Ефективні пози з йоги для швидкого схуднення

У цій статті ми зібрали популярні та неймовірно ефективні пози з йоги для схуднення, завдяки яким ви зможете позбутися здуття живота та скинути зайві кілограми.
Ефективні пози з йоги для швидкого схуднення

Останнє оновлення: 23 січня, 2019

Дуже багато людей, які прагнуть скинути зайву вагу за допомогою йоги, одразу намагаються зрозуміти, які саме пози з йоги для схуднення є найбільш ефективними.

Чому ж люди віддають перевагу не силовим тренуванням, а саме йозі? Відповідь на це питання є дуже простою: їх надихає ідеальна фігура тих, хто регулярно практикує саме цей вид фізичного навантаження.

Вірте чи ні, але коли людина перебуває у позі лотоса, вона не тільки медитує та очищує голову від зайвих думок. Насправді за допомогою цієї вправи можна підтягнути тіло, скинути зайву вагу, підвищити гнучкість та покращити своє самопочуття.

Не забувайте, що для занять йогою не потрібно мати жодних спеціальних навичок або спортивну фігуру. Практикувати йогу може кожен, тож якщо ви хочете мати здорове та привабливе тіло, уважно прочитайте цю статтю та візьміть на озброєння наші корисні поради.

Як скинути зайві кілограми за допомогою йоги

Навіть якщо вам спочатку важко даються заняття йогою, не поспішайте їх кидати. З часом тіло звикне до навантаження, і ви помітите позитивні зміни, якщо будете займатися його кілька разів на тиждень. Ось кілька основних переваг регулярних занять йогою:

 • Покращується кровообіг
 • Людина стає життєрадісною та енергійною
 • Покращується сон
 • Покращується психоемоційний стан
  • Підвищується стресостійкість
  • Покращується настрій
 • Знімається напруга
  • Покращується здатність людини розслаблятися та підвищується якість відпочинку

Вас цікавить запитання, яким чином йога впливає на процес схуднення? Насправді все дуже просто. Під час виконання асан м’язи сильно розтягуються, а це безпосередньо впливає на швидкість метаболізму та процес спалювання калорій.

Коли людина практикує йогу, тіло на якийсь час приймає певну форму. Це може тривати від кількох секунд до кількох хвилин, залежно від ваших навичок та спортивної підготовки.

Під час виконання асан м’язи сильно скорочуються, і все тіло напружується.

Саме тому пози з йоги для схуднення – це практично всі вправи, що існують у цьому виді фізичного навантаження. Втім, за умови регулярного виконання певних поз із йоги справді можна прискорити процес спалення калорій та жирових відкладень.

Затримуючись в одному положенні на кілька хвилин, ви не лише зможете прискорити спалення жиру, але й активуєте роботу всіх м’язів та підтягнути шкіру у проблемних ділянках.

Звісно, результат залежить від інтенсивності тренування. Саме тому інструктори з йоги поступово збільшують складність та тривалість занять. Таким чином ваш організм має змогу звикнути до навантаження та посилити опір.

Не варто панікувати, якщо процес схуднення триває довше, ніж вам цього хочеться. На жаль, не існує універсального методу чи засобу, який би допоміг позбутися зайвих кілограмів за один день. Швидкість метаболізму залежить не тільки від інтенсивності тренувань, але й від стилю харчування. Не забувайте, що заняття йогою не принесуть бажаних результатів без збалансованого раціону та здорового способу життя без шкідливих звичок.

Найефективніші пози з йоги для схуднення

Якщо ви не маєте змоги або достатньо часу для відвідин занять з йоги у спортзалі, не поспішайте панікувати. Пози з йоги для схуднення є доволі універсальними, тож виконувати їх можна й у домашніх умовах. Все, що вам знадобиться для такого тренування – це лише 30 хвилин щодня та трохи вільного простору. Пам’ятайте, що головне – це якість тренування, а не місце для виконання вправ.

Ми пропонуємо вам кілька найбільш ефективних поз із йоги для схуднення.

1. Поза кобри

поза кобри для схуднення

Ця поза є неймовірно ефективною для тих, хто хоче скинути кілька зайвих кілограмів, адже під час виконання цієї вправи працюють м’язи різних частин тіла.

Насправді поза кобри є чи найпростішою у йозі. Все, що вам знадобиться для виконання цієї вправи – лягти на спортивний килимок обличчям донизу та помістити долоні на одному рівні зі своїми плечима. Випряміть руки, щоб відірвати тулуб від землі. Голову при цьому потрібно схилити донизу, щоб обличчя було спрямованим до підлоги.

Очі можна розплющити та сфокусувати на одній точці, або ж заплющити їх, щоб мати змогу розслабитися та повністю очистити мозок від зайвих думок. Зробіть кілька глибоких вдихів. Не забувайте, що спина під час виконання цієї вправи має залишатися прямою.

2. Поза воїна

Оскільки під час виконання цієї асани людині потрібно стояти прямо, навантаження розподіляється між її кінцівками. Одну ногу виставіть вперед, а іншою зробіть випад назад. Злегка зігніть у коліні ту ногу, що знаходиться попереду.

Щоб не втратити рівновагу, основну вагу перемістіть на ту ногу, що розташована позаду. Під час виконання цієї асани не відривайте пальці ніг від підлоги. Підніміть руки над головою та зімкніть долоні докупи. Спину тримайте рівно, інакше ефекту від вправи не буде.

3. Поза риби

поза риби для схуднення

Поза риби є однією з найбільш класичних у йозі. Вона допомагає розслабити м’язи людям з поганою поставою та звичкою сутулитися, а також тим, хто страждає від болю у шиї. Особливо актуальною ця вправа буде для тих, хто проводить весь день за комп’ютером.

Сядьте на підлогу, випрямивши та зімкнувши докупи ноги. Руки опустіть по обидва боки стегон та помістіть долоні на підлогу. Повільно нахиляйте тулуб та голову назад, допоки лікті не торкнуться підлоги.

Злегка вигніть спину. Затримайтеся у такому положенні на кілька секунд та повільно поверніться у вихідну позицію. Не робіть різких рухів, щоб не спричинити запаморочення.

4. Поза свічки

Ця поза є складнішою, проте якщо вам вдалося правильно виконати позу риби, то й ця вправа буде вам під силу. За допомогою цієї пози ви зможете покращити приплив крові до мозку, а також зміцнити м’язи ніг та черевного преса.

Ляжте на спину, зімкнувши ноги докупи та опустивши руки по обидва боки від тулуба. Повільно підніміть ноги, щоб вони опинилися перпендикулярно до підлоги.

Спробуйте максимально завести ноги у напрямку голови. Ті, хто практикує йогу давно, вміють торкатися пальцями ніг підлоги аж за головою. Затримайтеся у такому положенні на кілька секунд. Глибоко вдихніть та поверніться у вихідну позицію.

5. Поза дерева

поза дерева для схуднення

За допомогою пози з йоги для схуднення ви не тільки підтягнете м’язи черевного преса, але й покращите відчуття рівноваги. Станьте рівно, випрямивши спину. Підніміть вгору праву ногу та покладіть її на коліно лівої ноги. Підніміть руки вгору та зімкніть долоні докупи. Затримайтеся у цьому положенні на кілька секунд.

6. Поза росту

Ця поза з йоги стимулює метаболізм та сприяє зміцненню м’язів спини та грудної клітки.

Для виконання вправи ляжте на підлогу обличчям донизу.

Руки опустіть по обидва боки тулуба. Обхопіть ноги руками та підніміть голову вгору. Затримайтеся у такому положенні на 1-2 хвилини, після чого повільно поверніться у вихідну позицію.

Сподіваємося, ці пози з йоги для схуднення допожуть вам швидше втратити вагу та почуватися краще! • Swift DL., McGee JE., Earnest CP., Carlisle E., et al., The effects of exercise and physical activity on weight loss and maintenance. Prog Cardiovasc Dis, 2018. 61 (2): 206-213.
 • Santos HO., Macedo RCO., Impact of intermittent fasting on the lipid profile: assessment associated with diet and weigth loss. Clin Nutr ESPEN, 2018. 24: 14-21.

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.