Фрукти, які зменшують здуття

Щоб натуральним способом вилікувати здуття або запобігти цьому розладу, важливо дотримуватися правильного, збалансованого харчування. Варто їсти багато фруктів, які мають високий вміст клітковини й добре очищають організм.
Фрукти, які зменшують здуття

Останнє оновлення: 23 листопада, 2018

Є продукти, які посилюють здуття, закрепи, запалення та гази. Утім є й такі, які допомагають боротися з цими проблемами.

У нашій статті ми розповімо про фрукти, які найкраще борються зі здуттям.

Додайте їх до свого раціону вже сьогодні!

Фрукти: союзники проти здуття

Великі порції, надмірний вміст вуглеводів, жири та перекуси в різний час дня – ось лише кілька чинників, які спричиняють здуття.

Неправильні харчові звички тягнуть за собою багато ускладнень. Вони впливають на вас психологічно так само, як і фізично.

Погана дієта спричиняє не лише здуття, гази чи закрепи, а й також відчуття важкості. У результаті людина втрачає сили та мотивацію робити щось. Крім того, примірювання одягу перед дзеркалом навіює депресію.

Саме тому важливо завжди харчуватися здорово. Передусім, раціоні має містити багато клітковини, яка допомагає організму позбутися відходів і жирів.

На початковому етапі найважливіше змінити неправильний набір поживних речовин у їжі.

Після цього варто додати більше свіжих і натуральних продуктів.

Наприклад, фрукти мають чудові властивості для травлення, містять мало жиру й чудово зволожують організм. Водночас вони забезпечують його великою кількістю клітковини, яка допомагає вивести токсини.

Магічне число: п’ять фруктів на день. Приміром, можна з’їсти один на сніданок, ще один до півдня, один на обід, один на підвечірок і один після вечері.

Рекомендовано варіювати фрукти, які ви найбільше любите. Також добре обирати сезонні та місцеві фрукти. Вони мають бути органічними, щоб зберегти максимальну кількість поживних речовин.

Які фрукти найкраще допомагають зменшити здуття?

тарілка фруктів

Усі фрукти добре підходять, щоб позбутися цієї проблеми.

А втім, деякі з них усе ж ефективніші, ніж інші. Якщо ви хочете подолати здуття, закрепи та гази, радимо спробувати вказані нижче варіанти.

Цитрусові

Апельсини та грейпфрути на 90% складаються з води. Саме тому вони є ідеальним засобом, щоб позбутися рідини, яка затримується в організмі. Затримка рідини – це природний захисний механізм, який дає змогу запобігти зневодненню.

Цитрусові також виводять натрій, який ми споживаємо разом із їжею.

Якщо змішати лимон із теплою водою та пити на сніданок, він діє як натуральний сечогінний і проносний засіб. Також його можна додавати в їжу для заправки. Лимонний сік значно корисніший, ніж майонез чи схожі приправи.

Кавун, персики та диня

кавун

Кавун – це ще один фрукт, який містить багато води. Завдяки споживанню його ми можемо позбутися затримки рідини в животі.

До цієї групи натуральних сечогінних також належать персики та кавуни. Усі ці фрукти допомагають зменшити затримку рідини та вивести натрій, що в результаті знімає запалення.

Авокадо

У багатьох випадках здуття спричинено нездатністю нормально перетравлювати певні продукти. Однак його причиною також може бути непереносимість деякої їжі.

Якщо з певної причини ферменти шлункового соку не можуть виконувати свою роботу належним чином, перетравлювання вуглеводів і жирів починає потребувати більше часу. Це спричиняє запалення та гази.

Авокадо містить ензим, який називається ліпаза. Він має здатність розщеплювати жири. Крім того, авокадо містить багато калію, який виводить рідину, що затримується в шлунку.

Ананас

Ананас на 85% складається з води. Він також містить травний фермент бромелайн. Цей пептид розщеплює білки, які є в шлунку.

Ананас століттями використовували в Латинській Америці для лікування порушення травлення. І завдяки своїй ситності він дає змогу уникнути непотрібних перекусів упродовж дня.

Яблука

Багаті на воду та пектин, яблука мають кілька корисних для організму властивостей. Вони допомагають позбутися затримки рідини, зменшують здуття та дарують відчуття ситості.

Крім того, яблука мають здатність “топити” жир, збільшувати вироблення сечі та виводити з організму токсини.

Вони також містять багато клітковини та амінокислот, які є ситними та покращують травлення.

Окрім усього цього, яблука запобігають утворенню карієсу та відбілюють зуби. Вони навіть сприяють профілактиці захворювань серця. А все завдяки тому, що яблука очищують кров від жиру (холестерину).

Цей фрукт рекомендовано їсти зі шкіркою (ретельно вимивши), адже так корисні властивості будуть максимальні.

Гранат

гранат

І сік, і насіння цього фрукту є потужними союзниками здоров’я організму. Вони допомагають позбутися зайвих кілограмів і зменшують здуття.

Якщо ви їстимете гранат на день упродовж місяця, це допоможе позбутися жиру на животі. Це особливо стосується жінок із зайвою вагою, які проходять період менопаузи.

Полуниця

Це смачна ягода, яка ідеально поєднує солодкий смак із кислинкою. Оскільки полуниця багата на воду та клітковину, вона є ідеальним засобом для контролю ваги та травлення.

Кількість калорій у ній майже дорівнює нулю (щоб полуниці не були калорійними, їх варто їсти без цукру й інших добавок!) Крім того, вони також діють як потужний сечогінний засіб та очищують організм.

Ківі

І насамкінець хочемо розповісти про ківі. Цей фрукт містить багато вітаміну C. Ківі сприяє виведенню жиру, який зберігається в організмі.

Крім того, цей фрукт стимулює активність сполуки, яка називається карнітин. Вона перетворює жир на енергію, спалюючи його.  • Seo AY, Kim N, Oh DH. Abdominal bloating: pathophysiology and treatment. J Neurogastroenterol Motil. 2013;19(4):433–453. doi:10.5056/jnm.2013.19.4.433
  • Foley A, Burgell R, Barrett JS, Gibson PR. Management Strategies for Abdominal Bloating and Distension. Gastroenterol Hepatol (N Y). 2014;10(9):561–571.
  • Lacy BE, Gabbard SL, Crowell MD. Pathophysiology, evaluation, and treatment of bloating: hope, hype, or hot air?. Gastroenterol Hepatol (N Y). 2011;7(11):729–739.

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.