмарин, м’ята, базилік, що ростуть у невеличких горщиках, дарують приємний аромат.
 • Домашні освіжувачі повітря: можна налити настоянку зі спецій у невеличку пляшку-розпилювач та користуватися при нагоді. Наприклад, цитрусові фрукти (апельсин чи лимон) дуже добре поєднуються з корицею та білим оцтом.
 • Очищення: намагайтеся регулярно мити холодильник. Можна освіжити повітря, поклавши у холодильник лимон чи апельсин, розрізані навпіл.

Також читайте 10 способів позбутися неприємного запаху на кухні

Попрощайтеся з поганими запахами у ванні кімнаті

Попрощайтеся з поганими запахами у ванні кімнаті

Недостатньо мати чудовий, затишний дім, якщо у ванній кімнаті присутній поганий запах. Щоб компенсувати цю ситуацію, ванну треба регулярно прибирати. Для цього можна користуватися деякими домашніми засобами:

 • Усуньте вологу: приємний запах у ванній кімнаті напряму залежить від фактора вологості. Щоб усунути її, можете помістити у ванній контейнер з невеличкою кількістю рису, крейди чи вугілля.
 • Сушіть рушники: треба розвішувати рушники для сушіння після того, як ними витерлися, щоб уникнути появи поганого запаху. Рекомендовано змінювати рушники раз на тиждень: при пранні додавайте трохи оцту.
 • Освіжайте повітря у кімнаті натуральними есенціями: сухі пелюстки квітів є ідеальними ароматизаторами. Помістить їх у миску чи маленький мішечок. Запах можна посилити додаванням невеликої кількості спирту чи рожевої есенції.
 • Шкірка апельсина чи лимона також знадобиться для ванної кімнати, особливо у поєднанні з крупною сіллю.
 • Скористайтеся перевагами соди: цей продукт чудово нейтралізує запахи. Його можна розпилювати на шторки, килимки, полички, навіть туфлі.
 • Використовуйте оцет: оцет допомагає позбутися поганих запахів, а також чистить кахель до блиску.  Він зупиняє розповсюдження грибка та плісняви, які часто з’являються у ванній кімнаті.

Рекомендовано прочитати статтю Найкращі методи дезінфекції ванної кімнати

Як бачите, зовсім не важко усунути погані запахи з кухні чи ванної кімнати. Основа цього – це прибирання  за допомогою всіх доступних засобів; це дешеве рішення, що дає прекрасний результат. • Bagińska, E. (2015). Piotr Oczko, Miotła i krzyż. Kultura sprzątania w dawnej Holandii, albo historia pewnej obsesji, Wydawnictwo Collegium Columbinum, Kraków 2013, ss. 781 + X, ilustracje. Studia Podlaskie. https://doi.org/10.15290/sp.2014.22.15
 • Wójcik, P., & Tomaszewska, B. (2005). Biotechnologia w remediacji zanieczyszczeń organicznych. Prace Przeglądowe, Biotechnologia.

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.