Фіброма матки та її особливості

Попри те, що фіброму матки дуже важко одразу розпізнати через нестачу однозначних симптомів, дуже багато жінок у всьому світі страждають через це неприємне захворювання. На жаль, через неможливість встановити правильний діагноз на початкових етапах, у хворих відбувається ціла низка негативних змін в організмі. У цій статті ми розповімо, що таке фіброма матки та за якими ознаками можна розпізнати це захворювання.
Фіброма матки та її особливості

Останнє оновлення: 30 листопада, 2018

Фіброма матки – це невелика випуклість м’язової тканини, яка вкриває поверхню матки, а іноді й шийку матки.

Цей синдром негативно впливає на роботу репродуктивної системи жінки та призводить до порушення гормонального балансу. Втім, не варто передчасно панікувати, адже не більше 0,5% подібних пухлин містять у собі канцерогенні клітини.

Звісно, фіброма матки часто є причиною розвитку багатьох гінекологічних проблем, проте цей синдром надзвичайно рідко призводить до ракових захворювань.

На жаль, більшість жінок не має жодного уявлення про особливості перебігу фіброми матки, а тому часто плутає це захворювання з іншими розладами через схожість симптомів.

З цих міркувань ми зібрали цілу низку цікавих фактів, за допомогою яких ви зможете розвіяти деякі міфи щодо цієї неприємної жіночої проблеми.

1. Що таке “фіброма матки”?

фіброма матки та її ознаки

Фіброма матки – це вид доброякісних пухлин, які зазвичай з’являються у жінок віком від 20 років.

У медицині ці пухлини більш відомі як лейоміоми. За своєю природою це невеликі круглі випуклості фіброзної тканини. Розміри фіброми матки можуть коливатися від мікроскопічних до великих.

2. Які види фіброми матки існують?

Є декілька різновидів фіброми матки, залежно від того, в якій саме частині матки вони утворюються:

 • Субмукозна (підслизова): виникає у міометрії – захисному шарі на внутрішніх стінках матки
 • Субсерозна: новоутворення з’являються під серозою – оболонкою, яка встеляє зовнішню поверхню матки
 • Пединкульована (фіброма “на ніжці”): тип субсерозної фіброми, які після стрімкого росту від’єднуються від матки та прикріплюються на основу, котру й називають “ніжкою”
 • Інтрамуральна (внутрішньостінкова): ці новоутворення з’являються на внутрішніх м’язових стінках матки. Іноді вони досягають настільки великих розмірів, що навіть деформують зовнішні та внутрішні стінки цього органу.

3. За якими симптомами можна розпізнати фіброму матки?

симптоми фіброми матки

На жаль, фіброма матки призводить до розвитку цілої низки різних ускладнень, які дуже важко визначити на початкових стадіях через відсутність однозначних симптомів.

Втім, більшість хворих на фіброму матки відчуває певні негативні зміни в організмі, які підвищують шанси встановити правильний діагноз:

 • Нерегулярні критичні дні
 • Рясні крововиділення
 • Набрякання та біль у нижній частині живота
 • Раптовий набір ваги
 • Проблеми у роботі репродуктивної системи та високий ризик недоносити дитину під час вагітності
 • Біль під час статевого акту
 • Біль у попереку
 • Зміна частоти та кількості сечовиділень
 • Відчуття сильної втоми.

4. Яким чином фіброма матки впливає на можливість зачати дитину?

Одним з найбільш негативних наслідків фіброми матки є її негативний вплив на роботу репродуктивної системи жінки.

На жаль, чимало хворих на фіброму матки відчувають складнощі під час спроб завагітніти.

Ба більше, навіть якщо жінці таки вдалося завагітніти, то вона може погано переносити вагітність та страждати через ризик не виносити здорову дитину.

Більшість вагітних жінок, які перенесли фіброму матки, має викидень у першому триместрі вагітності.

Утім, не варто панікувати передчасно, адже кожна людина є особливою, тому й всі жінки переносять захворювання по-різному. Зазвичай ускладнення залежать від кількості новоутворень, їхнього місця розташування у матці та розмірів.

5. Чи можна вилікувати фіброму матки?

методи лікування фіброми матки

Одним із найбільш ефективних та поширених методів лікування фіброми матки є хірургічне втручання.

Утім, на противагу до популярних вірувань, операція – це не єдиний спосіб зменшити вплив фіброми на функціонування всіх органів та систем.

Дуже важливо пам’ятати, що сучасній медицині вже відомо кілька інших ефективних методів боротьби з неприємними симптомами фіброми матки та відновлення гормонального балансу.

До того ж, якщо фіброма матки невеликого розміру, то вдаватися до хірургічного втручання зовсім необов’язково.

Візьміть на озброєння кілька методів лікування фіброми матки:

 • Невеликі новоутворення можна лікувати за допомогою медикаментів, призначених лікарем.
 • Якщо за допомогою препаратів не вдається вилікувати фіброму, єдиний шлях лікування – це хірургічне втручання.
 • Процедура під назвою “міомектомія” – це процес видалення новоутворень, які не передбачають безпосереднього впливу на тканини матки.
 • Ще є також один дієвий препарат під назвою “уліпристалу ацетат”. Ці ліки діють як модулятор прогестеронів і запобігають розвитку доброякісних новоутворень у матці.

Навіть попри те, що фіброма матки не становить загрози для здоров’я на початкових стадіях, необхідно одразу звернутися до лікаря-гінеколога.

Більшість фібром не змінюється у розмірі і протікають непомітно, проте це не означає, що цю проблему можна ігнорувати. Таким чином ви зможете запобігти їхньому росту та розвитку серйозних ускладнень.

It might interest you...
Фіброма матки: 5 фактів, які варто знати
Моє здоров'яНаписав та перевірив Моє здоров'я
Фіброма матки: 5 фактів, які варто знати

Фіброміома матки - це доброякісна гормонозалежна пухлина в м'язовому шарі матки,що має сполучнотканинну структуру та є гормонозалежною.