Симптоми і лікування ерозії шийки матки

Будь-яка жінка може страждати від ерозії шийки матки, тому бажано знати методи лікування, щоб уникнути протипоказань.
Симптоми і лікування ерозії шийки матки

Останнє оновлення: 20 листопада, 2018

Ерозію шийки матки викликають заразні хронічні інфекції, аномальний баланс рН, збільшення рівня естрогенів, травми та інші причини. Це – запалення клітин шийки матки, яке виникає, коли клітини плоского епітелію в отворі сечового тракту перетворюються на стовпчасті клітини.

Цей процес є причиною подразнення, почервоніння та запалення, і його іноді майже неможливо відрізнити від тимчасового раку шийки матки. Поряд з цим, серед інших симптомів, викликаних запаленням, зустрічаються збільшення виділень, випадки безпліддя, болі в спині та кровотеча. Тому бажано знати методи лікування, щоб уникнути протипоказань.

Що є причиною ерозії?

Будь-яка жінка може страждати від ерозії шийки матки, хоча частіше вона трапляється у жінок під час їх дітородних років. Вона може мати різні причини, зокрема, її можуть викликати інфекції, рак або будь-які інші травми, наприклад, травми, які з’являються під час багатоплідної вагітності. Її також викликають хронічні та гострі інфекції.

Це запалення може навіть вплинути на молодих жінок, якщо вони використовують протизаплідні таблетки. Крім того, використання внутрішньоматкових засобів і тампонів протягом тривалого періоду часу є поширеними причинами. Тим не менш, ерозія може з’явитися навіть без частого їх використання. Більш того, серед пацієнтів більш високий відсоток жінок з низьким соціально-економічним статусом, які мають декілька вагітностей, рано одружуються або не слідкують за гігієною.

Рекомендується контролювати цей тип інфекцій, адже ерозія шийки матки може викликати рак шийки матки. Таким чином, тривалість більш важлива, ніж тип, через подальші ускладнення, які можуть виникнути з часом.

Симптоми…

Дізнатися про ерозію шийки матки у пацієнта дуже легко під час гінекологічного огляду. Тим не менш, багато жінок не мають жодних симптомів, хоча кілька симптомів все ж можуть з’явитися. Серед найбільш поширених: утруднення сечовипускання, біль або кровотеча після статевого акту, виділення з піхви або білі (лейкорея).

Навіть якщо мазок нормальний, у вас все ще можуть бути ознаки запалення і патологічні клітини. Ерозія шийки матки викликає інфекції, які частіше зустрічаються в епітелії, коли створюються ідеальні умови для росту в ньому внутрішніх організми. Тобто коли шийка матки починає виглядати червоною і зернистою.

Серед інших симптомів:

  • Біль у шиї;
  • Біль у шийці матки;
  • Алергічні реакції;
  • Почервоніння очей;
  • Біль у животі;
  • Кровотеча після статевого акту;
  • Зміни менструального циклу;
  • Печіння;
  • Біль у спині.

Лікування

Іноді спеціальне лікування не призначають, особливо жінкам, для яких цей стан протікає не симптоматично. Однак, якщо людина відчуває біль, ускладнення і специфічні симптоми, такі як виділення з піхви або білі, кровотеча після статевого акту і проблеми з сечовипусканням, рекомендується специфічне лікування для запобігання можливим інфекціям та іншим ускладненням.

Серед лікувальних засобів – прийом певних ліків, припікання шийки або лазерне припікання. З іншого боку, жінки, які страждають від ерозії, не ведуть активне статеве життя, мають слідкувати за своїм здоров’ям і взяти його під контроль. До будь-якого незвичного результату на мазку слід ставитися уважно, щоб уникнути виникнення раку шийки матки або зараження інфекціями.


Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.