Ефективні засоби від надмірної нервозності

З метою профілактики та усунення ознак надмірної нервозності, необхідно завжди вести активний та здоровий спосіб життя. Не забувайте також регулярно займатися спортом. Бажано робити це на свіжому повітрі, щоб очищувати мозок від негативних думок. Ми також рекомендуємо час від часу практикувати спеціальні дихальні техніки та медитацію для того, щоб розслабити тіло. Не сумнівайтеся, всі ці методи та натуральні засоби від надмірної нервозності допоможуть вам простіше виходити зі стресових ситуацій.
Ефективні засоби від надмірної нервозності

Останнє оновлення: 10 листопада, 2018

Чи доводилося вам коли-небудь чути про ефективні натуральні засоби від надмірної нервозності?

Нервозність – це психологічний та нервовий розлад, при якому людина почувається дуже занепокоєною та невпевненою. Попри те, що більшість людей знає лише про один тип нервозності, насправді їх є два – адаптивна нервозність та патологічна нервозність.

Адаптивна нервозність – це природний адаптаційний механізм організму людини, який дозволяє їй бути завжди насторожі навіть у стресових ситуаціях. Утім, коли емоційний стан людини стає напруженішим та викликає серйозний дискомфорт, нервозність набуває патологічного характеру.

Страх та нервозність є невіддільними частинами життя кожного з нас. Вірте чи ні, але до певної міри вони є навіть корисними для організму, адже дозволяють людині завжди бути напоготові та поводитися більш обережно у певних ситуаціях. Щойно ви навчитеся боротися зі страхом, надмірна нервозність також вас не турбуватиме.

У цій статті ми розповімо вам все, що необхідно знати про натуральні засоби від надмірної нервозності. Взявши на озброєння наші корисні рекомендації, ви більше не дозволятимете негативним відчуттям та страху стояти на вашому шляху до успіху та щастя.

як перебороти надмірну нервозність

Надмірна нервозність супроводжується цілою низкою проблем, а саме:

 • Панічні атаки: основна різниця між панічними атаками та загальною нервозністю полягає у тому, що ознаки панічної атаки є набагато виразнішими, а ще цей стан може викликати серйозні психологічні та фізичні розлади.
 • Обсесивно-компульсивний розлад: хворі на цей синдром постійно страждають від неприємних нав’язливих думок та ідей, які негативно впливають як на їхню поведінку, так і на якість життя у цілому.
 • Фобії: у цьому випадку відчуття страху зосереджене тільки на конкретному об’єкті, предметі або явищі.
 • Посттравматичний стресовий розлад: зазвичай причиною розвитку цього нервового розладу є попередній травматичний досвід, який людина намагається забути та викреслити зі свого життя.

Натуральні засоби від надмірної нервозності

1. Чай з валер’яни

чай з валер'яни від надмірної нервозності

Валер’яна – це лікарська рослина, яку люди використовують впродовж вже багатьох століть як натуральний лікувальний засіб від багатьох захворювань. До того ж, вчені вважають, що корінь валер’яни позитивно впливає на рівень нейромедіатора ГАМК (гамма-аміномасляної кислоти) у головному мозку людини.

ГАМК є головним гальмівним нейромедіатором у центральній нервовій системі. Ця кислота відповідає за приглушення активності клітин головного мозку. Звідси можна зробити висновок, що ГАМК допомагає розслабитися та зменшує рівень стресу в організмі.

Інгредієнти:

 • 15 крапель ефірної олії валер’яни
 • 1 склянка води (250 мл)

Спосіб приготування:

 • Спочатку налийте воду у глибоку каструлю та помістіть її на середній вогонь.
 • Щойно вода почне закипати, вимкніть вогонь та зніміть каструлю з плити.
 • Додайте до води 15 крапель ефірної олії валер’яни та ретельно перемішайте суміш.
 • Ми рекомендуємо пити цей засіб на основі валер’яни зранку, щоб розпочати день без хвилювань.

2. Йога як натуральна терапія проти нервозності

йога від надмірної нервозності

Вірте чи ні, але йога позитивно впливає не тільки на фізичний, але й на психологічний стан людини.

Якщо ви регулярно практикуватимете йогу, то зможете швидше перебороти стрес та зменшити рівень кортизолу в організмі. Не забувайте, що гормон кортизол виділяється в організмі у відповідь на стресову ситуацію.

Завдяки йозі ви зможете розслабити тіло після напруженого дня та позбутися ознак надмірної нервозності.

3. Ромашковий настій

засоби від надмірної нервозності на основі ромашки

Коли мова йде про ефективні натуральні засоби від надмірної нервозності, неможливо не згадати про ромашковий настій. На основі цієї лікарської рослини готують неймовірно ефективні засоби для покращення травлення. До того ж, ромашковий чай допомагає перебороти стрес, усунути ознаки надмірної нервозності та подолати безсоння.

Інгредієнти:

 • 1 столова ложка ромашкового цвіту (15 г)
 • 1 склянка води (250 мл)

Спосіб приготування:

 • Підігрійте воду на середньому вогні та додайте до неї ромашку.
 • Щойно вода почне закипати, зніміть каструлю з вогню та відкладіть вбік, щоб вода трохи охолонула.
 • Опісля перелийте засіб у склянку та одразу випийте.

4. Настій на основі селери

настій з селерою від нервозності

Якщо ви будете вживати засоби від надмірної нервозності на основі селери впродовж дня, то зможете усунути ознаки панічних атак та швидше перебороти стрес.

До складу цієї рослини у великих кількостях входять калій та фолієва кислота. Обидві ці речовини є незамінними для боротьби з нервозністю та хвилюванням.

Інгредієнти:

 • 1 невелика стеблина свіжої селери разом з листям (8 г)
 • 1 склянка води (250 мл)

Спосіб приготування:

 • Підігрійте воду та додайте до неї стеблину селери.
 • Щойно вода почне закипати, зніміть каструлю з вогню та зачекайте, доки вода трохи охолоне.
 • Опісля перелийте настій із селери у склянку для подачі. Смачного!

5. Засіб на основі базиліку від надмірної нервозності

засоби від надмірної нервозності на основі базиліку

Ця ароматна рослина має неймовірну здатність зміцнювати нервову систему та знижувати ризик розвитку порушень у роботі травної системи, які часто виникають після пережитого стресу.

До того ж у листі цієї пряної зелені міститься велика кількість незамінних антиоксидантів. Ці речовини відіграють важливу роль у боротьбі з наслідками стресу, адже вони нівелюють згубний вплив вільних радикалів та допомагають очистити мозок від негативних думок.

Інгредієнти:

 • 1 столова ложка свіжого листя базиліку (15 г)
 • 1 склянка води (250 мл)

Спосіб приготування:

 • Налийте у невелику каструлю воду та додайте до неї листя базиліку.
 • Доведіть воду до кипіння.
 • Щойно вода закипить, зніміть її з вогню та залиште на 7 хвилин для настоювання.
 • Опісля перелийте засіб на основі базиліку та одразу випийте.

Сподіваємося, ви спробуєте приготувати всі ці натуральні засоби від надмірної нервозності та оберете той, який найбільше вам сподобається за своїм смаком та позитивним ефектом. Не забувайте також вести активний спосіб життя та регулярно займатися спортом, щоб очистити і розум, і тіло від негативу, накопиченого за день.


Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.